Jump to content

Архимандрит Никанор: “Бунт према вакцинисању је модерни феномен укорењен у окултним и езотеријским учењима”

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

И, посла Бог вирус на људе.

Сви смо пали на овом испиту, поготово неодговорне кукавице.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Justin Waters рече

Чак и оне најгоре и најпрљавије гласине о штетности вакцина које су измишљене, а ликови попут тебе се хране тиме, мање су од штетности по организам који се природно зарази вирусом. 

 

Zato se ne plašim korona virusa. Kako reče Thomas Jefferson: "Ko žrtvuje slobodu za sigurnost, na kraju gubi oboje, slobodu i sigurnost."

Hajde da sumiramo ponovo: U Republici Srbiji su jedanaest vakcine obavezne. Vakcina protiv korona virusa nije. Ako nije obavezna, čemu onda hajka na one koji ne žele da se vakcinišu, čemu njihova zabrana? Zašto vam smetamo toliko? Još ako vam preti veća opasnost od difterije, tuberkoloze, crvenke, boginja itd., ali ovde vas ne zanima da li su ljudi vakcinisani ili nisu. 

Neko vas je dobro uplašio. I lepo vas upravlja strahom.

I odakle znaš da vakcine nisu štetne za organizam, kada sami proizvođači priznaju da posledice, pre svega dugoztajne, nisu poznate? Ko ovde izmišlja? Ti bolje znaš od Pfizer/Biontech & Co?

Pazimo, Srbi! Astra Zeneca više ne špricaju. Ali Astra Zeneca je i dalje sto posto sigurna!! Predpostavljam da zato što je 100 % sigurna da zbog toga više ne špricaju Astra Zeneca.  

nodding GIFs - Primo GIF - Latest Animated GIFs

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mi tek sada istražujemo posledice ovih vakcina Da podsetim: I za svinjski grip je trebalo da prođu desetak godina da se dokaže štetnost tadašnjih vakcina koje su bile isto 100 % sigurne. I tada su, kao sad sa korona virusom, požurili sa vakcinama i tvrdili su da su vakcine 100 % sigurne. Nisu bile, i posle su bile zabranenje!

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Dragi рече

čemu njihova zabrana? Zašto vam smetamo toliko?

Ne stvarno... oce li neko vec jednom da im to objasni po stosezdesetosmi put, aman ljudi!

 

пре 4 минута, Dragi рече

I odakle znaš da vakcine nisu štetne za organizam, kada sami proizvođači priznaju da posledice, pre svega dugoztajne, nisu poznate? Ko ovde izmišlja? Ti bolje znaš od Pfizer/Biontech & Co?

Jel znas neku vakcinu koja ima posledice koje se ispoljavaju godinu i vise dana nakon primanja? Sama kovid vakcina u telu nakon primanja ne ostaje ni nepun dan, a vi galamite  o nekakvim posledicama za godinu, dve pa i deset... Ljudi bre. Stvarno je neverovatno vise ovo sto radite.

 

пре 8 минута, Dragi рече

Astra Zeneca više ne špricaju. Ali Astra Zeneca je sto posto sigurna!! Predpostavljam da zato što je 100 % sigurna da zbog toga više ne špricaju Astra Zeneca.  

Nije tacno. Lazu te uzduz i popreko. Lazu te kako stignu a ti nemas kapaciteta da se tim lazima odupres... Astrazeneka se daje neometano. Krenule  su i trece doze te vakcine. I  u Srbij kao i u ostatku sveta.

A ko te slagao da se astra vise ne koristi? Bas me zanima izvor te informacije u koju su odlucio bez proveravanja slepo da poverujes kao uostalom i u sve drugo sto ti se servira iz avaks izvora informacija...
https://vakcinacija.gov.rs/vakcine-protiv-covid-19-u-srbiji/

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По тој вашој логици још би имали пегави тифус. Вакцина за пегави тифус је, у оно време, пронађена за месец дана у подруму једне куће на Крфу.

 

Немојте да примите вакцину, нек вирус мутира колико год може. Молите се да грешка у некој од мутација не буде погубна.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Jel znas neku vakcinu koja ima posledice koje se ispoljavaju godinu i vise dana nakon primanja? Sama kovid vakcina u telu nakon primanja ne ostaje ni nepun dan, a vi galamite  o nekakvim posledicama za godinu, dve pa i deset... Ljudi bre. Stvarno je neverovatno vise ovo sto radite.

 

Веће последице  има прележани вирус.

Нема ко да чује и ослушне људе око себе.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дуже време се устручавам да било шта коментаришем на сличним темама јер видим да не вреди. Док људи не осете на својој кожи или им неко ближи не дај Боже страда или тешко прележи овај вирус... 

Недавно сам прележао ковид, још сам ровит. Август уместо на одмору прележали смо у кући моје девојке где смо дошли на викенд пре планираног пута. У року од свега пар дана сви смо имали неке симптоме језе, повишене температуре... њени родитељи, ја, њена кума... у ковид амбуланти сви смо били  позитивни... кућна изолација.... Прошли смо мање више са блажим симптомима иако је било у једном моменту за родитеље потребна додатна терапија због повећаног д-димера (снимање плућа, терапије...). У кући је била и бака од близу 80год. (срећом вакцинисана, и није имала никакве симптоме). Дан пре појаве првих симптома сам се поздравио са кумовима (и они су вакцинисани, као и њихови родитељи) и са другаром који је прошле године прележао ковид...

Количина суплемената и течности које смо уносили је постала мучна. Ја сам још и прошао без потребе за антибиотицима док су остали имали терапију, пратећи кашаљ а мајка јој чак и почетак упале плућа... Код мене повишена температура 3-4 дана а после још толико избијало је из мене као да сам се визички активирао. Изгубио сам 5кг за недељу дана. Нисам се ни накашљао, нити осетио болове, једино губитак чула мириса и укуса на пар дана и осећао константну поспаност од које се не можеш ни фокусирати да читаш нешто. Исцрпљујуће, свако устајање из кревета на дуже од сат је подизало температуру преко граничне. Тек после 10ак дана сам се осетио боље. Нико од нас није био вакцинисан а ни против вакцине. Имали смо у плану пре јесени да се вакцинишемо, нисмо.

У тим данима пролази свашта кроз главу јер је вирус превртљив и не знаш како ће ко од нас реаговати. Сетио сам се зета и сестре који такође нису били вакцинисани и прележали су ковид у априлу. Зет је завршио у болници са обостраном упалом плућа на кисеонику, сестра срећом са блажим симптомима. У то време (април) другарица је изгубила оца и стрица (стари нешто преко 60 година) који су били на респиратору са проблемима које им је изазвао ковид.

На контроли у ковид амбуланти чујемо да комшија (52 год) који је завршио на респиратору због ковид-а није издржао. Многи су га знали као жестоког антивакцера и теоретичара завере. Мало је место, сви се знају.

Зашто ово пишем?  Шта ће вам све ово? Зашто учествујете у кампањи против вакцине ако она неком може спасити живот или олакшати болест? Где нам је ту љубав према другом? 

Зар не осећамо грижу савест да ћемо нашим понашањем (сви ми, који се нисмо понели одговорно на време и ви које учествујете у кампањи против вакцине) дати погрешан пример и тиме можда довести у опасност другог, његову породицу, фамилију? Па ово се шири као ни један вирус који сам прележао у животу. 

Немојте ми само о свекрвиним брковима, пацовским реповима и чиповима у вакцинама које ће вам изменити днк... (да извину свекрве)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, cloudking рече

Ne stvarno... oce li neko vec jednom da im to objasni po stosezdesetosmi put, aman ljudi!

 

Jel znas neku vakcinu koja ima posledice koje se ispoljavaju godinu i vise dana nakon primanja? Sama kovid vakcina u telu nakon primanja ne ostaje ni nepun dan, a vi galamite  o nekakvim posledicama za godinu, dve pa i deset... Ljudi bre. Stvarno je neverovatno vise ovo sto radite.

 

Nije tacno. Lazu te uzduz i popreko. Lazu te kako stignu a ti nemas kapaciteta da se tim lazima odupres... Astrazeneka se daje neometano. Krenule  su i trece doze te vakcine. I  u Srbij kao i u ostatku sveta.

A ko te slagao da se astra vise ne koristi? Bas me zanima izvor te informacije u koju su odlucio bez proveravanja slepo da poverujes kao uostalom i u sve drugo sto ti se servira iz avaks izvora informacija...
https://vakcinacija.gov.rs/vakcine-protiv-covid-19-u-srbiji/

Ne lažu me :)

A strana ti je stara, nije aktualna. Kao primer, nema vakcine Moderna ni Johnson & Johnson na toj stranici. Malo je zaostala ta tvoja stranica ;)

Astra Zeneca, pak, lep je primer: Prvo su je svima davali, onda samo starijima, da je sad davaju sam mlađima ispod 65 godina - prvo su je davali starijima a sad je zabranjena starijima^^

Inače, Astra Zeneca se sad zove Vaxzevria (29. 03. 2021), dok se Moderna sad zove Spikevax (22. 06. 2021). Menjaju imena - možda zbog loše reputacije? 

https://www.basg.gv.at/konsumentinnen/wissenswertes-ueber-arzneimittel/covid-19-impfstoffe
 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ИгорМ u pitanju je borba za prava čoveka da se ne vakciniše!!! 

Da ima pravo izbora!! Da ne dobije otkaz, da može u prodavnicu... Prava na život i takve stvari... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, sanja84 рече

@ИгорМ u pitanju je borba za prava čoveka da se ne vakciniše!!! 

Da ima pravo izbora!! Da ne dobije otkaz, da može u prodavnicu... Prava na život i takve stvari... 

A zasto se ne borite i za pravo izbora da ne vezujete pojas u kolima ili da nosite locnu kartu sa sob9m u SVAKOM TRENUTKU i ako je nemas   placas kaznu?

Kako vam ne smeta da robujete pojasu u kolima? Kako vam to ne povredjuje slobodu izbora?

Nesto vam selektivna ta sloboda...

Gde vam je sloboda da putujete bez pasosa nego ste OBAVEZNI ko neki "leminzi" da ga imate uza se kad god zelite negde slobodno da se krecete?

Ne glupirajte se. Svima nam je jasno da ste se usrali i da su ovo samo izgovori.

Da su vakcine kompletno ispitane bas po vasoj volji opet bi kukali protiv "nametanja". Nikakve razlike ne bi bilo jer inace non stop izmisljate nove i nove inove razloge da se ne vakcinisete. Da se ne lazemo, da ste stvarno u pravu, dovoljan bi bio samo jedan...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Dragi рече

A strana ti je stara, nije aktualna. Kao primer, nema vakcine Moderna ni Johnson & Johnson na toj stranici. Malo je zaostala ta tvoja stranica ;)

Страница је о вакцинама доступним у Србији. Модернe и Џонсонa нема у понуди у Србији (мада би требало Модерна да дође од октобра, тако бар најављују; а за ову другу нигде нисам прочитао да планирају да је набаве).

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...