Jump to content

Да ли ико озбиљан??? (Двери)

Оцени ову тему


Deni72

Препоручена порука

Да ли ико озбиљан може да помисли да је реално да се реализује све оно што причају ови из "Двери"???

Мени су они мрачни као неки из 90.-тих година....мислим,лепо они све то причају,само што је то чиста утопија....е,а питам се да ли ико озбиљан и пре свега одговоран човек може да се прима на њихове приче и обећања?

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и ДСС има сличну причу. добро је да постоји једна странка про хришћанског профила а колико су озбиљни показаће време сами без ове две велике странке не могу ништа као и многе друге мале странке које ће изаћи на изборе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dveri su pro hriscanske koliko i JUL i SPS, ili bilo koja druga politicka stranka pa cak i u Crkvi toliko omrazeni LDP.

Kad bi hriscanstvo bilo ideologija, a mnogi ga tako dozivljavaju, a ono to nije, onda bismo imali "hriscanske" stranke. Posto hriscanstvo nije ideologija nego Crkva, zajednica konkrtenih ljudi onda ne postoje hriscanske stranke, hr. politika.... postoje umesto toga hriscani koji mogu pripadati i pripadaju ili u opste ne pripadaju, bilo kojoj politickoj stranci, pravcu sem naravno onih ekstremnih.

U Dverima ima ljudi koji nemaju ni c od crkvenosti, a cak i u LDPu, kao u ostalom i medju novijim komunistima postoje ljudi koji su zaista crkvene, liturgijske, vrlinske licnosti.

Sta cemo sa tim.

Ili da jednima kazemo, NAPOLJE, a drugima dobrodosli, vi ste nasi zato sto imate program slican nasem.

Kada ce crkveni ljudi da se okanu politike i ideologije i da shvate da time razaraju Crkvu, strancarenjem i podilazenjem ovim ili onim opcijama, koje baj d vej, danas jesu a sutra nisu u, fala Bogu, svim demokratskim drustvima kakvo je posle komunista i ovo nase.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...

Kada ce crkveni ljudi da se okanu politike i ideologije i da shvate da time razaraju Crkvu, strancarenjem i podilazenjem ovim ili onim opcijama, koje baj d vej, danas jesu a sutra nisu u, fala Bogu, svim demokratskim drustvima kakvo je posle komunista i ovo nase.

Сваки човек, био атеиста или хришћанин је биће одговорно према својој заједници. Заједница постоји у овом свету у одговарајућим структурама. Те структуре захтевају да се неко њима одговорно бави. У то спада и бављење политиком. Немогуће је да се неко не бави тиме. У том случају би имали анархију. Не видим зашто црквени људи не би смели да се баве политиком (свештена лица не би требало). То није сам по себи неки лош посао, или непоштен. Оно што може бити лоше или непоштено, то су људски поступци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koje od komunista Liturgiska licnost? pa kako je vreme doslo i Josip Broz moze da se smatra liturgiskom licnoscu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам 138999

Нисам те разумео шта си ти? комуниста и верник?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otisli ste predaleko sa temom,zapravo,promasili ste temu.....Ovde nije rec da li hriscani trebaju da budu clanovi neke straneke ili ne,vec se radi o "Dverima" i njihovom utopijksom programu i pitanju da li neki ozbiljan i pre svega odgovoran covek moze i da pomisli da oni mogu da ostvare sve ovo o cemu sada pricaju?

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sve je moguce, ali ne samo ako "oni" rade na tome, "oni" treba da budu samo sluge naroda koji ce zapravo zajedno snjima da radi na tome

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sve je moguce, ali ne samo ako "oni" rade na tome, "oni" treba da budu samo sluge naroda koji ce zapravo zajedno snjima da radi na tome

Zaista nisam ocekivao od tebe toliko neozbiljnost!???

Ljudi,imate sanse da se udjete u jos dublji mrak i da ne uplovite u reprizu '90.-tih........

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa dobro odnekud se mora poceti, sta da ti kazem, daj mi pokazi bolju opciju pa cu da glasam

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa dobro odnekud se mora poceti, sta da ti kazem, daj mi pokazi bolju opciju pa cu da glasam

Zaista ne znam koja je opcija najbolja i da li je ima,ali znam da razlikujem realnost od zaludjivanja....lepo ono njihovo izlaganje moze da zvuci samo uz neke gusle....ljudi,situacija je toliko ozbiljna da Srbiji preti nestanak sa geografske karte sveta,a srpski narod u nestanak

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaista ne znam koja je opcija najbolja i da li je ima,ali znam da razlikujem realnost od zaludjivanja....lepo ono njihovo izlaganje moze da zvuci samo uz neke gusle....ljudi,situacija je toliko ozbiljna da Srbiji preti nestanak sa geografske karte sveta,a srpski narod u nestanak

u tu opciju ne verujem

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...