Владан Написано Април 1, 2011 Пријави Подели Написано Април 1, 2011 ВАТИКАН - Католичка црква упозорава на растућу потребу за егзорцистима због све већег броја младих људи које врбују сатанистичке групе. На римском универзитету “Pontificio Ateneo Regina Apostolorum” који је под влашћу Ватикана, у току је шестодневна конференција чија је главна тема егзорцизам, преноси британски “Телеграф”. Сцена из филма "Истеривач ђавола" Један од закључака са конференције је да је интернет учинио лакшим приступ информацијама о окултизму и сатанизму и контакт са различитим сектама. Због тога створена потреба за бољим информисањем о истеривању ђавола и демона из људи. “Због интернета је много лакше сада наћи информације о сатанизму. За само неколико минута можете контактирати сатанистичке секте и истраживати окултизам”, изјавио је Карло Климати, члан универзитета. Он је објаснио да је конференција посвећена едукацији о егзорцизму. “Ова конференција није о томе како се постаје егзорциста већ о информисању о егзорцизму, сатанизму и сектама. Њен циљ је да пружи помоћ породицама и свештеницима. Највећем ризику од сатанизма изложени су млади људи који су емотивно крхки”, испричао је Климати. Циљ конференције, којој присуствују многи свештеници, психолози, психијатри, просветари и социјални радници, јесте да се о феномену сатанизма говори са “озбиљношћу и научном ригорозношћу”, уз избегавање приче о натприродном и сензационалном. Организатори сматрају да је опасност сатанизма последњих година потцењена. У теорији, сваки свештеник може да изведе егзорцизам - ритуал са молитвама чији је циљ да се истера ђаво из тела запоседнуте особе, али католичка црква предлаже да се тиме баве професионални егзорцисти. блиц Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука