Jump to content

Архимандрит Никанор: “Бунт према вакцинисању је модерни феномен укорењен у окултним и езотеријским учењима”

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

пре 21 минута, ИгорМ рече

Управо је реч о томе. Имати емпиријске податке или само чути, су небо и земља.

Но, руси и кинези су воћке чудновате... Код њих није све то јавно и транспарентно. Азија је то. Они пију воду из Фукушиме... Азијати... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, ИгорМ рече

Да знам, иако нисам све успео да испратим. Моја поента је била да не желим ником да се нађе ни у сличној ситуацији када постоји велика опасност да ризична категорија људи буде директна мета наше слабости. Ја ноћима нисам спавао без мисли о томе да ли ће ујутру и бака да пријави симптоме, какав ће исход бити и како ћу живети даље са тим. Знам да ме разумеш.

Ако смислим нешто паметно, јавићу ти. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, ИгорМ рече

Исти онај који нас је позвао смирењу, да се не правимо тврдоглави и не бавимо теоријама завере и поштујемо епидемиолошке мере? :) 

Ja se ne bavim teorijama zavere. Ja vidim rezultate, a one su histerija, panika, intolerancija, totatlitarizam, i da mi koji nismo vakcnisani ne zaslužujemo molitve. Dosad sam mislio da svako zaslužuje molitvu, čak i jedan hitler ma koliko mi teško bilo. No, danas sam naučio da mi koji se nismo dobrovoljno vakcinisani da mi ne zaslužujemo molitvu. A sve zbog najsmešnijeg virusa ikad (Nestorović), koji nije opasniji od običnog gripa. Priznajem da se i ja pitam kako je moglo dotle da dođe. Ali nemam odgovor.

  • Свиђа ми се 1

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, fsa рече

Džaba njima pričaš... njihovi razlozi za antivakserstvo su potpuno iracionalni, i tu nikakvi argumenti ne pomažu

Moj brat dobio virus, lezao nedelju dana. Majka u istoj kuci, nije vakcinisana , 70 godina, nije dobila virus. Kako objasnjavas to?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, ИгорМ рече

Али просто не могу да верујем да неко као хришћанин буде спреман да учествује у кампањи против, немајући притом чврст темељ и доказ за то. Ово читају многи који ће се још и додатно збунити. Разумем скептицизам, незнање, страх, можда недостатак информација о утицају на труднице али без чврстих доказа звонити на сва звона не разумем.

Slucaj sa Tajvana, zena primila vakcinu, podojila potpuno zdrav tromesecnu bebu  dva sata posle vakcinacije, beba posle pola svata krvavu penu na usta i umrla. Bilo na svim medijima. Koliko li tek slucajeva ima koje nisu objavili. Naravno, kazu nije of vakcine...koincidencija. Autosija nije radjena iy nekog razloga

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, zuti car рече

Moj brat dobio virus, lezao nedelju dana. Majka u istoj kuci, nije vakcinisana , 70 godina, nije dobila virus. Kako objasnjavas to?

Kockali ste se životom i imali ste ludu sreću.

Nisu svi slučajevi zaraze simptomatski, a u tom slučaju bez testiranja ona ne može da zna da li je bila zaražena ili ne.

Koje je tvoje objašnjenje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, fsa рече

Kockali ste se životom i imali ste ludu sreću.

Nisu svi slučajevi zaraze simptomatski, a u tom slučaju bez testiranja ona ne može da zna da li je bila zaražena ili ne.

Koje je tvoje objašnjenje?

 grip dosao, grip prosao...toliko 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, zuti car рече

Moj brat dobio virus, lezao nedelju dana. Majka u istoj kuci, nije vakcinisana , 70 godina, nije dobila virus. Kako objasnjavas to?

Насупрот томе, могу ти навести мој примјер гдје је снаха добила вирус и преко ње сви остали укућани. То је било прије непуних годину дана (новембар 2020) када је у Европи био заступљен британски сој, и сви су били заражени од тог соја. Поред тога, рођена сестра се била заразила у априлу 2020 дакле на почетку од неког почетног соја, и нико се од њених укућана није заразио. А управо сам јуче чуо да је читава породица, комшије била заражена, и једва су извукли живу главу, претпостављам да је делта сој у питању јер се недавно све издешавало. Није дакле тешко закључити да заразност иде заједно са сојем, али не само то него и остали фактори колико су контакта имали једни с дргуима, у каквој просторији су боравили, сама вирулентност оног ко преноси јер неће сваки појединац који носи заразу имати исти набој вируса. 

пре 14 минута, zuti car рече

grip dosao, grip prosao...toliko 

Ма какав грип, прехладица, надражај. Дође и оде као и све остало. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, zuti car рече

 grip dosao, grip prosao...toliko 

Gde je ovaj "grip" prošao broj sahrana povećan je za 30% ( informacija iz prve ruke )

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, fsa рече

Gde je ovaj "grip" prošao broj sahrana povećan je za 30% ( informacija iz prve ruke )

 

 

U mom selu niko nije umro of virusa. Dvoje umrlo neposredo posle primanja vakcine od srcanog udara i jos dvoje imalo jaku rekaciju na vakcinu da su morali da idu u bolnicu. Eto iz prve ruke. Znamo se svi u selu 300 kuca, nema tajni nikakvih  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, zuti car рече

U mom selu niko nije umro of virusa. Dvoje umrlo neposredo posle primanja vakcine od srcanog udara i jos dvoje imalo jaku rekaciju na vakcinu da su morali da idu u bolnicu. Eto iz prve ruke. Znamo se svi u selu 300 kuca, nema tajni nikakvih  

Reakcije na vakcinu su normalna stvar. Šta to znači "umrli neposredno posle primanja vakcine"? Jesu li umrli u ambulanti? Koliko dana posle primanja vakcine su preminuli? Da li su bolovali od kardiovaskularnih bolesti ili nekih drugih pre vakcinacije? U koju starosnu grupu spadaju? Koliko je umrlo u istom periodu nevakcinisanih i otkud znaš da ih nije ubio virus? Na nivou Srbije je više od 30000 umrlih nego u istom periodu pre epidemije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Писах једно, ви схватисте друго.

Наравно да ћемо се молити за све оболеле.

Ствар је у томе што се коцкате, па кад дође стани- пани - дозивате у помоћ. 

Уснули:  еп. Атанасије, митрополит Амфилохије, патријарх Иринеј, моја другарица Ана, колега Александар.... хоћете још?

Један 5-годишњи Стефан се бори са вирусом.

 

Ето, просудите како мислите по свом настројењу. Нећете чути од мене више ни реч.

 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Драгана Милошевић рече

Уснули:  еп. Атанасије, митрополит Амфилохије, патријарх Иринеј, моја другарица Ана, колега Александар.... хоћете још?

Jedan Aca, 48godina...

Jedan Srdjan 42 godine, dvoje maloletne dece...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na poslu nas je više od pedeset od dvesta radnika imalo taj korona virus krajem prošle godine; odnosno ljudi su bili pozitivni na nešto, jer ovi antigen testovi itd. pokazuju jedino da li si pozitivan na jedan gripalni infekt, a to može da bude i običan soj korona virusa, a to je kijavica. Ako hoćemo lična iskustva. Da, svakodnevna, obična kijavica je korona virus. Nego SARS-korona virus 2 je kao neka opasna mutacija normalnog korona virusa. 

Svakako, sve je dobro prošlo, skoro svi su imali lagane simptome ili nikakve; jedna Maria Santa iz Italije izgubila je ukus za neko vreme, jedna Manda Hrvatica morala je u bolnicu dve nedelje ili mesec dana - od preko pedeset nas. Možda sam i ja imao taj korona virus, ali ga nisam primetio. 

Umro nije niko. Milojko je umro dva dana nakon što je dobio Pfizer u Srbiji. Otišao je ekstra u Srbiju da primi vakcinu, koji patriota. Dva dana kasnije bio je mrtav! Sh*t happens, zar ne.

A psihičko stanje moje majke (demencija) znatno se pogoršalo nakon što je primila Johnson & Johnson. I glavni lekar ovde u bečkoj bolnici je rekao da ne može da garantuje da nije od vakcine. Ali odakle da znamo...

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...