Jump to content

ĆIRILICA SVUDA - OD FAKULTETA DO RAČUNA I POTVRDA: Šta piše u nacrtu zakona koji je Vučić predao Dodiku?

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

пре 5 минута, cloudking рече

Upravo se o tome radi. Ja ne proslavljam ni jedan praznik osim rodjendana dragim ljudima. Nikakvi osmi martovi, godisnjice, i dani zastave meni ne znace nista  u zivotu, bas zato sto mi nije potreban dan da me neko podseca na solunski front ili stradanja civila 80ih, ili gubitke u oba svestka rata. Zato sto sam patriota.

Ti dani kada se obeleavaju istorisjki dogadjaji svakako treba da se proslavljaju ali ne da se od njih pravi cirkus jer je to za svakog srbina patriotu uvredljivo... za patriJotu nije, jer u tom taboru vazi- sto veca galama i sto glasniji kiceraj to bolje.... jos ako istetoviras nacionalni ili verski simbol na dupe onda si pa tek baja i po!

Ostatak tvog posta je snishodljivo trucanje tako da se ne bih osvrtao na to.

Ок...значи ни прајд не прослављаш, нити си када био заговорник  права на прајд, је ли тако беше ако ме сећање добро служи. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Рапсоди рече

Ок...значи ни прајд не прослављаш

Zasto bih slavio prajd? Nemam ni jedan jedini razlog.

 

пре 25 минута, Рапсоди рече

нити си када био заговорник  права на прајд

Odakle ti sad ovo? Uvek sam zagovornik slobodnih prava svih ljudi kao i konkretno prava na prajd. A naravno, to nema veze sa prvim pitanjem da li ga proslavljam, na koje je odgovor i dalje- ne ;) 

 

 

Cenim pokusaj Rapso. Sazaljevam promasaj :) 

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PESCANIK.NET

U skupštini je razmatran Vučićev i Dodikov predlog zakona o srpskom jeziku i očuvanju ćirilice. Zakon...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, cloudking рече

Zasto bih slavio prajd? Nemam ni jedan jedini razlog.

 

Када се за прославу и право прајда тако страсно и очајнички бориш за очекивати је да га и прослављаш.Мени је смислено .Нека друга права тако страсно не браниш. :D 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Рапсоди рече

Када се за прославу и право прајда тако страсно и очајнички бориш за очекивати је да га и прослављаш.Мени је смислено .Нека друга права тако страсно не браниш. :D 

E svasta... 

Vama "nacionalno osvescenima" je uvek bio problem kad treba da se prihvati ideja o borbi za tudja orava. Kod vas svet iskljucivo funkcionise po principu "ono sto meni treba za to se borim. Za druge me zabole djoka"

Paradoksalno to su uglavnom verujuci ljudi :D

 

Postujem razlicitosti i vrednujem prava. Kad su prava nekome ugrozena osecam potrebu da dam svoju podrsku. Ali ne podnosim razmazene kukumavke koje na svaku glupost kukaju kako su i njima nekakava prava ugrozena. To su vec hohstapleri... Njih ne podrzavam.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, cloudking рече

E svasta... 

Vama "nacionalno osvescenima" je uvek bio problem kad treba da se prihvati ideja o borbi za tudja orava. Kod vas svet iskljucivo funkcionise po principu "ono sto meni treba za to se borim. Za druge me zabole djoka"

Paradoksalno to su uglavnom verujuci ljudi :D

 

Postujem razlicitosti i vrednujem prava. Kad su prava nekome ugrozena osecam potrebu da dam svoju podrsku. Ali ne podnosim razmazene kukumavke koje na svaku glupost kukaju kako su i njima nekakava prava ugrozena. To su vec hohstapleri... Njih ne podrzavam.

Ево један пластичан пример...

Прво волиш ваљда своју жену и њој дајеш предност у односу на остале жене (није баш најбољи избор :smeh1:), највише волиш своју мајку, али волиш и све мајке света, свога тату, па онда и друге, своју земљу, па и цео свет. Не можеш волети мајку свога друга, а да прво не волиш своју...итд. Капираш поЈенту .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 16.9.2021. at 18:40, Рапсоди рече

Ево један пластичан пример...

Прво волиш ваљда своју жену и њој дајеш предност у односу на остале жене (није баш најбољи избор :smeh1:), највише волиш своју мајку, али волиш и све мајке света, свога тату, па онда и друге, своју земљу, па и цео свет. Не можеш волети мајку свога друга, а да прво не волиш своју...итд. Капираш поЈенту .

Kapiram.

PoJenta je glupa. To sto ti je neko majka ne podrazumeva da moras da je volis. Sta ako je to majka koja zlostavlja svoju decu, ne voli ih, tuce, povredjuje, ostavlja.. ?

Kod mene se nista ne podrazumeva. Mozes da mi budes rod najrodjeniji ako si djubre onda si djubre... 

A ako nisi djubre onda si otvoren za kritike jer kapiras da niko nije savrsen osim Isusa, i da svi mi ostali moramo da radimo na sebi. To vazi i za nas narod i za nasu drzavu i za nase pismo i za naseg sina nasih naroda i narodnosti...

Ali ima ta tu neka ekipica koja je do te mere isfrustrirana da ne dozvoljava ikakvu kritiku s obizrom da se dogovorila sa sobom da je sve SAVRSENO. A kad je savrseno onda nema mesta kritici. I svako ko kritikuje savrsenost taj mora da je zlonamernik... I autosovinista. ;)

A to je opet posledica toga sto se radi o praznim ljudima koji jadni nemaju karakterni oslonac u zivotu niti ista cime bi se ponosili u svom zivotu, i onda jadni, sta ce, ponose se stvarima na koje nisu imali ikakav uticaj kao sto je nacija ili vera... I sad, kako ti takvom coveku da kazes "ej ovo u nasem narodu ne valja, bolje da promenimo" kad mu time kazes da je jedina stvar na koju jadan moze da bude ponosan ipak nije savrsena... Pa skocice jadan isfrustriran i zivotom da brani tu ideju samo da se skloni od opasnosti da bi i kvalitet smisla njegovog zivota mogao biti doveden u pitanje... A tad se nista ne zali... Cak ni ulazak u ratove.

Naravno, radi se o budali koja ne razume da je progres dobar za sve i da sve moze i treba stalno da se menja...cak ni te stvari na koje su ponosni nisu oduvek bile iste, samo su se oni sa njima identifikovali u nekom momentu i sad jadni ne smeju da puste iz zuba tu jedinu stvar koja im daje neki smisao zivotu.

@Вилер Текс i mlata su ti odlicne ilustracije za takve ljude... Zato ih ja i potpuno razumem. Ali jbg, taki sam covek pa njihovu nesrecu koristim da ih podjebavam.

AL nije mi zao, posto zasluzuju 100%...

:)

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, cloudking рече

Kod mene se nista ne podrazumeva. Mozes da mi budes rod najrodjeniji ako si djubre onda si djubre... 

Па ето твоји ставови су ђубре па те ипак волимо :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Вилер Текс рече

Па ето твоји ставови су ђубре па те ипак волимо :)

Kacu ja da vidim tu ljubav? :((

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.9.2021. at 17:20, cloudking рече

Upravo se o tome radi. Ja ne proslavljam ni jedan praznik osim rodjendana dragim ljudima. Nikakvi osmi martovi, godisnjice, i dani zastave meni ne znace nista  u zivotu, bas zato sto mi nije potreban dan da me neko podseca na solunski front ili stradanja civila 80ih, ili gubitke u oba svestka rata. Zato sto sam patriota.

Да ли славиш славу? Мислим оно, као део традиције и посебности нашег народа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ignjatije рече

Да ли славиш славу? Мислим оно, као део традиције и посебности нашег народа.

Ne, ja sam ateista. Bilo bi bzvz da salvim slavu kad ne verujem u boga?

Ali idem kod svojih roditelja na slavu kao i na druge verske praznika koje obelezavaju. Obozavam Bozic na primer. ALi ti datumi i dogadjaji za mene nemaju nikakvu duhovni ili religijski znacaj, samo ljubavni jer provodim vreme sa porodicom.

JA na primer strvarno mnogo volim Bozic ali ne zato sto sam radostan zbog isusovog rodjendana (taj dan meni licno nema veze sa isusom niti mi on uopste  pada na pamet) nego zato sto me sav taj etnos i obredi podsecaju na detinjstvo, zato sto mi se uvek dopadao taj kontrast topline porodicnog doma nasuprot cicoj zimi koja se desava napolju i tako te stvari...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...