Jump to content

Koliko radimo

Оцени ову тему


Препоручена порука

Koliko svakodnevno radimo na propovjedanju jevanjdelja i na koje sve načine. Večina nas radi na svojim poslovima za manje vise mizerne dnevnice. Ali koliko nas radi onaj "posao" gdje je nagrada vjecan zivot sreće. Nagrada kakvu ni najveci bogataši ne mogu imati. Preporucite knjige, članke i načine propovjedi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Lazar 12 рече

Koliko svakodnevno radimo na propovjedanju jevanjdelja i na koje sve načine. Večina nas radi na svojim poslovima za manje vise mizerne dnevnice. Ali koliko nas radi onaj "posao" gdje je nagrada vjecan zivot sreće. Nagrada kakvu ni najveci bogataši ne mogu imati. Preporucite knjige, članke i načine propovjedi

To je tako kod protestanta. U pravoslavlju čuh da to mogu samo sveštenici da rade. A mi smrtnici samo svojim životom propovedi jevanđelje. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, sanja84 рече

To je tako kod protestanta. U pravoslavlju čuh da to mogu samo sveštenici da rade. A mi smrtnici samo svojim životom propovedi jevanđelje. 

Razumijem ja sta ti govoriš draga sestro. I protestanti dijele vjeorvanje u istog Boga kao i mi. I mozemo da se u gledamo na njih u tome i da širimo radosnu vijest. Hristos nas je sve pozvao na to. Ne samo svestenike. Hvala ti puno sto si odgovorila i sto ucestvujes u temi. To je naš narod izmislio sam sebi da lakse podupre svoju lijenost i grijeh. Te recenice tipa, samo pop ne smije da se opija, pusi i bludnici a mi možemo. To je potpuno pogrešan stav i samo izgovor. Ne treba nikoga da osudjujemo več da radimo svojim primerom za druge i sebe. Za Hrista Boga. Nagrada je velika. Veca nego sto mozemo da zamislimo. Svestenici treba da vode narod u budu primjer. Ali Hristos je dosao za sve nas bogate, siromasne, pismene i nepismene, muškarce i zene, vrijedne i lijene. Nase tijelo je hram Duha Svetog i naša duša treba da je odraz Hrista u ovom svijetu. Mi smo ovdje ambasdori Hrista a crkve su ambasade. I velika je sreča ali i odgovornost biti rodjen kao Hriscanin.Zato pustimo izgovore i grijehe i budimo svetlost svijetu kao sto smo pozvani, svi od reda. Svako dobro u Hristu Gospodu!!! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Lazar 12 svako dobro i tebi. 

Inače to se u našoj crkvi zove blagoslov. Treba ti blagoslov sveštenika da bilo šta radiš, pišeš, govoriš. Znaš kako u svim crkvenim knjigama piše sa blagoslovom tog i tog. Moraš da pitaš sveštenika kako da se molišNeki čak i pitaju da li da se žene ili koji posao da rade. Ja se uglavnom pravim pametna pa kao nešto propovedam i mudrujem i sujetna sam veoma... Ali eto, na kraju se kajem, pa opet. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како је говорио блаженопочивши Лазар Абашидзе, паметан човек прво извуче себе из јаме па онда баца уже другоме, јер ако се пење вукући другог на леђима неће изаћи ни један ни други. Боље је питање шта радимо на сопственом спасењу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Radim na tome da nikoga ne sablaznim od vere svojim manjkavostima i nedostojnošću.

Trudim se da više svoje drage osobe pominjem Bogu nego obratno.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...