Jump to content

Prezident Rossije v Češskej Republike

Оцени ову тему


Zayron

Препоручена порука

Prezident Rossije v Češskej Republike

Informacija o članke. Publikirano: patek, 9. December 2011. Autor: Jan Vít Kategorija: Politika Izobrazenija: 50

  • printButton.png

Aktualizirano: patek, 9. December 2011

medvedv.jpg

Russkij prezident Dmitrij Medviediev je posetil Češsku republiku v dnah meždu 7-8.12.2011.

Русскиј президент Дмитриј Медвіедіев је посетил Чешску републику в днах между 7-8.12.2011.

Glavnij predstavnik Russije je byl v Prage s svojoj ženoj Svietlanoj i imal razgovory s češskim prezidentom i drugimi vysokimi činovnikami. Главниј представник Руссије је был в Праге с својој женој Свіетланој и имал разговоры с чешским президентом и другими высокими чиновниками.

Jednim iz glavnih programov meždu predstavnikami sut byly ekonomičski kontrakty na postavjenije železnice na Urale za 40 miliard češskih korun. Sij kontrakt je byl podpisan. Drugim tematom je bylo dokončanije češskego jadernego kompleksa Temelin na produkciju električskej energije. Russka strana imaje velikij interest da by izigrala sij kontrakt. V'kupie je bylo podpisano 14 kontraktov i dogovorov v cenie 54 miliard češskih korun (1 euro = 25 česskih korun). Једним из главних програмов между представниками сут былы економичски контракты на поставјеније железнице на Урале за 40 милиард чешских корун. Сиј контракт је был подписан. Другим тематом је было докончаније чешскего јадернего комплекса Темелин на продукцију електричскеј енергије. Русска страна имаје великиј интерест да бы изиграла сиј контракт. Въкупіе је было подписано 14 контрактов и договоров в ценіе 54 милиард чесских корун (1 еуро = 25 чесских корун).

Prezidenti takože sut otvorili unikatnu muzejnu exhibiciju s nazvanijem: "Cezarskij dvor pod vladienijem Romanovcov", kdie jest možno vidieti cezarske koronne insignije, dragocenosti i symboly russkih monarhov. Ekspozicija jest unikatna iz pričin vidienija russkih koronnih symbolov v inostrannej zemji. Obyčno jih možete vidieti toliko samo v Kremle. Президенти такоже сут отворили уникатну музејну ексхибицију с названијем: "Цезарскиј двор под владиенијем Романовцов", кдіе јест можно видіети цезарскe короннe инсигније, драгоцености и сымболы русских монархов. Експозиција јест уникатна из причин видіенија русских коронних сымболов в иностраннеј земји. Обычно јих можете видіети толико само в Кремле.

Pobyvanije russkego prezidenta i podpisanije ekonomičskih dogovorov imaje veliku cenu za češsku ekonomiku v otnose k ekonomičskej krizi. Побываније русскего президента и подписаније економичских договоров имаје велику цену за чешску економику в относе к економичскеј кризи.

http://www.zkracovatko.cz/Ak9mjO

http://www.zkracovatko.cz/8UHjI1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел Чешка у добрим односима са Русијом...

И дали је Чешка у истему США ракетног штита

1. Da, u dobrim smo odnosima.

2. Ne, nije Češka u sistemu SšA raketnog štita, odbili smo to.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала Богу бар неко паметан!

Odbila to moja stranka koje sam član - socijaldemokrati, zajedno s panslavistima (znači s nama opet, ja sam i tamo i vamo, svuda me ima, hahahaha) s radikalima i nacionalistima. Htjeli nam montirat te svoje antene na Brdech (to brdo se tako zove - Brdo, hahaha) ali smo ih spriječili u tome, neće ovdje biti nikakve antene ni radari ni stanice. Nek si ih stave sebi na glavu pa nek monituruju šta hoće. Kreteni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odbila to moja stranka koje sam član - socijaldemokrati, zajedno s panslavistima (znači s nama opet, ja sam i tamo i vamo, svuda me ima, hahahaha) s radikalima i nacionalistima. Htjeli nam montirat te svoje antene na Brdech (to brdo se tako zove - Brdo, hahaha) ali smo ih spriječili u tome, neće ovdje biti nikakve antene ni radari ni stanice. Nek si ih stave sebi na glavu pa nek monituruju šta hoće. Kreteni.

Искрено... често ме изненади Чешка зрелост у политици...

Много су зрелији од нас Срба...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено... често ме изненади Чешка зрелост у политици...

Много су зрелији од нас Срба...

Ni ja nisam ustvari imao pojma koliko su Česi prevejani i zafrkani, ali jesu. Da su umjesto njih bili svejedno koji drugi narodi na njihovom mjestu tih naroda danas NEMA, NE POSTOJE! Svi džermanizati.To kako su oni dogurali i doskakutali na jednoj nozi do 21. vijeka je takvo čudo Božije neviđeno. Strašno su izdržljivi, jogunasti, tvrdoglavi, uporni, često i naporni, odolni, ljubomorni i ponosni na svoj jezik, narodnost, istoriju i kulturu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

свака им част...

Ma i Srbi su svašta pretrpjeli od Turaka ali više fizički, kod Čeha je obrnuto, oni su stotinama godina bili praktično BILINGVALNI, morali. Njih nisu nabijali na kolčeve niti im pravili Ćele Kule po Češkoj ali su ih uporno i dosljedno pokušavali germanizirati, ispirali im i jezik i mozak, i sve što su uspjeli bilo je na kraju to da su Česi tamo gdje moraju govorili samo njemački a kod kuće i u crkvi opet sve samo češki. I tako te ganje stotinama godina, tamo njemački, vamo hajd opet češki, ko miša i mačke. I pri svim tim cirkusima nisu zaboravili ni jednu jedinu riječ iz svog jezika, jezik im je bogatiji od svakog našeg balkanskog, meni moj maternji jezik sad izgleda primitivnim u odnosu na njihov, kad sam ga počeo učit imao sam takav osjećaj kao kad iindijanac dođe u civilizaciju, koliko oni bogatiji rječnik imaju - bogatiji od našeg. Pa kad bi sastavio svu tu našu SH leksiku zajedno i hrvatsku i srpsku i bosansku i hercegovačku i crnogorsku zajedno češki je opet bogatiji u svemu, u svim oblastima. OMG! I dan danas se nekad osjećam kao primitiv i inferiorno u odnosu na njih, mislim jezički - koliko su nam ti balkanski naši jugo jezici siromašniji od njihovog. Izražajno i svakako, tehnički i naučni izrazi na primjer tu smo mi katastrofa - oni za sve imaju svoj češki naziv, za takve stvari koje mi uopšte nemamo već se služimo posuđenicama. To ti može potvrditi svako ko dugo živi u Češkoj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...