Jump to content

Вук Драшковић против СПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

У више наврата последњих година Вук Драшковић је у својим обраћањима и написима тешко оптуживао СПЦ, износио различите грубе неистине и дисквалификације протв СПЦ, не бирајући речи. То се десило и сада, непосредно пре устоличења митрополита Јоаникија, а и после устоличења. Најпре је објавио текст "Буна под Ловћеном"  https://www.portalanalitika.me/clanak/buna-pod-lovcenom,  a после Јоаникијевог устоличења је дао интервју на N1 https://www.youtube.com/watch?v=DZ7MqTHkS50 у коме каже да су "СПЦ и црногорска влада ранили и згазили Цетиње", да "Цетињани памте веселије сахране од насилног, бруталног и хеликоптерског устоличења једног попа, свештеника који пориче и Цррну Гору и Црногорце назива печуркама после кише", да он то "не би назвао верским устоличењем, јер у том чину нема нигде  Христа ни трунке добре намере" (од 2:30), да га највише брине "претварање СПЦ у установу, организацију која се одриче Христа, јер не сме Црква да прибегава насиљу, да проповеда мржњу, не сме да дели ни људе, ни народе, ни породице, и у том тренутку када каже "нација је наш врховни ауторитет", тог тренутка она је одметнута од Христа" (од 18:40).

Поставља се питање - докле ће СПЦ трпети његове антицрквене харанге? Није ли време да, у складу са његовом реториком, потврди његову неприпадност СПЦ? Што је много, много је...

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije jedini "nacionalista" koi bi postao antisrbin. Koji duPljanin nije bio srpski nacionalista? Eno i Marije Milošević vatrene duPljanke, član CPC, dok joj njezini duPljani psuju tatu... Današnji nacionalisti bi rekli da nikad nisu ni bili nacionalisti. Ja to ne znam. Ja sam demokrat. :)

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Dragi рече

Nije jedini "nacionalista" koi bi postao antisrbin. Koji duPljanin nije bio srpski nacionalista? Eno i Marije Milošević vatrene duPljanke, član CPC, dok joj njezini duPljani psuju tatu... Današnji nacionalisti bi rekli da nikad nisu ni bili nacionalisti. Ja to ne znam. Ja sam demokrat. :)

То што су, како ти кажеш, сви монтенегрини били пре тога српски националисти, тренутно ме не занима. Можда јесу, можда нису, не знам. Све и да је тако, то не значи да су сви српски националисти лажни националисти. Али није прича о националистима, него о Вуку као антицрквеном делатнику.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bez ikakve ironije i zle namere pitam se šta mora da se dogodi u mozgu, psihi, u srcu čoveka da od pisca "Noža" i "Ruskog konzula" dodje do ljudskog dna goreg od onog koje je opisivao kao dno u sopstvenim romanima? Šta taj čovek misli pre nego što zaspi? O sebi. Ima li neki psihijatar da objasni to... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вукашин рече

А можда је све била глума? Могуће је да је од почетка био тројанац...

Draškovići su obično Hrvati, zar ne? ;)

Ali koliko znam, i njegov rođeni brat ne govori sa njim zbog njegove antisrpske pozicije.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Вукашин рече

А можда је све била глума? Могуће је да је од почетка био тројанац...

Od kada? Kako je onda uspeo da napiše onakve knjige? Ako ih je pisao kao trojanac, ona bi to bilo prosto ravno naučnoj fantastici.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Prozor na krovu рече

Od kada? Kako je onda uspeo da napiše onakve knjige? Ako ih je pisao kao trojanac, ona bi to bilo prosto ravno naučnoj fantastici.

По мени није. Моје теорија је да су он и кум му Шешељ били опозиционари по службеној дужности. Можда грешим, али да су се они питали, Милошевић би тешко пао. 

И кад је ДОС прављен сећам се да се Вук јогунио и на крају није ушао у коалицију, а био је мислим и у некој савезној влади. Једино су без њега могли скинути Милошевића...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Вукашин рече

По мени није. Моје теорија је да су он и кум му Шешељ били опозиционари по службеној дужности. Можда грешим, али да су се они питали, Милошевић би тешко пао. 

Kamo srece da nikada i nije pao Milosevic.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потпуно небитно шта је био, да ли је био...Човек је, наводно, верник СПЦ, а пљује СПЦ на сва уста. Погледајте на почетку теме још једном његове изјаве.И тако неколико година уназад. И ником ништа. Нико из СПЦ не реагује. Ни критика, ни деманти, ништа. Шта треба да каже да би неко реаговао? Ко му је парохијски свештеник? Да ли му свети водицу, реже колач, причешћује га? Или има везе само кад "обичан" мирјанин нешто прича против Цркве, а ови "интелектуалци" и јавне личности су недодирљиви?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11.9.2021. at 21:04, Prozor na krovu рече

Od kada? Kako je onda uspeo da napiše onakve knjige? Ako ih je pisao kao trojanac, ona bi to bilo prosto ravno naučnoj fantastici.

Људи се мењају...новац, гнев, сујета, можда и нека лична уцена, ко зна

тај салто мортале је уистину био невероватан, од Равне Горе и сечења руку које подигну зелени барјак,

до најгорег аутошовинисте.

Али није ни први ни једини такав.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...