Jump to content

Отац Зоран Ђуровић постављен за духовника цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

Теби Патријарх нје акасиос

Одакле то никада то Родољуб није рекао јер је човек 100% правослван , не слаже се можда са Патријархом у нечему али то нисам прочитао. Пишеш на памет. А рецимо поп Ђуровић је рекао да је Св. Ава полупелегије и он је јуродив. Па води рачуна шта пишеш.

 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 16 минута, Александар Милојков рече

Нисам Рођо. Двојиш светитеље од Тела Христовог, јер (посматрајући све кроз слабости људи) негираш идентитет Цркве - па и идентитет сваког њеног уда (члана), са ставом који си изнео. Није Света Петка велика и молитвено помаже сама по себи, већ зато што је и она уд Тела Христовог. Молитве су увек молитве Цркве, чак и онда када их изговара појединац. Снага молитве је, како рекох, у идентитету Цркве - која је Тело Христово, сами Христос, овде и сада. Ако је тако, а јесте, онда је грех ниподаштавати силу Авине молитве, силу молитава целог братства из Ружице - јер је то молитва Цркве, молитва самог Христа.

Пријатељу, то си лепо измислио за мене. То је твоје тумачење које нема везе са оним што сам ја рекао или мислио. Сламнати човек. Али ти си рекао да се Ђуровићу захваљујеш за молитве које је Бог брзо услишио. А сада се чупаш и изводиш богословске пируете.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па зар није био лик овде који је рекао да је исто да се молиш попу Зорану или Светој Петки :navijanje:

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Пријатељу, то си лепо измислио за мене. То је твоје тумачење које нема везе са оним што сам ја рекао или мислио. Сламнати човек. Али ти си рекао да се Ђуровићу захваљујеш за молитве које је Бог брзо услишио. А сада се чупаш и изводиш богословске пируете.

Ја стојим иза тога да је његове молитве Бог услишио. Ава је уд Тела Христовог и као такав се моли - и у томе је и сила његових молитава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па шта ће  нам онда светитељи:)

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Александар Милојков рече

Ја стојим иза тога да је његове молитве Бог услишио. Ава је уд Тела Христовог и као такав се моли - и у томе је и сила његових молитава.

Александре, не знам како твоја логика фукционише. Мени пребацујеш нешто што нисам рекао, а оно што ти јеси рекао, сада пеглаш и врдаш час овамо, час онамо. Али не занима ме да о томе више причам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Onufrije рече

па шта ће  нам онда светитељи:)

Како шта ће нам? И они су Црква,  са свима нама заједно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Boksid i kada ti se misterijski objasni, odigra, nacrta, pokaze, tad ti projavis tajnu svoga mozga koja to sve obesmisli.

Али ево: Не може се врједновати Христос, поставити Христа за гаранта врједносног система је опредмећење, а опредмећење је убиство. 

Христос се не пројављује унутар метафизике (истине бића) него унутар Цркве. 

Ако се пак Христос постави као врховни метафизчар, Мемфисто, зналац, а знање је моћ, то је аутентични Антихрист, звјер у јагњећој кожи.

Јер нема истине бића, бића наравно има.

Св Јустину не треба ово горње приписивати, он је дио аутентичне традиције и није био у западном проблему до краја, јер је унутар Цркве имао очувану изворну платонистичку традицију.

То је врјеме распада свијета 2рата и свакако да није могао да одушевљено прихвати Ничеа, али прихватио га је и св. Николај у дијалог и полемику. Гдје су изашли на крај гдје не је нешто чиме би се требали бавити, и наставити тај дијалог. Па би било користи.

А не идеолошке и конфесионалне дискфалификације са фудбалском свјешћу у теологију, и оправда се "премудрост", а у ствари се задаје идеолошки свјет, зомбира се човјек теолошким појмовима, а то је хула и сатанска превара.

Сад Бокисд кад ти је све јасно сад сам миран.

Secam se neke teme na ovom forumu i tamo je pricano o Niceu i po svemu sudeci nije verovao u zivot posle smrti, to je dovoljno da se zapitamo o njegovoj filozofiji i veri, uostalom da li je bio pripadnik bilo koje crkve i da li je ziveo nekim poboznim i duhovnim zivotom. Meni je on licno dosta mracan lik, i kao neki samac, nesto sam za sebe, i nekako destruktivno mi sve to oko njega.

Nas sv.Justin imao neku platonisticku tradiciju, pa tesko, ako je on imao to, onda su imali i svi drugi svetitelji koje je sledio u svom ucenju i pisanju. Ali naravno da nema tu nikakvog platonizma, bilo bi skroz bezveze da ima platonizma i ono na cemu pociva, u nasoj veri.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

стварно ненормално. Ко год иде у Цркву моли се Светитељима не поповима, наравно да и моја молитва помаже али ово су већ глупости. 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Onufrije рече

Одакле то никада то Родољуб није рекао јер је човек 100% правослван , не слаже се можда са Патријархом у нечему али то нисам прочитао. Пишеш на памет. А рецимо поп Ђуровић је рекао да је Св. Ава полупелегије и он је јуродив. Па води рачуна шта пишеш.

 

Па одатле што мораш да дисквалификујеш човека ако немаш реалних аргумената, да му импутираш нешто. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Александре, не знам како твоја логика фукционише. Мени пребацујеш нешто што нисам рекао, а оно што ти јеси рекао, сада пеглаш и врдаш час овамо, час онамо. Али не занима ме да о томе више причам.

Не врдам, покушавам да ти објасним да не двојиш молитве Цркве од молитве светитеља, у овом случају Сете Петке. Бог услишава молитве Цркве и светитељи су ту са нама, као Црква. Грех је рећи да нису молитве свештеника помогле. Јесу. И објаснио сам зашто и како.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Onufrije рече

па шта ће  нам онда светитељи:)

Па човек је замолио о. Зорана за молитву, литургија је била у току. О. Зоран се помолио св. Петки и замолио и друге свештенике за молитву. Не схватам шта је лоше у томе што Милојков каже да је Бог услишио молитву о. Зорана? А самим тим и Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Onufrije рече

стварно ненормално. Ко год иде у Цркву моли се Светитељима не поповима, наравно да и моја молитва помаже али ово су већ глупости. 

Молиш се светитељима за њихове молитве Богу, наравно. Али, зар и свештеника не замолиш да се моли за тебе? У крајњем смислу, задатак сцетитеља и свештеника је исти - да се моле за тебе Богу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Ја нисам рекао да сам оличење смирења, нити ја било кога смиравам. То ти је обична импутација. Констатујем да је човек сам рекао да није смирен, не измишљам ја нешто своје. А из чињенице несмирења следе одређене духовне реалности.

Кудити себе, није ли велико смирење? Рећи јавно "ја сам јако несмирен (ружан, лош, пргав, острашћен и сл.) није ли то смирење велико?

Даље: ако његове самоквалификације прихваташ као тачне, зашто прихваташ само негативне "ја сам несмирен"? Зашто, по тој логици (чија је то методологија?) не прихватиш и да је он чудотворац, пророк и др. што је о себи говорио - позитивно (мада не сматра он себе ни пророком ни чудотворцем, није луд)?

Значи кад сам себе куди то је теби прихватљиво, а кад се хвали то је неприхватљиво? Видиш, ту је твој проблем...не прихваташ ти његово "ја нисам смирен човек" као врлину смирења, него као "савезника" свога  против њега самога! То је та проблематика код тебе...

Него, стаћу овде...

Слава Боогу за све, па и за исцелење овде поменуте сетре, супруге нашег доброг Лесандра, и мајке.

Ја дубоко верујем да исцелење није било "само" (надам се да Лесандро капира наводнике овде) телесно, већ ће имати потресна, дубока до дна бића, благодатна дејства на њене познанике, мужа и још неке који су учествовали у њеном срадању.  Даће један нови, дубоки, речима неописиви доживљај вере.

Верујем да је, ма какава, молитва Лесандрова, била пресудна за њено оздрављење...ма како ти то Рођо тумачио, да, да...сад што је она, молитва требала да се испуни у Цркви...то је бар јасна ствар...али изгледа да некима није...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Александар Милојков рече

Не врдам, покушавам да ти објасним да не двојиш молитве Цркве од молитве светитеља, у овом случају Сете Петке. Бог услишава молитве Цркве и светитељи су ту са нама, као Црква. Грех је рећи да нису молитве свештеника помогле. Јесу. И објаснио сам зашто и како.

Пети пут, измишљаш да ја нешто тврдим и онда побијаш то што си измислио. Свако има памет, ако га занима шта је о рекао, ти и ја, нека прочита и нек сам расуди. Мени је све јасно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...