Владан Написано Јул 21, 2011 Пријави Подели Написано Јул 21, 2011 БЕОГРАД - Представници свих традиционалних цркава и верских заједница у Србији истакли су данас да се важећи Закон о враћању (реституцији) имовине црквама и верским заједницама не примењује и затражили од владе његову пуну примену. Епископ бачки Иринеј је на конференцији за новинаре у Патријаршији подсетио да је до сада враћено само око 20 одсто имовине свим црквама и верским заједницама. Он је истакао да је враћена имовина неравномерно распоређена и додао да у Србији закон о реституцији никада није на прави начин примењиван и да је од почетка наилазио на "опструкцију владе и других органа". "Тражимо подршку надлежних органа за пуну примену Закона о реституцији цркава и верских заједница, али и измене и допуне Закона о планирању и изградњи и Закона о приватизацији којим би се ограничила њихова примена у односу на имовину која је сада предмет враћања црквама и верским заједницама, али и у односу на имовину која ће бити предмет враћања грађанима", рекао је адвокат који заступа цркве и верске заједнице Мирослав Николић. Он је затражио да Влада Србије именује директора Дирекције за реституцију, јер је претходном мандат истекао 31. децембра прошле године. Према његовим речима, неименовањем директора Дирекције опструише се процес примене закона. ртв Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука