Jump to content

Архимандрит Никанор: “Бунт према вакцинисању је модерни феномен укорењен у окултним и езотеријским учењима”

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

Meni je interesatno da su vakcinisani dosli do zaključka da imaju pravi da ukidaju prava i slobode drugima jer su primili vakcinu. Neko reče neće da radi sa nevakcinisanima, pa ti brate daj otkaz i traži firmu gde rade samo vakcinisani. Ne kapiram kako to oni imaju pravo da drugima uskraćuju bilo šta? Dakle ako imaju problem sa ljudima koji neće da prime vakcine, neka se vakcinisani lepo odvoje, neka naprave svoje kolonije, ograde se tamo i neka žive svoj vacinisani život u miru, bez da diskriminišu bilo koga. To je rešenje. Niko nema pravo da bilo kome iz bilo kog razloga uskraćuje slobode i prava, posebno ne zato što je pristao da mu ubace koktel nepoznatog hemijskog sastava u telo. I to nije rešenje samo za vakcinisane nego i za sve ostale koji se osećaju nekako ugroženi većinom stanovštva ili se osećaju boljim i više vrednim, pravite vi vaše komune, mi vam nećemo smetati. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, zuti car рече

posebno ne zato što je pristao da mu ubace koktel nepoznatog hemijskog sastava u telo.

 

Kompletan sastav svih vakcina je u potpunosti poznat. 

Ovakve izmisljotine vode ka toj retardaciji koju nazivamo antivakseraj.

 

Mene sad na primer zanima, zasto? Zato zuti car pise da sastav vakcina nije poznat kad je itekako poznat?

Da li on zna ali namerno laze?

Da li ni on sam zapravo nema pojma? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Добротољубље рече

Господ је рекао  " Пазите се да вас ко не превари"...

"Zato verujte meni sta vam kazem! ":D

 

пре 2 часа, Добротољубље рече

Свуда око нас су само лажи и полуистине, не верујте никоме

Dogovoreno. Nista ti ne verujem.

 

пре 2 часа, Добротољубље рече

Дакле не верујте да вам неко други жели више добра и да вас више воли од Господа Исуса Христа.

Ne vole vas lekari koji vas spasavaju od korone nego vas voli ISus koji je koronu smislio... :D 

 

пре 2 часа, Добротољубље рече

Он је свуда око нас и у нама зато не скрнавите тело вакцинама које садрже ћелије абортираних беба и ко зна шта још друго.

Sadrzi perut druga Tita iz najzescih komunjarskih dana...

 

пре 2 часа, Добротољубље рече

Бог нам је дао слободну вољу да сами одлучимо шта је за нас добро а шта лоше, свако има права да ради шта сматра да је добро за њега.

Sad ste se toga odjednom setili? Pred gej paradu pustate neke druge pesmice s gramofona:D

 

пре 2 часа, Добротољубље рече

На крају нећете моћи купити нити продати нити радити јер ће услов бити вакцинација, као што пише у Библији у откровењу.

"I uzese kovid pasose i ne dadose im hleba i vode" - Otkrovenje 23:128

 

пре 2 часа, Добротољубље рече

Господ нас је упозорио, да нас не би преварили на нама је да укључимо мозак а искључимо тв и не наседамо на пропаганду и лажи.

"Kome vise verujete? Meni ili svojim ocima?"

 

пре 2 часа, Добротољубље рече

Молитвама Пресвете Богородице и свих светих, Господе Исусе Христе Боже наш помилуј нас, амин!

Jeeeste i bice.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, zuti car рече

Meni je interesatno da su vakcinisani dosli do zaključka da imaju pravi da ukidaju prava i slobode drugima jer su primili vakcinu. Neko reče neće da radi sa nevakcinisanima, pa ti brate daj otkaz i traži firmu gde rade samo vakcinisani. Ne kapiram kako to oni imaju pravo da drugima uskraćuju bilo šta? Dakle ako imaju problem sa ljudima koji neće da prime vakcine, neka se vakcinisani lepo odvoje, neka naprave svoje kolonije, ograde se tamo i neka žive svoj vacinisani život u miru, bez da diskriminišu bilo koga. To je rešenje. Niko nema pravo da bilo kome iz bilo kog razloga uskraćuje slobode i prava, posebno ne zato što je pristao da mu ubace koktel nepoznatog hemijskog sastava u telo. I to nije rešenje samo za vakcinisane nego i za sve ostale koji se osećaju nekako ugroženi većinom stanovštva ili se osećaju boljim i više vrednim, pravite vi vaše komune, mi vam nećemo smetati. 

Evo ko u Srbiji može da ti ograniči prava za koja pogrešno smatraš da su neprikosnovena... 

 

ZAKON O ZAŠTITI STANOVNIŠTVA OD ZARAZNIH BOLESTI

Ministar na osnovu predloga Komisije i Zavoda može narediti:

a) zabranu okupljanja na javnim mestima;

b) ograničenje kretanja stanovništva u području zahvaćenom vanrednom situacijom;

v) zabranu ili ograničenje putovanja;

g) zabranu ili ograničenje prometa pojedinih vrsta robe i proizvoda;

d) vanrednu vakcinaciju;

đ) mere lične zaštite od infekcije.

Mere iz stava 1. ovog člana, traju do prestanka opasnosti.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_stanovnistva_od_zaraznih_bolesti.html

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Добротољубље

Patrijarh Porfirije služio je danas, povodom praznika Blagovesti, liturgiju u kripti Hrama Svetog Save.

IZVOR: TANJUG SREDA, 7.04.2021.

 

U besedi je pozvao vernike da praštaju i da se pridržavaju epidemioloških mera.

Poželeo je da Bog da, da se u danima suočavanja čovečanstva sa izazovima koronavirusa, ljudi nauče smirenju od Presvete Bogorodice i poverenju u Boga i poručio da ne treba da budu tvrdoglavi.

Istakao je da ljudi s poverenjem u Boga treba da čuvaju jedni druge tako što će se pridržavatii epidemioloških mera, koliko je to moguće.

Svako treba da radi svoj posao, poručio je patrijarh, i svako treba da uradi ono što je do svakog od nas ponaosob, bez ulaženja u razna tumačenja, teorije zavere ili istinske zavere.

"Ako postoje nečiste sile na ovom svetu, one neka rade svoj posao i to nije naša briga", rekao je patrijarh.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=04&dd=07&nav_category=12&nav_id=1839024

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, fsa рече

Evo ko u Srbiji može da ti ograniči prava za koja pogrešno smatraš da su neprikosnovena... 

 

ZAKON O ZAŠTITI STANOVNIŠTVA OD ZARAZNIH BOLESTI

Ministar na osnovu predloga Komisije i Zavoda može narediti:

a) zabranu okupljanja na javnim mestima;

b) ograničenje kretanja stanovništva u području zahvaćenom vanrednom situacijom;

v) zabranu ili ograničenje putovanja;

g) zabranu ili ograničenje prometa pojedinih vrsta robe i proizvoda;

d) vanrednu vakcinaciju;

đ) mere lične zaštite od infekcije.

Mere iz stava 1. ovog člana, traju do prestanka opasnosti.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_stanovnistva_od_zaraznih_bolesti.html

 

 

Da, ali za ovu je potrebna naša pisana saglasnost i preuzimanje rizika. Znači nije obavezna!!! 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, sanja84 рече

Da, ali za ovu je potrebna naša pisana saglasnost i preuzimanje rizika. Znači nije obavezna!!! 

Još uvek nije obavezna, ali postoji zakonski osnov za to.

Ne verujem da će se u Srbiji s ovakvom vlašću to desiti... možda eventualno samo za neke kategorije stanovništva ( medicinski radnici, prosvetari )... i to posle izbora

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, fsa рече

@Добротољубље

Patrijarh Porfirije služio je danas, povodom praznika Blagovesti, liturgiju u kripti Hrama Svetog Save.

IZVOR: TANJUG SREDA, 7.04.2021.

 

U besedi je pozvao vernike da praštaju i da se pridržavaju epidemioloških mera.

Poželeo je da Bog da, da se u danima suočavanja čovečanstva sa izazovima koronavirusa, ljudi nauče smirenju od Presvete Bogorodice i poverenju u Boga i poručio da ne treba da budu tvrdoglavi.

Istakao je da ljudi s poverenjem u Boga treba da čuvaju jedni druge tako što će se pridržavatii epidemioloških mera, koliko je to moguće.

Svako treba da radi svoj posao, poručio je patrijarh, i svako treba da uradi ono što je do svakog od nas ponaosob, bez ulaženja u razna tumačenja, teorije zavere ili istinske zavere.

"Ako postoje nečiste sile na ovom svetu, one neka rade svoj posao i to nije naša briga", rekao je patrijarh.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=04&dd=07&nav_category=12&nav_id=1839024

 

Што би рекли #паметномдоста :)

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Добротољубље Добро брате, полако... смири се... 

Не иде на форуму тек тако.. Наравно да имаш право на своје мишљење. Ништа то није чудно нити ново. Од кад знам за себе, а у Цркви сам, постоје они који у свему виде теорију завере и у свему виде неко зло: аутомобили, телефони, компјутер, интернет... тако да су сада дошле на ред и вакцине. 

То што се користи неки "црквени наратив" не значи уоппште да је то што причаш став Цркве. Твоје мишљење које не мора за никога да буде обавезујуће.

 

Жив био.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Добротољубље рече

Ја се не плашим смрти јер је она капија ка вечном животу, али се плашим Бога и страшног суда, да не завршим у паклу и вечним мукама.

Ni ja se ne plašim. Štaviše, priželjkujem je, ali sam svejedno primila rusku vakcinu. Ne bih mogla da živim znajući da sam uzrokovala tuđu bolest ili smrt. U mom komšiluku žive starije osobe i jedna komšinica obolela od lupusa.

Svoj život bih rizikivala, ali njihove i živote svojih roditelja ne bih nikada.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Violetta Valery рече

Ni ja se ne plašim. Štaviše, priželjkujem je, ali sam svejedno primila rusku vakcinu. Ne bih mogla da živim znajući da sam uzrokovala tuđu bolest ili smrt. U mom komšiluku žive starije osobe i jedna komšinica obolela od lupusa.

Svoj život bih rizikivala, ali njihove i živote svojih roditelja ne bih nikada.

Чекај, зар није јасно да вакцинисани и даље могу да се заразе и преносе вирус?

Вакцином само себе штите од теже форме болести.

Тако бар кажу стручњАци.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, cloudking рече

 

Kompletan sastav svih vakcina je u potpunosti poznat. 

Ovakve izmisljotine vode ka toj retardaciji koju nazivamo antivakseraj.

 

Mene sad na primer zanima, zasto? Zato zuti car pise da sastav vakcina nije poznat kad je itekako poznat?

Da li on zna ali namerno laze?

Da li ni on sam zapravo nema pojma? 

Retardiran je onaj ko veruje u sve sto vidi na TV-u. Nivo retardacije kod ljudi koji su primili neispitane nazovi vakcine je neopisiv. Vakcine ne stite, ne sprecavaju sirenje virusa, ubijaju ljude koji ih prime u znacajnom procentu, nepoznati su dugorocni efekti. I posle ja retardiran. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Добротољубље рече

Само 2% људи у Србији и Русији иду редовно на литургију, посте све постове и живе као прави православни хришћани.

А и они се џаба труде, пошто ће и од тих 2% њих 99% свакако у пакао!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...