Jump to content

ĆIRILICA SVUDA - OD FAKULTETA DO RAČUNA I POTVRDA: Šta piše u nacrtu zakona koji je Vučić predao Dodiku?

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

пре 24 минута, Вилер Текс рече

Ја рачунао да си ти и за слободу избора и ван граница Србије алк изгледа да те не занима слобода избора у Сарајеву који такође некад знаше ћирилицу.

Него да ти одговорим контрапитањем, где је била слобода избора када су Аустроугари 1915 забранили употребу ћирилице у Србији? Ово је коначно почетак укидања насиља из 1915.

И зашто Грци немају слободу избора да грчки пишу на латинци и алфавиту? Мислим оно, било би тотално урбано и у скалду са светским трендовима. И Кинези кинески. Шта ће нам употреба оригиналних писама.

Препи на грапсете моно ста латиника :) Виш ти то, ола ине кала! 

 

Dobro, ja razmišljam iz jednog drugog ugla, a to je da će jednom Japancu ili Škotu koji poželi da živi ovde puno lakše biti da nauči srpski kroz pismo koje mu je poznato. Da je opet latinica evropski jezik, hteli ili ne, na mreži uglavnom nju koristimo. Što reče Cloud, mažu nam oči sa nekim manje bitnim stvarima. I da, učio sam u školi da je Vuk iz latinice uzeo neka slova, što mi ubija originalnost ćirilice. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Backslider рече

Dobro, ja razmišljam iz jednog drugog ugla, a to je da će jednom Japancu ili Škotu koji poželi da živi ovde puno lakše biti da nauči srpski kroz pismo koje mu je poznato. Da je opet latinica evropski jezik, hteli ili ne, na mreži uglavnom nju koristimo. Što reče Cloud, mažu nam oči sa nekim manje bitnim stvarima. I da, učio sam u školi da je Vuk iz latinice uzeo neka slova, što mi ubija originalnost ćirilice. 

И да би олакшали странцу ми треба да заборавимо на своју посебност? Значи ајде због удобности малог броја људи да се одрекнемо дела нашег идентитета? Не говоре ли ти странци да посебности треба да се чувају? 

Имао сам прилике пословно да сарађујем са једном грчком компанијом. Све сам добијао на грчком и превод на енглески. Зашто би неко правио хибриди и писао ми грчки на ћирилици кад то не иде?

Бугари исто тако раде. Северни Македноци исто.

Ок, нема проблема. Хајде да се вратимо онда на црквенословенско писмо ако нам Вукова верзија ћирилице не одговара.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Backslider рече

jednom Japancu

Знаш ли да би просечан Јапанац био изненађен, прилично непријатно, да види да одступамо од свог писма? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Вилер Текс рече

Знаш ли да би просечан Јапанац био изненађен, прилично непријатно, да види да одступамо од свог писма? 

Ko odstupa? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, cloudking рече

Ko odstupa? 

А ви как сте данас госпон Клауд? Киша је покварила планирани домјенак у Максимирској шуми пак су фрајле морале остат дома на Илици.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

А ви как сте данас госпон Клауд? Киша је покварила планирани домјенак у Максимирској шуми пак су фрајле морале остат дома на Илици.

Mi smo drzava u kojoj je cirilica zvanicno pismo  a upravo se prica o tome da se izglasa jos vece prisustvo cirilice u institucijama? Ko odstupa od cirilice? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

Mi smo drzava u kojoj je cirilica zvanicno pismo  a upravo se prica o tome da se izglasa jos vece prisustvo cirilice u institucijama? Ko odstupa od cirilice? 

Ох какав сте Ви префригани човјек. Има одиста у Вама трагова оријента. Просим госпон, дај те се сконцентрират и обратит позорност на контекст поруке коју сте изволили цитират. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Вилер Текс рече

Ох какав сте Ви префригани човјек. Има одиста у Вама трагова оријента. Просим госпон, дај те се сконцентрират и обратит позорност на контекст поруке коју сте изволили цитират. 

Ljudi ovaj opet slogirao... sad progovorio ustaski (ne na moje iznenadjenje, ako mogu da dodam ;) ) 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

Ljudi ovaj opet slogirao... sad progovorio ustaski (ne na moje iznenadjenje, ako mogu da dodam ;) ) 

Знал сам ја да си ти Вућићев србоћетник нетолерантни, ниш теби не вреди кај се фураш на Сплит. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Какав сте Ви бизантијски грубијан!

 

DA SE CITAJU... NUSICEVE DRAME TREBA DA SE CI TA JU A NE DA SE ZVACU STRANICEE.... ne vredi... nista me ne cuje kolko god da se derem. Izvinte ljudi stvarno, deda se opet malo zaigrao. :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Бугари исто тако раде. Северни Македноци исто.

E, fun fact! Ti tvoji bugari inace smatraju da su oni ti koji pisu cirilicom a da srpsko pismo nije cirilica nego neka nasa izmisljotina, posto smo tek tako izbacili prava cirilicna slova i glasove a ubacili neka koja ne postoje  :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

E, fun fact! Ti tvoji bugari inace smatraju da su oni ti koji pisu cirilicom a da srpsko pismo nije cirilica nego neka nasa izmisljotina, posto smo tek tako izbacili prava cirilicna slova i glasove a ubacili neka koja ne postoje  :D 

Ма нек сматрају шта хоће, није то поента.

Ја се са тобом зезечим јер се не може причати другачије. 

А мало пургерског на ћирилици пишем чисто да се види апсурд који не видимо у дорћолском/дурланском кад га пишемо латиницом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вилер Текс рече

А мало пургерског на ћирилици пишем чисто да се види апсурд који не видимо у дорћолском/дурланском кад га пишемо латиницом. 

Da nisi probao da se vadis da je "namerno" ne bi postalo ocigledno da si se zajebo... ja sam planirao da cutim inace. Nisam hteo da te prozivam za to, cisto da znas.... bolje si cuti sledeci put :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...