Пг Написано Јул 10, 2012 Пријави Подели Написано Јул 10, 2012 Навијачи фудбалских клубова: Слобода из Ужица, Будућност из Подгорице, Борац из Бањалуке, Раднички из Крагујевца, Нови Сад, ОФК Београд, Војводина, Спартак из Суботице, Земун, Партизан, Раднички из Ниша и Црвена Звезда, 8. јула 2012. године дошли су аутобусом на Косово и Метохију и посетили манастире Високе Дечане, Пећку Патријаршију и Девич. Све ове навијачке групе окупио је заједнички племенити циљ – помоћ Србима повратницима у метохијским селима. Навијачи-поклоници су путовали целу ноћ да би у недељу ујутру присуствовали Литургији у манастиру Високи Дечани, где су се до подне задржали у разговору са дечанским игуманом и братијом. У манастиру су се срели и са Србима који су се недавно вратили у село Дреновац, и обрадовали их прилогом прикупљеним за изградњу ограда и капија око њихових новосаграђених кућа. Захваљујући новчаној помоћи од 3.320 евра и 17.580 динара, колико су навијачи заједно прикупили, Дреновчани ће моћи да донекле заштите имовину од крађе, а баште од комшијске стоке. Ово је како најављују вође навијачких група из Србије, Црне Горе и Републике Српске, само почетак заједничких акција помоћи Србима на Косову и Метохији. http://www.eparhija-...nike-u-metohiji Само слога Србина спасава! Мени је пуно срце кад видим ово- Подгорица, Бања Лука, Београд, Ужице, Нови Сад, Ниш, Суботица, Крагујевац- сви окупљени око једног циља, а изнад сваке (навијачке) подјеле. Само овако можемо да се надамо нечему бољем. Свака част свима који су учествовали. kron, Ignjatije and DYNABLASTER је реаговао/ла на ово 3 Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Гости Guest Написано Јул 10, 2012 Гости Пријави Подели Написано Јул 10, 2012 http://www.eparhija-prizren.com/sr/vesti/navijaci-fudbalskih-klubova-sakupili-pomoc-za-srpske-povratnike-u-metohiji kron and DYNABLASTER је реаговао/ла на ово 2 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука