Jump to content

Disciplina misli


Ana B.

Препоручена порука

Занимљива жена, и занимљива тема. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ana B. рече

Zanimljiva tema, danas sam htela da odem na njeno predavanje, al nisam  stigla. Danas mi je baš to trebalo da slušam...

Ја на жалост радим, а имамо и госте.Чула сам за предавање, а од скора и за њене мотивационе говоре(беседе) Свиђа ми се.   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Некад сам и ја мислио да је ово довољно да би човек средио свој умни живот. Али показало се да то није довољно.

Наше мисли су дубоко ослоњене на Истину која је у нама. Ту истину ми смо стекли кроз Васпитање, образовање, искуства

Та истина је као филтер кроз који ми доживљавамо све око нас.Ако смо чули за Перу да је лопов; ми ћемо кад год сретнемо Перу о њему да имамо лоше мисли, осуђујуће мисли, А Ко смо чули нешто добро ми ћемо Перу дођивљавати као пријатеља и наше мисли о њему ће бити лепе. Значи наша Истина ће одредити какав ће бити наш доживљај Пере и каква ћемо осећања имати кад мислимо о њему. Држати своје мисли под контролом је мукотрпан посао, боље је изменити своју истину и онда ће она држати наше мисли под контролом.

Право питање гласи: Како се мења истина?

Одговор на ово питање је дао сам Христос: Ко хоће његову вољу творити, разумјеће је ли ова наука од Бога или ја сам од себе говорим. Јован 7.17

Све што човек чини од своје воље утицаће на истину која је у њему. Још док се лопов спрема за своју прву крађу он у свом уму оправдава то шта мисли да уради, и те његове мисли ће утицати да се и његова истина промени. Кад се спремамо да слажемо то исто се догађа. Кад лажемо крадемо ми чинимо блуд и на тај начин ми стварамо заблуду у свом уму.

Заблуда је истина настала после блуда. Можете замислити какав ће бити наш доживљај света ако наше мисли за основу имају заблуду.

Јер од наше истине зависи како ћемо да судимо и какве ћемо мисли имати. А са мислима и каква ћемо осећања имати. А са осећањима и наше понашање ће се променити; јер како се човек осећа тако се и понаша, Што ће рећи да каквог ћемо духа бити зависи од наше истине.

Па ако смо у истини наше понашање ће водити дух Истине а ако смо у заблуди наше понашање ће водити дух заблуде

Покојни Тадеј је рекао: Какве су ти мисли такав ти је живот а своди се на то да каква ти је Истина такав ти је живот

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Задње Време рече

Некад сам и ја мислио да је ово довољно да би човек средио свој умни живот. Али показало се да то није довољно.

Наше мисли су дубоко ослоњене на Истину која је у нама. Ту истину ми смо стекли кроз Васпитање, образовање, искуства

Та истина је као филтер кроз који ми доживљавамо све око нас.Ако смо чули за Перу да је лопов; ми ћемо кад год сретнемо Перу о њему да имамо лоше мисли, осуђујуће мисли, А Ко смо чули нешто добро ми ћемо Перу дођивљавати као пријатеља и наше мисли о њему ће бити лепе. Значи наша Истина ће одредити какав ће бити наш доживљај Пере и каква ћемо осећања имати кад мислимо о њему. Држати своје мисли под контролом је мукотрпан посао, боље је изменити своју истину и онда ће она држати наше мисли под контролом.

Право питање гласи: Како се мења истина?

Одговор на ово питање је дао сам Христос: Ко хоће његову вољу творити, разумјеће је ли ова наука од Бога или ја сам од себе говорим. Јован 7.17

Све што човек чини од своје воље утицаће на истину која је у њему. Још док се лопов спрема за своју прву крађу он у свом уму оправдава то шта мисли да уради, и те његове мисли ће утицати да се и његова истина промени. Кад се спремамо да слажемо то исто се догађа. Кад лажемо крадемо ми чинимо блуд и на тај начин ми стварамо заблуду у свом уму.

Заблуда је истина настала после блуда. Можете замислити какав ће бити наш доживљај света ако наше мисли за основу имају заблуду.

Јер од наше истине зависи како ћемо да судимо и какве ћемо мисли имати. А са мислима и каква ћемо осећања имати. А са осећањима и наше понашање ће се променити; јер како се човек осећа тако се и понаша, Што ће рећи да каквог ћемо духа бити зависи од наше истине.

Па ако смо у истини наше понашање ће водити дух Истине а ако смо у заблуди наше понашање ће водити дух заблуде

Покојни Тадеј је рекао: Какве су ти мисли такав ти је живот а своди се на то да каква ти је Истина такав ти је живот

A ima i to stil života diktira misli... No ljubav sve nadjača...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ana B. рече

A ima i to stil života diktira misli... No ljubav sve nadjača...

Да наше љубави повлаче шта ћемо ми радити од своје воље . Љубав према коцки одведе коцкара у коцкарницу, Алкохоличара љубав вуче према флаши. Швалера љубав тера к туђим женама, Наше љубави нас покрећу и најјача су покретачка сила. Љубав према ближњима наведе верника да прашта туђе грехе.

ех та љубав, зна да одвуче човека на зло и на добро

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Задње Време рече

Да наше љубави повлаче шта ћемо ми радити од своје воље . Љубав према коцки одведе коцкара у коцкарницу, Алкохоличара љубав вуче према флаши. Швалера љубав тера к туђим женама, Наше љубави нас покрећу и најјача су покретачка сила. Љубав према ближњима наведе верника да прашта туђе грехе.

ех та љубав, зна да одвуче човека на зло и на добро

Htela sam da kazem ako je covek okruzen ljudima koje voli i koji njega vole onda nema toliko problema sa tim negativnim mislima

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо тако.

Осећања су од пресудног значаја за здравље, Осећање љубави, та  животна радост човека који никоме не суди него воли све људе је извор живота у човеку, извор здравља, Када смо задовољни собом, својим животом људима ми смо испуњени радошћу и то доводи до тога да је наша ДНК спирала распредена и омогућено је копирање информације у њој која је неопходна да би се обавили потребни процеси у ћелији за њено здраво функционисање. Рецимо да нас нападне лав, ДНК се запертлава и више нема уобичајених радњи, узбуна је и сада се само сагоревају шећери да би се обезбедила неоходна енергија да се преживи. Али дух који покреће наше ћелије не зна да ли смо ми у стварној опасности или само маштамо да смо у опасности,.за њега је то исто. И када ми бринемо, судимо, љутимо се , страхујемо за посао, да ли ћемо имати да вратимо кредит, свако лоше осећање је за дух знак за узбуну, И наша ДНК почиње да буде стално упредена, Услед тога не могу да се обаве основни животни процеси у ћелијама ими полако клизимо у болест. Љубав која је извор радости у нама је неопходна за један здрав живот.

И када гледамо шта је Христос говорио да треба чинити; праштати, бити милостив не лагати не красти, ми видимо да нас све то води ка једном животу испуњеном љубављу која би у нама била извор здравља. Кад чинимо Божију вољу ми смо ти који имају највећу корист од тога. Нама се чини да кад служимо богу да постајемо робови а нисмо ни свесни да служећи богу ми служимо себи, свом здрављу и свом животу

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Задње Време рече

Да наше љубави повлаче шта ћемо ми радити од своје воље . Љубав према коцки одведе коцкара у коцкарницу, Алкохоличара љубав вуче према флаши. Швалера љубав тера к туђим женама, Наше љубави нас покрећу и најјача су покретачка сила. Љубав према ближњима наведе верника да прашта туђе грехе.

ех та љубав, зна да одвуче човека на зло и на добро

Kockara u kockarnicu ne vodi ljubav, nego zavaravanje da mu kocka pruža veliku mogućnost da na lak način brzo dođe do novca.

Švalera ka tuđim ženama ne tera ljubav, nego želja za zadovoljenjem seksualnog nagona sa onim ženama, koje mu pokažu da su raspoložene da mu pruže mogućnost da to i ostvari.

Ljubav čoveka vezuje za jednu ženu. Švaler nema ljubavi.

Imaš tu još nekih besmislenih izjava. Ostalo je OK.

пре 5 часа, Ana B. рече

Право питање гласи: Како се мења истина?

Istina se ne može menjati. Neko može menjati jedino svoju verziju istine, koja može više ili manje odstupati ili se poklapati sa istinom.

пре 5 часа, Задње Време рече

Покојни Тадеј је рекао: Какве су ти мисли такав ти је живот а своди се на то да каква ти је Истина такав ти је живот

Ne.

Svodi se na to da treba biti pozitivan i kad postoje problemi i treba biti zadovoljan onim što imaš. To je smisao.

A život neće biti obavezno u skladu sa mislima. Ima tu odstupanja koliko hoćeš.

пре 5 часа, Задње Време рече

а своди се на то да каква ти је Истина такав ти је живот

Niko nema svoju istinu. Istina je samo jedna i ne mora obavezno imati uticaja na uslove života.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Задње Време рече

Рецимо да нас нападне лав, ДНК се запертлава и више нема уобичајених радњи, узбуна је и сада се само сагоревају шећери да би се обезбедила неоходна енергија да се преживи. Али дух који покреће наше ћелије не зна да ли смо ми у стварној опасности или само маштамо да смо у опасности,.за њега је то исто

Ali, brate, mislim da prvo ide' duh, tj. uhvati nas strah,.... strah od smrti nam pokrene dusevno uznemirenje koje se prenese na telo i DNK, lupa nam srce i telo luci adrenalin,  koji nam daje' dodatnu snagu i motoriku i brzu reakciju kako bi mogli nekako da se izbavimo iz smrtne opasnosti.

Ovo moze biti i posredni dokaz postojanja duha i duse u coveku.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...