Jump to content

Skupština platila dimničarske usluge, a nigde odžaka!

Оцени ову тему


Zayron

Препоручена порука

NEVIDLJIVI ODŽACI NA SKUPŠTINI

SKUPŠTINA PLATILA DIMNIČARSKE USLUGE, A NIGDE ODŽAKA!

(3) icon_ffw.gificon_print.gif Subota, 19. Novembar, 2011.| Autor: Jelena Velinović

Za dimničarske usluge parlament platio 172.490 dinara iako na krovu zgrade Doma Narodne skupŠtine odžaka nema

116814.jpg

BEOGRAD - Ko u SkupŠtini vidi dimničara, pratiće ga sreća!

To staro verovanje se, međutim, nikome neće ostvariti, jer odžaka na zgradi parlamenta, u Šta smo se i sami uverili, nema. Ili su samo nama nevidljivi.

Za takozvane dimničarske usluge, kako piŠe u skupŠtinskom izveŠtaju o rashodima od januara do septembra ove godine, plaćeno je 172.490 dinara.

Sekretar se naljutio

Misteriju dimnjaka, za koje iz meseca u mesec građani Srbije plaćaju čiŠćenje i održavanje, nije nam razreŠio ni sekretar SkupŠtine Veljko Odalović, koga je to pitanje iziritiralo.

- Kakvi dimnjaci? Ne znam gde su! Kakva su to neozbiljna pitanja? Ne želim to da komentariŠem - izrevoltirano će Odalović. Potom je dodao da mu svako pitanje poŠaljemo zvaničnim putem i da ćemo odgovore dobiti u zakonskom roku od 15 dana.

Zaposleni u SkupŠtini nisu želeli javno da kažu gde su ti odžaci, ali nezvanično su nam kazali da tako neŠto niko nije video. Ako ih i ima, nije jasno zaŠto se ne dime, kada već plaćamo usluge čiŠćenja odžaka.

Ko potroŠi viŠe...

U izveŠtaju o troŠkovima parlamenta u prvih devet meseci ove godine piŠe i da je čak 60 odsto ukupne budžetske sume otiŠlo na narodne poslanike.

DS, koji ima 65 poslanika, potroŠio je oko 118 miliona, radikali sa 57 poslanika neŠto viŠe od 107 miliona, 26 poslanika URS oko 40, a 21 naprednjak viŠe od 38 miliona dinara. Za rad DSS, koji ima 19 poslanika, utroŠeno je oko 37 miliona, LDP i NS po 18, dok su socijalisti koŠtali oko 15,5 miliona dinara.

Najplaćeniji poslanici bili su Momo Čolaković iz PUPS, koji je primio oko 1,6 miliona dinara, Poturak Munir iz SDP sa 1.488.908 i NataŠa Mićić iz LDP, koja je zaradila 1.467.354 dinara. Na stručna savetovanja poslanici su utroŠili 52.000, dok je službeni telefon koristila samo predsednica SkupŠtine - 45.664 dinara.

Nestao i „Pera ložač“

U skupŠtinskom izveŠtaju o troŠkovima ne postoji stavka „usluge ložača“, koje je ranije bilo i o čemu je Kurir joŠ proŠle godine pisao. Tada smo utvrdili da je nepoznatom ložaču, koga je parlament angažovao po ugovoru o delu, za grejnu sezonu isplaćeno 700.000 dinara, odnosno fantastičnih 116.000 dinara mesečno.

Vesti: skupŠtina srbije, Odžak, dimničarske usluge

Izvor:

http://www.kurir-inf...zaka-150554.php

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta, ne mogu da vjerujem, nema nikog da ovo okomentariŠe, ahahahaha! To se u ČeŠkoj zove "tunel", ovakav način kad se "raskrčme" državne pare a u vas to bude valjda "dimnjak", hahahaha! Ne zna se Šta je gore, kad se plate stvari koje nikad nisu urađene bile ili kad se plati 20 kilometrova trasa, dionica autoputa za 5 mlrd. kruna (200 miliona evra) kao u ČeŠkoj koja par mjeseci po izgradnji liči na ustalasano more. Nisam uspio pronaći video, kad pronađem odmah ga postavim ovdje. Tako da ne mislite da ste jedini i sami u tom belaju i da je vama najgore i da se samo vama takve stvari deŠavaju, hahahahaha!

Svaka priča ima "naravoučenie", pouka od ove priče bude ta da "dimnjačar sreću nosi, ali ne baŠ svakome, hahahaha!

Izaberite onda poŠtovana gospodo birači: srpsku skupŠtinu bez dimnjaka ali s dimnjačarima ili takav čeŠki autoput koji neodoljivo podsjeća na ovakvu vaŠarsku atrakciju kao na slici dole. Čim nađem video, pokažem, to čudo vi Šoferi morate vidjet, vidjet pa umrijet Što bi rekli, hahahaha!:

Stát reklamuje dálnici v Ostravě. Eurovia ji postavila na odpadcích

Država reklamira autoput kod Ostrave, Eurovia ga postavila na otpatcima.

http://ekonomika.idn...4_ekonomika_brd

Izgradili im autoput umjesto na licencovanom propisanom građevinskom materijalu na industrijskom otpadu, taj se po kiŠi napije vode, nakvasi i nadođe ko hljeb ili uŠtipci s germom. A autoput ima potom krasne stometrove talase, gore, dole, OMG!

16ie7wh.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ah, takav su nama napravili dole u Sarajevu, Zemaljski Muzej, valjda na isti nacrt, da uštede, hahahaha! Samo bez kupole, i na njoj su dobro uštedili, kupola je skupa ko djavo, hahahaha!

Zgrada_Zemaljskog_Muzeja.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A autoput ima potom krasne stometrove talase, gore, dole, OMG!

Pojašnjenje: stometrovi talasi hoće reći: ideš sto metara uzbrdo, potom sto metara nizbrdo, i tako stalno "kolem do kola" što bi rekli Česi.

PA PO LOJTRICI GOR... - Zlatko Pejaković.

http://www.youtube.com/watch?v=EgE5j-jNjjc

Hahahahaha! :P

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NEVIDLJIVI ODŽACI NA SKUPŠTINI

SKUPŠTINA PLATILA DIMNIČARSKE USLUGE, A NIGDE ODŽAKA!

(3) icon_ffw.gificon_print.gif Subota, 19. Novembar, 2011.| Autor: Jelena Velinović

Za dimničarske usluge parlament platio 172.490 dinara iako na krovu zgrade Doma Narodne skupŠtine odžaka nema

116814.jpg

BEOGRAD - Ko u SkupŠtini vidi dimničara, pratiće ga sreća!

To staro verovanje se, međutim, nikome neće ostvariti, jer odžaka na zgradi parlamenta, u Šta smo se i sami uverili, nema. Ili su samo nama nevidljivi.

Za takozvane dimničarske usluge, kako piŠe u skupŠtinskom izveŠtaju o rashodima od januara do septembra ove godine, plaćeno je 172.490 dinara.

Sekretar se naljutio

Misteriju dimnjaka, za koje iz meseca u mesec građani Srbije plaćaju čiŠćenje i održavanje, nije nam razreŠio ni sekretar SkupŠtine Veljko Odalović, koga je to pitanje iziritiralo.

- Kakvi dimnjaci? Ne znam gde su! Kakva su to neozbiljna pitanja? Ne želim to da komentariŠem - izrevoltirano će Odalović. Potom je dodao da mu svako pitanje poŠaljemo zvaničnim putem i da ćemo odgovore dobiti u zakonskom roku od 15 dana.

Zaposleni u SkupŠtini nisu želeli javno da kažu gde su ti odžaci, ali nezvanično su nam kazali da tako neŠto niko nije video. Ako ih i ima, nije jasno zaŠto se ne dime, kada već plaćamo usluge čiŠćenja odžaka.

Ko potroŠi viŠe...

U izveŠtaju o troŠkovima parlamenta u prvih devet meseci ove godine piŠe i da je čak 60 odsto ukupne budžetske sume otiŠlo na narodne poslanike.

DS, koji ima 65 poslanika, potroŠio je oko 118 miliona, radikali sa 57 poslanika neŠto viŠe od 107 miliona, 26 poslanika URS oko 40, a 21 naprednjak viŠe od 38 miliona dinara. Za rad DSS, koji ima 19 poslanika, utroŠeno je oko 37 miliona, LDP i NS po 18, dok su socijalisti koŠtali oko 15,5 miliona dinara.

Najplaćeniji poslanici bili su Momo Čolaković iz PUPS, koji je primio oko 1,6 miliona dinara, Poturak Munir iz SDP sa 1.488.908 i NataŠa Mićić iz LDP, koja je zaradila 1.467.354 dinara. Na stručna savetovanja poslanici su utroŠili 52.000, dok je službeni telefon koristila samo predsednica SkupŠtine - 45.664 dinara.

Nestao i „Pera ložač“

U skupŠtinskom izveŠtaju o troŠkovima ne postoji stavka „usluge ložača“, koje je ranije bilo i o čemu je Kurir joŠ proŠle godine pisao. Tada smo utvrdili da je nepoznatom ložaču, koga je parlament angažovao po ugovoru o delu, za grejnu sezonu isplaćeno 700.000 dinara, odnosno fantastičnih 116.000 dinara mesečno.

Vesti: skupŠtina srbije, Odžak, dimničarske usluge

Izvor:

http://www.kurir-inf...zaka-150554.php

С Р Б И Ј А

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dimnjačarska škola za švaba u Češkoj, 1940. za Protektorata:

Výuka komíníku (kominarov) za Protektoratu (1940)

Rat bio ali dimnjačari su morali funkcionisat, hahahaha!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Češka ima dva vrlo poznata pjevača koji su ustvari iškolovanim dimnjačarima, jedan je poznati pjevač pop muzike a drugi nešto starija generacija muzikalovi i opetretski (mjuziklovi) pjevač. Evo prvo ovaj mlađi Bohuš Matuš:

Bohus Matus - Maminka

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drugi taj pjevač - dimnjačar je Karel Fiala, pjevao u poznatom jjednom od prvih čeških mjuzikla za komunista: Limonadovi Joe. Dam vam dva videa, taj prvi je ovaj gdje pjeva za mlada:

Limonádový Joe - Můj Bóže, můj Bóže

http://www.youtube.com/watch?v=zipJ0Ee4x40

A ovaj drugi video je iz ovogodišnje talk-show emisije. Idite odmah na 6 minuta 40 sekundi pa gledajte od tamo, na tom mjestu on kratko i zapjeva. Posmatrajte samo njegove pokrete, ponašanje i govor, izgleda kao da mu je jedva 50 godina a pri tom mu je ustvari 87 godina. Zaista nevjerovatan čovjek. Dimnjačari mogu biti vrlo srećni ljudi osim što sreću donose drugima. On je cijeli život proveo pjevajući i zabavljajući druge pa prema tome vjerovatno tako i izgleda, Ono na šta čovjek misli to mu se i na licu i ponašanju odražava:

Všechnopárty

Karel Fiala — Marián Vojtko — Iveta Dufková

http://www.ceskatele...87-karel-fiala/

Idite odmah na tih 6:40, potom gledajte što vam je volja.

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...