Jump to content

Theologia Crucis у модерној ликовној уметности - прилози

Оцени ову тему


Препоручена порука

Сјајне слике!

Цео дан сам их данас варио.

МИСЛИМ ДА НЕ ПОСТОЈИ НЕКА "РЕЛИГИОЗНА" ТЕМА У САВРЕМЕНОЈ УМЕТНОСТИ, КАО ШТО ЈЕ ТО ТЕМА РАСПЕЋА, КОЈА ЈЕ ОВАКО ЗАСТУПЉЕНА!

Овај Шагал је био оптерећен Распећем, а има још уметника који су на слигном путу.

Али, Дали је убедљиво најлуђи. Ово је тако добро да немам речи:

10210.jpg

салвадор дали

Подсети ме на овако нешто:

472271_3334217643763_864123268_o.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сјајне слике!

Цео дан сам их данас варио.

МИСЛИМ ДА НЕ ПОСТОЈИ НЕКА "РЕЛИГИОЗНА" ТЕМА У САВРЕМЕНОЈ УМЕТНОСТИ, КАО ШТО ЈЕ ТО ТЕМА РАСПЕЋА, КОЈА ЈЕ ОВАКО ЗАСТУПЉЕНА!

Овај Шагал је био оптерећен Распећем, а има још уметника који су на слигном путу.

Али, Дали је убедљиво најлуђи. Ово је тако добро да немам речи:

Подсети ме на овако нешто:

472271_3334217643763_864123268_o.jpg

ха, ха. ха...истото го реков за Дали дека одлепен, но цртежите му се неверојатни, види му го лицето на Христос изобразено од крст шајки, толку сугестивно и допадливо...ме скрши овој негов цртеж.

без тронка пиетизам а со дигнитет, нешто што ретко доаѓа од запад.....

ти благодарам што ја отвори оваа тема, повеќе од интересна е!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ха, ха. ха...истото го реков за Дали дека одлепен, но цртежите му се неверојатни, види му го лицето на Христос изобразено од крст шајки, толку сугестивно и допадливо...ме скрши овој негов цртеж.

без тронка пиетизам а со дигнитет, нешто што ретко доаѓа од запад.....

ти благодарам што ја отвори оваа тема, повеќе од интересна е!

Ове слике, што би рекао Васке, заиста погађају.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теолози,модератори,браћо,сестре и остали...

поводом надметања у слободи уметничке ратардираности,на тему Распећа.

Ви као да сте били на журки где се пио чај од бунике.Зачињен мескалином.

Препоручујем да ставите прст у уста и добро се ИСПОВРАЋАТЕ.

Биће вам боље.Тврдим.

У противном,помаже само добро клистирање.Тврдим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теолози,модератори,браћо,сестре и остали...

поводом надметања у слободи уметничке ратардираности,на тему Распећа.

Ви као да сте били на журки где се пио чај од бунике.Зачињен мескалином.

Препоручујем да ставите прст у уста и добро се ИСПОВРАЋАТЕ.

Биће вам боље.Тврдим.

У противном,помаже само добро клистирање.Тврдим.

Ко те је наљутио?

Нико се овде не "надмеће", нити ишта пропагира, нити има потребе да "повраћа", будући да ником од нас није мука.

Ради се једино о другој сцени.

Размисли још једном шта те је толико наљутило, па си написао овако неотесан пост.

Ниси ми раније деловао као неко ко може овако незрео да буде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Волим 1

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теолози,модератори,браћо,сестре и остали...

поводом надметања у слободи уметничке ратардираности,на тему Распећа.

Ви као да сте били на журки где се пио чај од бунике.Зачињен мескалином.

Препоручујем да ставите прст у уста и добро се ИСПОВРАЋАТЕ.

Биће вам боље.Тврдим.

У противном,помаже само добро клистирање.Тврдим.

Не разумијем оволику дозу отупљености и немогућности читања ових дјела.

Ове слике и цртежи нису рађени да се човјек моли пред њима. централна тема ових радова смо МИ, а не Христос сам по себи. А тамо гдје и говоримо на овим радовима о Христу, тада се искључиво ради о НАШЕМ Христу. Е ко смо то ми и куда идемо, неки људи овде покушавају да читају са ових дјела, за мене сјајних умјетника.

Иначе, Шагал је, фигуративно речено, ово сопственом крвљу сликао. Оно што ми се посебно свиђа год њега је та тема Христос посред историје. То имамо доминантно и код Гогена.

Дали ми се исто посебно допада. Код њега имамо ово сликање, како горе већ напоменух, НАШЕГ Христа.

Надам се да ћемо посебну пажњу посветити неким од ових радова, те тако преко њих размијенити и наша искуства свијета и живота са Христом и у Христу.

Без изворне очигледности Ничег нема самобитности ни слободе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теолози,модератори,браћо,сестре и остали...

поводом надметања у слободи уметничке ратардираности,на тему Распећа.

Ви као да сте били на журки где се пио чај од бунике.Зачињен мескалином.

Препоручујем да ставите прст у уста и добро се ИСПОВРАЋАТЕ.

Биће вам боље.Тврдим.

У противном,помаже само добро клистирање.Тврдим.

Марио, од почетокот си ми о-мил-ен лик на форумов и го почитувам твоето мислење

но не можам да ја разберам твојата жолчна реакција......

те прашувам, дали можеш да ми објасниш

зошто толку неодоливо ми се допаѓа цртежот на Салвадор Дали „Crucifixion“

кој јас слободно го нареков Распнатиот со шајките=Распетог са ексерима?

Dali-Apocalypse-Crucifixion.jpg

грев ли е, ако дијалогизираме со модерната уметност?

грев ли е, ако со препорачаниот метод на „еклектицизам“од свети Василиј Велики,

избереме детаљ, фрагмент или целина која ни се допаѓа од модерната уметност и да ја чувствуваме за „наша“?

ова се мои искрени прашања.......

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...