коЖељ њацИ Написано Март 21, 2012 Пријави Подели Написано Март 21, 2012 Анџелина Џоли тешко да је могла изабрати тежу тему за свој редитељски деби. “У земљи крви и меда” бави се насиљем над женама у недавном и крвавом рату у Босни и Херцеговини (1992-1995). Осим професионалног изазова, ова тема подразумева и велику моралну одговорност према жртвама. Пре свега се постављало питање да ли ће Џолијева успети да избегне етничку пристрасност у приказивању жртава. Наше истраживање открива њен потпуни неуспех на том пољу. Ноам Чомски је филм назвао вулгарном пропагандом у коментару на сајту антисрбизам који се бавио анализом филма "У земљи крви и меда". antics, Natasa. and Ignjatije је реаговао/ла на ово 3 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука