Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

Постављена слика


Феноменална предавања Архиепископа охридског и митрополита скопског Јована


http://www.poa-info.org/video/pouki

Предавања су на македонском језику, али нормално је да се разуме.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...
  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Постављена слика



ХОЋЕ ЛИ ВИШЕ НЕКО ДА ДИГНЕ ГЛАС И НА ФОРУМУ ПРОТИВ УТАМНИЧЕЊА АРХИЕПИСКОПА ЈОВАНА НАСЛЕДНИКА НА ТРОНУ СВ.ЕРАЗМА,ТЕОФИЛАКТА И ИНИХ СВЈАТИХ ОХРИДСКИХ?ШТА ДА КАЖЕМО МИТРОПОЛИТУ СКОПСКОМ ЈОСИФУ,СВЕТОМ ВЛАДИКИ НИКОЛАЈУ,СУЧИМ ЋЕМО ИЗАЋ ПРЕД ЊИХ?
ЉУДИ,БРАЋО,ЗАБОРАВИСМО НА ПРАВОСЛАВНУ ОХРИДСКУ АРХИЕПИСКОПИЈУ,ИМАМО ЛИ ОСЕЋАЈА ВИШЕ ЗА ЊИХ ДОЛЕ ИЛИ ШТА?ПЕВАМО ЛИ ВИШЕ МАКЕДОНСКЕ ПЕСМЕ ИЛИ ЋЕМО САМО МИРОСЛАВА ИЛИЋА,ЕРУ ОЈДАНИЋА И ДОБРИВОЈА ТОПАЛОВИЋА.ХОЋЕ ЛИ ЗАИСТА ОСТАТИ БЕОГРАДСКИ ПАШАЛУК?
АКО НЕ СТВОРИМО ОСЕЋАЈ У НАМА САМИМА ЗА СВЕ ЗЕМЉЕ НАШЕ ПРАВОСЛАВНЕ,АКО НЕ ПЕВАМО СВЕ НАШЕ ПЕСМЕ И ИГРАМО СВА НАША КОЛА ОДЕ И ОВО МАЛО СРБИЈЕ!ЈЕЛ ЗНАТЕ ВИ ШУМАДИНЦИ,ПОМОРАВЦИ,ВОЈВОЂАНИ И ОСТАЛИ ДА ИГРАТЕ РУМЕНКУ,ПОЛОНКУ ,ТРОЈАНАЦ,ШОПСКО ОРО,КУКУЊЕШТЕ?ЈЕЛ ЗНАТЕ ДА ПЕВАТЕ"СОКОЛ ПИЈЕ ВОДА НА ВАРДАРОТ","УЧИ МЕ МАЈКО КАРАЈ МЕ","ЖАЛИ ЗАРЕ",...?
ПОЗИВАМ СВЕ ФОРУМАШЕ ДА СВАКО КОЛИКО МОЖЕ И ЗНА ДИГНЕ ГЛАС НА ИНТЕРНЕТУ А КО МОЖЕ И ОСТАЛИМ МЕДИЈИМА ЗА ОСЛОБАЂАЊЕ МИТРОПОЛИТА ЈОВАНА И ДА СЕ ПОКАЖЕМО ДА СМО НАРОД ЗАИСТА ДОСТОЈАН ПОШТОВАЊА!!! КО МОЖЕ ТАМО У БЕОГРАДУ НЕКА ИДЕ ИСПРЕД БУГАРСКЕ АМБАСАДЕ И ПРОТЕСТУЈЕ ИЛИ БАР УПАЛИ СВЕЋУ КАО МОЛИТВУ ЗА ОСЛОБАЂАЊЕ МИТРОПОЛИТА.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Слажем се.

Требало би колико сутра организовати протесте испред амбасаде Бугарске,

јер ово је просто незапамћен злочин да се неко утамничи на вјерској основи у 21. вијеку!

Овај чин бугарске државе је велика срамота, али је још већа ако ми Срби не учинимо ништа,

макар властитог образа ради да покажемо своје огорчење и осуду прогона невиног м.Јована

којег прогони македонска држава искључиво из политичких и јефтиних побуда!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се.

Требало би колико сутра организовати протесте испред амбасаде Бугарске,

јер ово је просто незапамћен злочин да се неко утамничи на вјерској основи у 21. вијеку!

Овај чин бугарске државе је велика срамота, али је још већа ако ми Срби не учинимо ништа,

макар властитог образа ради да покажемо своје огорчење и осуду прогона невиног м.Јована

којег прогони македонска држава искључиво из политичких и јефтиних побуда!

'Оће...народ ко пита а српска држава ће учинити,по старом свом добром обичају,једно велико  - ништа.Обично уложе "жесток протест" пред којим "сви дрхте" и толико се "ужасну" да одмах пристају на њима нимало пријатан чин...још веће заје****** српске државе и народа!

Држава Србија?...чиста рунска вуна,бато мој! :cmizdrenje:

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам се био одушевио када је један министар био одузео авионе Јата које је користила македонска држава када је ,мислим први пут, био утамничен митрополит Јован

Link to comment
Подели на овим сајтовима

    Као да је мајка родила  митрополита Јована, само да седи по неким казаматима и да служи за

    подкусур издајницима и кукавицама.

    А тек како ће му јадном бити сада и у бугарском кукавном и бедном затвору.

    Помози му Боже, а и нама да прогледамо и свог заточеног брата спасемо. :cmizdrenje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам се био одушевио када је један министар био одузео авионе Јата које је користила македонска држава када је ,мислим први пут, био утамничен митрополит Јован

Ћути,море,не подсећај...могли би тога да се сете и да повећају казну митр.Јовану а можда и да нам узму још нешто приде..на пример,које парче територије! Али нема везе...држава Србија ће и тада да уложи онај свој застрашујући "жесток протест" пред којим "дрхте" све државе. Нас може да зеза ко хоће и како хоће...такве озбиљности и дигнитета је ова наша држава. :cmizdrenje:

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepo ja kazem, da nam je PutinR samo na godinu dana... pevali bi svi oni ko u horu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepo ja kazem, da nam je PutinR samo na godinu dana... pevali bi svi oni ko u horu...

...и наша држава пева као у хору...глас ко' у "бечких дечака"...а вала има нешто у гласу што подсећа и на кастрате. 0110_hahaha

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepo ja kazem, da nam je PutinR samo na godinu dana... pevali bi svi oni ko u horu...

0110_hahaha 0110_hahaha мајкл

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све ово сам својевремено пажљиво чуо од дотичног...а видео сам да и барон Минхаузен слушајући дотичног,хвата белешке. :drugarstvo:

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...