ристМико Написано Септембар 5, 2009 Пријави Подели Написано Септембар 5, 2009 БУКУРЕШТ – Мађари у граду Одорхеју Сакујеск из дела Трансилваније где су у већини, усвојили су химну, грб и заставу, као корак у остваривању територијалне аутономије, преноси румунска Телевизија Реалитатеа. У Одорхеју Секујеск састало се 400 представника Грађанске партије Мађара који су тражили територијалну-административну аутономију Покрајине Секуја у њеним „природним границама формираним током историје”. На скупу је одлучено да се пројекат закона о аутономији Покрајине Секуја упути румунском парламенту, Савету Европе и Европској унији. Посланик у Европском парламенту Ласло Токеш, један од најангажованијих мађарских политичара у Румунији, критиковао је данас Европски парламент због „незаинтересованости према интересима Секуја”. Председник Демократског савеза Мађара (УДМР) Марко Бела изјавио је да се „аутономија не добија објавом, већ је то ствар времена и више предузетих корака”. УДМР је већ 20 година у румунском парламенту, а био је и у Влади готово свих тих година. Мађари који живе у трансилванској Покрајини Секуја називају себе Секујима, на основу историјских околности. Недавно су Мађари на званичном скупу у Трансилванији извиждали румунског председника Трајана Басескуа када им је прочитао из Устава да је Румунија „јединствена, национална, независна и суверена земља”. Бета Радост Христова је у овоме: да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш, макако тешка била искушења. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
pokajnik83 Написано Октобар 22, 2009 Пријави Подели Написано Октобар 22, 2009 Ех ти Мађари... И данас, кад дође до последњег боја, Неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот, отаџбино моја, Знајући шта дајем и зашто га дајем. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука