Jump to content

ĆIRILICA SVUDA - OD FAKULTETA DO RAČUNA I POTVRDA: Šta piše u nacrtu zakona koji je Vučić predao Dodiku?

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

Пре сат времена, cloudking рече

Odavno nisi napisao ista gluplje.

Mrzi me da ti odgovaram na ovo trtljanje...

 

Ali mogu da te uputim na jedan zanimljiv crkveni pojam "etnofiletizam"... ne znam dal si znao al valjda ste ga zabranili na nekom vasem saboru... ono kao, big deal.

Тртљаш ти и немаш појма. Кола су се играла о великим празницима у порти цркве. Па се ти копрцај колико хоћеш!

Етнофилетизам нема везе са конкретном културом одређеног народа нити Црква прави од разних народа једну неутралну смешу попут твојих идеолошких узора, комуњара и бриселских бирократа.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вилер Текс рече

Супер Мирко. Нисам се тиме бавио. Погледаћу кад стигнем Мада ми је та твоја прича мало шупља...

Ок и све да је тако ми причамо о Србима, српској ћирилици и односу комуњара у СФРЈ према Србима.и српској ћирилици. И ту је ствар јасна, гушена је.

Па не знам за наше комуњаре да су били против. Знам за краља Александра, а што се тиче локалних комуниста, многе књиге које поседујем, а које су из периода СФРЈ-а су на ћирилици, чак и књиге за које не би очекивао да буду на ћирилици. Јесу руководство били хрвати и словенци, али опет ми се чини да је тада ћирилица била заступљенија него сада.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Тртљаш ти и немаш појма. Кола су се играла о великим празницима у порти цркве. Па се ти копрцај колико хоћеш!

Етнофилетизам нема везе са конкретном културом одређеног народа нити Црква прави од разних народа једну неутралну смешу попут твојих идеолошких узора, комуњара и бриселских бирократа.

 

Nisam ja reko da se kola nisu igrala u portama nego da su se igrala i po KUDovima i domovima kukture i to ne samo za praznike. Folklorna drustva i dan danas pricaju o tome kako subtada obilazili citav svet sa svojim igrama i programima pa se ti koprcaj kolko oces i lazi da jebsprska trdaicija tada bila na nekakvom udaru.

Vi naciJonalisti ste bili na udaru i to s punim pravom, jer smo videli sta se desilo cim ste se opustili devedesetih... A vama jednostavno bilo krivo tada pa ste svoj problem projektovali na kompletan srpski etnos. Tito nije dozvoljavao nacionalizam a vi ste to preveli na "Tito branio srpstvo"... Trt milojka.

Bukvalno isto to i danas radite.

Npr, ako zabranis naciJonalisti da pise gluposti po tviteru on ne kaze "brane mi slobodu govora" nego kaze "to je napad na srbe i srpstvo"... Tako se zapocinju i ratovi. Cista sujeta i frustracija...

 

A etnofiletizam je sto izjednacavas naciju i religiju time sto kazes da je srpsku kulturu cuvala crkva... Obavezno. S tim sto srpska kultura nisu samo sajkaca, opanci i slavski kolac, nego i Dis i Nusic i Domanovic...

E to je ispit na oome i dan danas padate. I dalje vam je vrhunac kulture devojcica u nosnji koja sluzi hleb i so a o srpakoj kulturi i umetnosti mislite sve najgore...

Ako i mislite uopste o tome, a sumnjam iskreno...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

Nisam ja reko da se kola nisu igrala u portama nego da su se igrala i po KUDovima i domovima kukture i to ne samo za praznike.

Па где су настала? Око цркве или у КУДу?! Ја ти говорим да су комунисти форсирали кудове да би одвајали народ од Цркве. Од кад креће експанзија кудова?

Још ће испасти да су комунисти заговарали одлазак у цркву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

A etnofiletizam je sto izjednacavas naciju i religiju time sto kazes da je srpsku kulturu cuvala crkva... Obavezno. S tim sto srpska kultura nisu samo sajkaca, opanci i slavski kolac, nego i Dis i Nusic i Domanovic

Ти прво да научиш шта је Црква. А ови наведени су сви деца Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, mirko1929 рече

Па не знам за наше комуњаре да су били против. Знам за краља Александра, а што се тиче локалних комуниста, многе књиге које поседујем, а које су из периода СФРЈ-а су на ћирилици, чак и књиге за које не би очекивао да буду на ћирилици. Јесу руководство били хрвати и словенци, али опет ми се чини да је тада ћирилица била заступљенија него сада.

Постоји генеза укидања ћирилице...Не кажем да се ништа није штампало на ћирилици али је латиница преузимала примат у Србији што је незамисливо.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Вилер Текс рече

Па где су настала? Око цркве или у КУДу?! Ја ти говорим да су комунисти форсирали кудове да би одвајали народ од Цркве. Од кад креће експанзија кудова?

Na svadbama. Na svadbama i veseljima... zar bas sve morate da kidnapujeete? Sveee je  u crkvi nastalo... i narod i zemlja i drzava i tradicija i kolo, sve! :D 

 

пре 26 минута, Вилер Текс рече

А ови наведени су сви деца Цркве.

U kom smislu? Sta to znaci? Crkva ih je izgradila? Dala im prostor da se razvijaju? Objasni?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, cloudking рече

Vi naciJonalisti ste bili na udaru i to s punim pravom

Ти си дословно комуњара.

Српски народ је доживео прогон и тортуру у комунизму. Твоји ментолски ставови су производ тога. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Вилер Текс рече

Постоји генеза укидања ћирилице

Geneza ukidanja cirilice...

Plan rusenja crkve...

Doktrina unistavanja svetosavlja...

Plan unistavanja srba...

 

 

Sa svih strana konstantno samo vrebaju neki zli dusi samo vama da napakoste. Bas vi konkretno ste im trn u oku nezamisliv :D Mora da se covek oseca mnogo vazno kad sebe ubedi u ovakve stvari :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Ти си дословно комуњара.

Српски народ је доживео прогон и тортуру у комунизму. Твоји ментолски ставови су производ тога. 

SVAKI narod je doziveo progon i torturu u komunizmu. Komunizam je zlo. Ali zlo za sve a ne samo za razmazene naciJonaliste.

Odrasti.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, cloudking рече

Na svadbama. Na svadbama i veseljima... zar bas sve morate da kidnapujeete? Sveee je  u crkvi nastalo... i narod i zemlja i drzava i tradicija i kolo, sve! :D 

 

U kom smislu? Sta to znaci? Crkva ih je izgradila? Dala im prostor da se razvijaju? Objasni?

А ђе су се женили и удавали?!?! Почетак свадбеног весеља је у црквеном венчању које је некад било у оквиру Литургије.Значи у Цркви. Сву своју културу су унели у Цркву...Тако су Срби живели од примања хришћанства до 1945. И комуњарама је све ок само да се отме из крила Цркве. Било то венчање било коло. А ти би дао да не кажем шта да путјеш бесциљно по свету трипујући да промовишеш нешто....Србин који је против Бога је стока. 

У смислу крштења, живота и смрти. Дефинитиво их јесте Црква/православље изграђивало.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, cloudking рече

SVAKI narod je doziveo progon i torturu u komunizmu. Komunizam je zlo. Ali zlo za sve a ne samo za razmazene naciJonaliste.

Odrasti.

Јел? Какву конкретну тортуру су доживели Хрвати и Словенци?

Ајде да упоредимо са Србима.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, mirko1929 рече

Нико није никоме ништа наметао?! Азијатским будистима и паганима је ћирилица одувек била писмо?!?

Pa oni koriste ćirilicu kao zvanicno pismo Rusije u kojoj zive, kao i ruski jezik ali su zadrzali i svoj jezik i pismo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, cloudking рече

Vise ako usputni eseji i seminarski radovi...

Ja sam bio dovoljno veliki tada da se vrlo jasno secam i Seseljevih i Vucicevih poziva na ubijanje hrvata i muslimana... Ali ok, mozda sam halucinirao.

E vidis tu je sustina, sto ti sokole si o ratovima na prostoru bivse Jugoslavije ucio sa TV i na osnovu izjava pojedinaca a to se ozbiljno razlikuje od pravog stanja stvari, i stava ljudi koji kroz to prosli.

Vrati se na ćirilicu to i jeste tema.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, J_a_n_a рече

Pa oni koriste ćirilicu kao zvanicno pismo Rusije u kojoj zive, kao i ruski jezik ali su zadrzali i svoj jezik i pismo.

Mongolija, Moldavija, Turkmenistan, Uzbekistan, Azerbejdžan, Kazahstan... svuda je nametnuta ćirilica u vreme SSSR. Neke od ovih država već su odbacile ćirilicu a druge rade na tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...