ристМико Написано Октобар 1, 2009 Пријави Подели Написано Октобар 1, 2009 РЕКОРДАН БРОЈ КОРИСНИКА БОНОВА ЗА ХРАНУ У САД ВАШИНГТОН – Број Американаца који примају бонове за храну расте и у јулу је достигао је рекордних 35,85 милиона, према 35,13 милиона у јуну, саопштила је влада САД. То значи да је у јулу, последњем месецу за који постоје сређени подаци, сваки осми Американац корисник бонова за храну, преноси Ројтерс. Јул је био седми узастопни месец у којем се бележи рекордан број корисника „тачкица”. Бонови омогућавају сиромашним Американцима да дођу до потребне хране. Њихово коришћење повећава се у тешким временима и подстакнуто је тренутном економском кризом. Према подацима америчког министарства пољопривреде (УСДА), које руководи овим програмом, од почетка 2009. број корисника бонова за храну повећан је за 3,65 милиона. Просечна вредност бонова по кориснику износила је у јулу 133,31 долар. Амерички статистички биро је у последњем извештају, за 2008, саопштио да је ниво сиромаштва повећан на 13,2 одсто, у поређењу са 12,5 одсто у 2007, што је највише за 11 година. Број становника САД који су прошле године живели испод линије сиромаштва достигао је 39,8 милиона, што је 2,6 милиона више него у 2007. Рецесија, која је у САД почела у децембру 2007, утицала је да су приходи у домаћинствима смањени у свим групама становништва, али највише у онима са средњим приходима и групи сиромашних Американаца, чиме је у тој земљи додатно повећан јаз између најбогатијих и најсиромашнијих. Танјуг-Екос Радост Христова је у овоме: да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш, макако тешка била искушења. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Светлана ПС Написано Октобар 3, 2009 Пријави Подели Написано Октобар 3, 2009 Ето. Бар имају шта и где да купе, па нека је и са боновима. Мада, ако су им стварно болнице и прихватилишта за сиромашне онаква каква сатирише стрип Алан Форд, питање је све то. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука