Jump to content

Архимандрит Никанор: “Бунт према вакцинисању је модерни феномен укорењен у окултним и езотеријским учењима”

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

пре 6 часа, zuti car рече

Retardiran je onaj ko veruje u sve sto vidi na TV-u. Nivo retardacije kod ljudi koji su primili neispitane nazovi vakcine je neopisiv. Vakcine ne stite, ne sprecavaju sirenje virusa, ubijaju ljude koji ih prime u znacajnom procentu, nepoznati su dugorocni efekti. I posle ja retardiran. 

OK, ok... ne skreci temu, lepo te pitam, koji je razlog sto tako decidirano tvrdis da se vakcinama ne zna sastav, posto se sasvim sigurno to zna? 

Ako mislis da to sto se javno navodi kao sastav nije tacno, kako ces onda znati koji sastav jeste tacan? 

 

Najcesci manir avkasa je da uzmu neke potpuno jasne i poznate stvari i onda od njih prave neka izmisljena "potpuno nepoznata" cudesa koja ne postoje nigde osim u njihovim glavama. 

Ti moras da shvatis dve formule:

Ako avaks kaze "niko ne zna..." to znaci da svi znaju osim njega.

Ako avaks pita "zasto se krije..." nista se ne krije i sve je vrlo dostupno svakomo ko zeli da se informise radije nego da juri divlje guske

 

Zato su da te ispravim i u ostatku posta:

пре 6 часа, zuti car рече

Vakcine ne stite

Zao mi je sto moram da ti sopstim ali za ovo sto su ti rekli su te zeeeeeeestoko zahebali, tj. slagali bezocno. Ne postoji statistika trenutno koja ukazuje da je bolje prelezati koronu nego biti vakcinsan. Vakcine siju koronu na svim poljima i u svim demografijama, tacno onako kako je predvidjeno da ce biti.

пре 6 часа, zuti car рече

ne sprecavaju sirenje virusa

Sto niko niada nije ni tvrdio da ce biti. Od strata je receno da vakcine nece imati 100% efikasnost sto samim tim podrazumeva da sam cin vakcinisanja ne znaci da si zavrsio s koronom za vjekivjekov... to je nesto sto su avaksi posle izmislili da bi imali sa cim da se svadjaju...

пре 6 часа, zuti car рече

ubijaju ljude koji ih prime u znacajnom procentu

Ovo su te pa tek slagali ko neko detence... Vakcinu su primile milijarde ljudi, pa se sve nesto pitam, alko znacajan procenat vakcinasa umire- gde su tela burazeru? :D Zar ne bi trebalo da pllivano u lesevima  i da ih pomeramo sa trotara kad oce prodjemo? Jesi u stanju da nekako sebi predstavis broj milijardu, pa da ga onda uvecas za faktor 3 ili 4? 

Ne umre se od vakcine. Dokaz za to su ti sumnjivi slucajevi smrti posle vakcine koje nam vi avaksi ovde navodite kao POJEDINACNE SLUCAJEVE... izem ti ja tog masovnu ubicu kad vi za njega imate ukupno 6 primera i svi su ovde na forumu... (i svi nemaju veze s vakcinom, nego adje da ti udovoljim zarad argumenta)

пре 6 часа, zuti car рече

nepoznati su dugorocni efekti

A koji bi dugotrajni efekti mogli da postoje ako ovako pogledas satav vakcine i njenu funkciju, jel mozes da uopste pretpostavis na koji nacin bi telu to moglo da steti dugorocono? Naravno d ane mozes jer za te procene treba da imas 7 godine faxa i ko zna kolko staza... ali sve se to zacas popravi kad se odgledju dva tri јућуба...

 

пре 6 часа, zuti car рече

I posle ja retardiran. 

:0205_whistling:

 

 

Ne mrzim ja vas bre ljudi... ja sam samo zaprepascen kako odrasle i zrele osobe mogu sebi da dozvole da ih neko bas u ovolikoj meri laze. Ova avaks pandemija bi trebalo svakom roditelju sad da posluzi kao dobar pedagoski intrument, da pokaze detetu i da ga pita "jel ovo oces? Jel oces da budes tolko glup da te svaka budala na intenetu laze i obrce s glupostima kako stigne? E pa onda sinko knjige u sake i vracaj se  u skolu!"

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Добротољубље рече

 

Kako ceniti? Kao sveštenoslužitelja koji nosi u sebi Blagodat, koja nije umanjena njegovim ličnim gresima, a koji nisu naša briga da se njima bavimo. Zapoveđeno nam je da se molimo za njega.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, fsa рече

МИТРОПОЛИТ ЈЕРОТЕЈ ВЛАХОС ПОЗВАО СВЕ НА ВАКЦИНАЦИЈУ

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1211434876023950&id=100014723475780

Okey, ekstremizam kao oblik misljenja nije dobar ni u jednoj oblasti ljudskog zivota i delovanja, pa tako ni u oblasti vere, ali mi nije jasno zasto se oni koji ne zele da prime vakcinu poistovecuju sa nekim extremnim anti vakcinerima, ima i nekih drugih verskih i duhovnih razloga zasto neko nece da primi vakcinu i licno ne zeli, ali ne osudjuje one koji zele da prime vakcine.

Inace, opet u ovom tekstu neko zastrasivanje vernih nekim nelogicnim verskim i duhovnim konstrukcijama, zar nije dovoljno reci (kao sto i ima u ovom tekstu) da po licnoj veri i savesti vakcinises se radi sebe i radi drugih kako bi sprecio sirenje virusa i prekid pandemije i motivises ljude za vakcinaciju u tom pravcu, nepotrebno je dodatno zastrasivanje nekim dodatnim duhovnim pretnjama koje su duhovno problematicne zbog mnogih razloga, prvo pitanje je da li su duhovno tacne  i drugo tesko da ce postici neki cilj i delotvornost, moze samo jos vise utvrditi ekstremne anti vakcinere i odbiti one koji se jos uvek dvoume i nemaju jasno versko i duhovno misljenje i stav u vezi vakcinacija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Bokisd рече

Okey, ekstremizam kao oblik misljenja nije dobar ni u jednoj oblasti ljudskog zivota i delovanja, pa tako ni u oblasti vere, ali mi nije jasno zasto se oni koji ne zele da prime vakcinu poistovecuju sa nekim extremnim anti vakcinerima, ima i nekih drugih verskih i duhovnih razloga zasto neko nece da primi vakcinu i licno ne zeli, ali ne osudjuje one koji zele da prime vakcine.

Inace, opet u ovom tekstu neko zastrasivanje vernih nekim nelogicnim verskim i duhovnim konstrukcijama, zar nije dovoljno reci (kao sto i ima u ovom tekstu) da po licnoj veri i savesti vakcinises se radi sebe i radi drugih kako bi sprecio sirenje virusa i prekid pandemije i motivises ljude za vakcinaciju u tom pravcu, nepotrebno je dodatno zastrasivanje nekim dodatnim duhovnim pretnjama koje su duhovno problematicne zbog mnogih razloga, prvo pitanje je da li su duhovno tacne  i drugo tesko da ce postici neki cilj i delotvornost, moze samo jos vise utvrditi ekstremne anti vakcinere i odbiti one koji se jos uvek dvoume i nemaju jasno versko i duhovno misljenje i stav u vezi vakcinacija.

Znaš kako je to. Veliki deo vernika je protiv vakcinacije, I neke članove klira je to sramota. Neće da ih neko izjednači sa ljudima koji tako misle, kao eto ja sam vernik ali nisam takav. I onda su veći Turci od Turaka. Hoće da uvrede i posrame... Ne pričam o Vlahosu, nisam ni pročitala šta je rekao,nego ovako uopšteno. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, sanja84 рече

Znaš kako je to. Veliki deo vernika je protiv vakcinacije, I neke članove klira je to sramota. Neće da ih neko izjednači sa ljudima koji tako misle, kao eto ja sam vernik ali nisam takav. I onda su veći Turci od Turaka. Hoće da uvrede i posrame... Ne pričam o Vlahosu, nisam ni pročitala šta je rekao,nego ovako uopšteno. 

Pa i po meni ima tu i nekih drugih razloga zasto su neki veci turci ili vece pape i od Putina neki u RPC (dok Putin kaze da ne treba ljude zastrasivati da prime vakcinu).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, sanja84 рече

kojih? za abortuse nisu nikad se borili, vodili kampanje niti bilo šta..

Pa, nekih politickih razloga, drzavnih i slicno, neki mozda nisu dovoljno jaki da se odupru pritiscima javnosti i medijskim osudama i slicno, pa mozda i pretnje, eto kako tamo u Grckoj i Kipru crkvena vlast preti episkopima i svestenicima.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...