Jump to content

Божија воља

Оцени ову тему


Broken

Препоручена порука

Живот ме је довео у ситуацију да преиспитујем своје схватање Божије воље.

Има пар питања.

Прво, не сумњам да постоји Божија воља, у крајњој линији, свеопште спасење и Царство Божије је оно што нам Бог жели.

Оно што мене мучи је да ли постоји Божји план за сваког од нас ? Да ли ми треба да правимо изборе па онда да се уздамо у Бога да, чак и ако смо погрешно изабрали ( ако тако нешто постоји ?) , Он ће јар нас воли деловати тако да и у тој ситуацији ми можемо ићи ка коначном циљу а то је Царство Божије или да стрпљиво чекамо Његово усмерење како бисмо му дали простора да делује у нашем животу и усмери нас на нешто што би по Његовом промислу било боље за нас ? 

Молим за ваша мишљења ако сте разумели тј. ако нисам запетљао сувише.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verujem da Bog ima krajnji cilj da nas dovede do spasenja i plan koji zavisi od naših trenutnih okolnosti i izbora koji su mu prethodili. Čak i za najizopačenijeg grešnika na samrti...

Ipak, život može da bude promašen i to me plaši više od svega. Da potrošim vreme na ono što nije važno, na loše izbore i lutanja. Možda je to do moje slabe vere i nedovoljnog uzdanja u Božiju volju da mi pomogne na tom putu.

Znam da Gospod čeka na kraju i da je spreman da oprosti, ali nije li bolje da to bude blagovremeno, što pre, a ne da dugovečan život ispunim promašajima i ogrešenjima o bližnje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Broken ( bravo za otvorenu temu...! lepo je videti da se stari članovi ponovo aktiviraju...;))

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da se podsetimo i ove teme..

 

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Broken рече

Живот ме је довео у ситуацију да преиспитујем своје схватање Божије воље.

Има пар питања.

Прво, не сумњам да постоји Божија воља, у крајњој линији, свеопште спасење и Царство Божије је оно што нам Бог жели.

Оно што мене мучи је да ли постоји Божји план за сваког од нас ? Да ли ми треба да правимо изборе па онда да се уздамо у Бога да, чак и ако смо погрешно изабрали ( ако тако нешто постоји ?) , Он ће јар нас воли деловати тако да и у тој ситуацији ми можемо ићи ка коначном циљу а то је Царство Божије или да стрпљиво чекамо Његово усмерење како бисмо му дали простора да делује у нашем животу и усмери нас на нешто што би по Његовом промислу било боље за нас ? 

Молим за ваша мишљења ако сте разумели тј. ако нисам запетљао сувише.

Prvo ide kucaj, pa otvorice se... Prvo se uzore njiva, pa Bog daje kisu...Prvo uvek ide trud nas...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Violetta Valery рече

Verujem da Bog ima krajnji cilj da nas dovede do spasenja i plan koji zavisi od naših trenutnih okolnosti i izbora koji su mu prethodili. Čak i za najizopačenijeg grešnika na samrti...

Ipak, život može da bude promašen i to me plaši više od svega. Da potrošim vreme na ono što nije važno, na loše izbore i lutanja. Možda je to do moje slabe vere i nedovoljnog uzdanja u Božiju volju da mi pomogne na tom putu.

Znam da Gospod čeka na kraju i da je spreman da oprosti, ali nije li bolje da to bude blagovremeno, što pre, a ne da dugovečan život ispunim promašajima i ogrešenjima o bližnje?

Kad se gresi Ili kad nesto nije po Bozijoj volji onda su stalno prepreke I bolest na tom putu... Onda promenis pravac I nadjes srecu, ali treba da tragas za njom...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Broken рече

Молим за ваша мишљења ако сте разумели тј. ако нисам запетљао сувише.

Моје мишљење је да не постоји план. А вољу Божију не можемо знати. Понекад кад чинимо оно што смо убеђени да је Божија воља не можемо бити више у криву. Можемо бити у тешкој прелести. Што се тиче избора треба бити мудар као змија и не допустити да предубеђења и импулси управљају нама.

 

пре 23 часа, Violetta Valery рече

Ipak, život može da bude promašen i to me plaši više od svega. Da potrošim vreme na ono što nije važno, na loše izbore i lutanja. Možda je to do moje slabe vere i nedovoljnog uzdanja u Božiju volju da mi pomogne na tom putu.

Оно што ти је у садашњем тренутку најважније у животу, за пар година може да ти постане потпуно небитно. Све, што си до јуче схватала као смак света, може већ сутра да ти постане тривијално. Зато се треба мало опустити. За почетак, ни крајње приземни циљеви попут здравља и просперитета никако не могу бити омашај.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.9.2021. at 17:05, Broken рече

Живот ме је довео у ситуацију да преиспитујем своје схватање Божије воље.

Има пар питања.

Прво, не сумњам да постоји Божија воља, у крајњој линији, свеопште спасење и Царство Божије је оно што нам Бог жели.

Оно што мене мучи је да ли постоји Божји план за сваког од нас ? Да ли ми треба да правимо изборе па онда да се уздамо у Бога да, чак и ако смо погрешно изабрали ( ако тако нешто постоји ?) , Он ће јар нас воли деловати тако да и у тој ситуацији ми можемо ићи ка коначном циљу а то је Царство Божије или да стрпљиво чекамо Његово усмерење како бисмо му дали простора да делује у нашем животу и усмери нас на нешто што би по Његовом промислу било боље за нас ? 

Молим за ваша мишљења ако сте разумели тј. ако нисам запетљао сувише.

Po mene :dedica:,.... osnovna predpostavka jeste da postoji Bozija volja koja je usmerena i jedino usmerena na spasenje coveka i carstvo Bozije..... i to je ono sto pre svega sto trebamo da imamo u vidu....

U tom smislu mislim da postoji i Bozji plan za svakog od nas, ili promisao Boziji u kojem je jedini cilj ova osnovna stvar da Bog sve dela i cini da covek dobije spasenje i carstvo Bozije. I u tom smislu i kontekstu, bilo da mi cinimo dobre ili lose izbore, to ne menja cilj i volju Boziju da on promislja i sve cini kako bi nas uputio na put spasenja, pa tako ako dobro cinimo i izabiramo onda nas Bog podrzava i upucuje da idemo tim putem i cinimo jos vise, dok ako izabiramo lose, Bog opet i iz toga nas upucuje da izvucemo najbolje moguce iz takve situacije i da vidimo da smo lose izabrali i da trebamo sledeci put da izaberemo dobro.

Skoro sam citao nesto od sv.Jovana Kasijana i recimo :

"190. Воља Божија увек жели да човек кога је Бог створио не погине, него да вавек живи. Уколико у нашем срцу примети макар искру расположења ка добру Бог јој, по благости својој, не допушта да се угаси. Желећи да се сви спасу и дођу у познање истине, Он на све начине потпомаже да се она обрати у пламен. Благодат Божија је близу свих. Она све без изузетка призива спасењу и познању истине, јер говори: Ходите к мени сви који сте уморни и натоварени и ја ћу вас одморити (Мт. 11,28)."

"195. Бог разноврсним и непостижним начинима устројава наше спасење: у онима који желе и траже спасење Он појачава жељу, а у онима који немају жељу Он изазива намеру. Он помаже испуњавање наших спасоносних жеља, удахњује свете жеље и утврђује их. Због тога га ми у својим молитвама зовемо и Заштитником и Спаситељем и Помоћником. Он, слично најнежнијем Оцу и састрадалном Лекару, чини све у свима: у једнима побуђује почетак спасења и разгорева усрђе ка Њему, а код других приводи дело завршетку, и врлине савршенству; једне задржава од блиског пада, а другима пружа прилике за спасење; онима који желе и који се труде, помаже, а друге, који не желе и који се противе, привлачи и скреће према добром расположењу. Он свагде све чини побуђујући, помажући и утврђујући, премда без нарушавања слободе коју нам је дао."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko ce ga znati

Jednom sam pitao Boga koja je njegova volja apropo jednog mog sitjuejšna i otvorim neke note da sviram kad ono....naslovi dve kompozicije na toj strani se uklopiše fenomenalno u odgovor 

Hahahaha

Videćemo 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.9.2021. at 17:05, Broken рече

Живот ме је довео у ситуацију да преиспитујем своје схватање Божије воље.

Има пар питања.

Прво, не сумњам да постоји Божија воља, у крајњој линији, свеопште спасење и Царство Божије је оно што нам Бог жели.

Оно што мене мучи је да ли постоји Божји план за сваког од нас ? Да ли ми треба да правимо изборе па онда да се уздамо у Бога да, чак и ако смо погрешно изабрали ( ако тако нешто постоји ?) , Он ће јар нас воли деловати тако да и у тој ситуацији ми можемо ићи ка коначном циљу а то је Царство Божије или да стрпљиво чекамо Његово усмерење како бисмо му дали простора да делује у нашем животу и усмери нас на нешто што би по Његовом промислу било боље за нас ? 

Молим за ваша мишљења ако сте разумели тј. ако нисам запетљао сувише.

Мислим да је суштина нашег овоземаљског живота у слободи. Према томе треба сами да правимо изборе. Ако чекамо усмерење бојим се да можемо пасти у прелест.

  • Свиђа ми се 1

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени овај део увек разјасни такву дилему: 

"Ако су се твоји планови срушили, ако си клонуо душом и телом – то од Мене долази. Ти си правио планове и износио си их Мени да их ја благословим. Али, Ја хоћу да Ми ти препустиш да располажем приликама твога живота. Тада ће одговорност за све пасти на Мене, јер је она сувише тешка за тебе и ти сам не можеш на крај с њом."
 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Violetta Valery рече

Svesna sam toga i zato znam da mogu da izgubim vreme na nebitne stvari.

Неке ствари нису никада губљење времена. Као што рекох нпр. здравље никако не може бити омашај. Ако немаш тренутно неке јасне циљеве у животу, здрав живот нека ти буде циљ. Здрава и дисциплинована исхрана, вежбање, дисциплина у легању и устајању, ограничавање лоших ствари (нпр. губљења времена на друштвеним мрежама), избегавање штетних супстанци, и тако даље. Слично, али много мање битно, просперитет. Поштено зарађени новац не може купити срећу, али ти може дати слободу да не робујеш околностима. А, ако се којим случајем деси да ти и не треба, увек га можеш дати у добротворне сврхе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...