Jump to content

Отац Зоран Ђуровић постављен за духовника цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Наравно, биће и других задужења за мене. - Када ме поставе за владфику, Рођени ће почети да ме убеђује да као Таса дам оставку!

@Родољуб Лазић  Ја сам ти рекао горе, Рођо, шта поп смера и да се манеш жорава посла...ето видиш да се излетео....што би народ рек'о: 'Оће језик право! Митра, митра, не мож' се њојзи лако одолети...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 сат, Александар Милојков рече

И овде ти се захваљујем на молитвама за моју породицу, које је Бог брзо услишио.

Да опишем за оне који не знају, а не могу ни да верују:

У цркви сам, зовем те, ти ми препричаваш шта се десило, падА ЛИНИЈА ЈЕР ЈЕ код Ружице никакав сигнал. На литургији сам, љубим мошти св. Петке и кажем јој да ме не разочара него да исцели твоју супругу а моју земљакињу која је тада била у коматозном стању. Рекох и поповима да је помену, сви је поменули, а поп проф. Драган Протић је читао молитве над моштима. Братство св. Петке вас је имало у молитвама, и мени је пао камен са срца јер сам знао да је ситуаЦИЈА ВИШЕ НЕГО ОЗБИЉНА. После литургије твоја госпа се вратила у живе, иако је све ишло полако. 

Сада, свако може да мисли шта жели, али ми смо овде сви прионули на молитву и би чудо. Неко би рекао да је то све случај, али са једне стране сви смо показали да смо пожртвовани и везани као црева једни са другима, а за то шта ће лицемери мислити, баш нас брига. На Соњи се остварило чудо, знамење које треба да нам укаже ка коме стремимо, где нам је смисао живота. 

Неки не знају, али ја и Милојко смо упадали често у неке разлазе гледа црквено-политичке проблематике. Нећу рећи име, али једна од најзначајнијих фигура у СПЦ ми је тада рекао: Воли те Милојко, иако се не сналази на овом терену. - И то је истина. Сада се показало да је љубав јача и од смрти. 

Написах ово што би се у неком житију оплело на 120 страна са све хвалоспевима за све, али је ово реалан живот и јасан показатељ да је Бог овде са нама. И колико се показују пуким трућањима (плеоназам) логореје неких који су Ацу и мене окарактерисали као схоластичаре и интелектуалце који су ван Божије милости. Бог делује и ОВДЕ. Зато бих замолио ове самоубице да се науче смирењу, и ономе што је највише Исус из Осије понављао: Идите и научите се шта значи: Нећу жртве него милости!   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драго ми је да се Александрова жена опоравила, хвала Богу. И да се братство цркве Ружице заједно молило за њу. Није ми јасно зашто се том догађају даје таква обојеност, као да сте ти или ви учинили чудо. Јер кажеш - прионули смо на молитву и десило се чудо. Чудо је учинило заступништво свете Петке пред Богом, на Ваше молитве. По тој логици, и јеромонаси код моштију св. Василија Острошког, и у Туману и код разних чудотворних икона требало би да се хвале како су ОНИ учинили чудо или по њиховим молитвама. 

Али добро, ти то већ дуго радиш, стављаш себи светачки ореол и градиш култ своје личности. И на томе онда, додатно, градиш и ауторитет пророка, чудотворца и шта већ не, коме сви треба да се повинују и да га слушају. Па онда из те позиције не само лаицима и свештенству, намећеш тај ауторитет, него и владикама и целом Сабору пишеш писма и држиш лекције шта и како треба да раде.  

Али има један проблем. А то је да ти сам ниси смирен, што си, уосталом, и сам рекао. А види се и из овог твог описа, где ти светој Петки кажеш да те не разочара. Чуј, да она тебе не разочара! Господе помилуј! Баш права смирена молитва. 

Кад престанеш да се хвалиш чудима и да се саморекламираш, бићу врло срећан и  знаћу да си пронашао прави пут. Надам се да ће доћи и тај дан. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Драго ми је да се Александрова жена опоравила, хвала Богу. И да се братство цркве Ружице заједно молило за њу. Није ми јасно зашто се том догађају даје таква обојеност, као да сте ти или ви учинили чудо. Јер кажеш - прионули смо на молитву и десило се чудо. Чудо је учинило заступништво свете Петке пред Богом, на Ваше молитве. По тој логици, и јеромонаси код моштију св. Василија Острошког, и у Туману и код разних чудотворних икона требало би да се хвале како су ОНИ учинили чудо или по њиховим молитвама. 

Рођо, па не можеш тако да расуђујеш. Наравно да је Бог онај који дела, који даје, који исцељује. Али молитве су, молитве Цркве - свих у Цркви, укључујући и Свету Петку. Снага молитве је управо у томе што се Богу Оцу обраћа Црква - а она је нико други до Тело Његовог јединородног Сина. Дакле, сила молитве Цркве је у томе, што се сам Христос моли Оцу. И ја сам заиста осетио, сада као никада пре, снагу Цркве - осетиосам реализам христолошког идентитета Цркве. Осетио сам да је Христос ту - да је присутни Христос Црква. И ја више заиста не верујем у то. Могу слободно рећи да сада знам да то јесте истина. Мени су и лекари на ВМА рекли да не знају како је супруга преживела кому. Била је интубирана, на респиратору - сатурација свега 60%. Више мртва него жива. И за седам дана се потпуно исцелила. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Велика ми је мистерија као си из моје поруке извео закључак да ја не мислим то што си ти написао,.

Па ми онда објашњаваш да није тачно нешто што нисам ни мислио.

Пре би можда себи ову поруку могао да упутиш, пошто си на претходној страни рекао да се њему захваљујеш за молитве, које је Бог брзо услишио. То је поприлично различито од онога што си, пребацујући мени непостојеће промишљање, написао у претходној поруци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Родољуб Лазић рече

То је толико јасно, што би се рекло - то је ноторна чињеница.

Не само да нема користи, него има и штете.

ја још нисам ништа порочитао да је душекорисно, чак на против, али одавно ни не читам тако да можда се променило :)

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Родољуб Лазић рече

Драго ми је да се Александрова жена опоравила, хвала Богу. И да се братство цркве Ружице заједно молило за њу. Није ми јасно зашто се том догађају даје таква обојеност, као да сте ти или ви учинили чудо.

 (Јаков  5, 14-15)  Болује ли ко међу вама, нека дозове старјешине црквене, те нека читају молитву над њим, и нека га помажу уљем у име Господње. И молитва вјере помоћи ће болеснику, и подигнуће га Господ; и ако је гријехе учинио, опростиће му се.

Мало си преЋер'о Рођо сад. Мало више...

пре 9 минута, Родољуб Лазић рече

Али има један проблем. А то је да ти сам ниси смирен, што си, уосталом, и сам рекао. А види се и из овог твог описа, где ти светој Петки кажеш да те не разочара. Чуј, да она тебе не разочара! Господе помилуј! Баш права смирена молитва. 

 

Нема шансе да полемишем, али да те подсетим да секташким методама дискутујеш. Ајде да користим твоју методу: ђес' ти наш'о "смирење" кад тако друге смираваш? Оно, ја сам оличење смирења и:

пре 12 минута, Родољуб Лазић рече

Кад престанеш да се хвалиш чудима и да се саморекламираш, бићу врло срећан и  знаћу да си пронашао прави пут.

 

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

На литургији сам, љубим мошти св. Петке и кажем јој да ме не разочара

Можда је поп Ђуровић најнесмиренији човек планете, али ти то не можеш никако занти, ни на основу његовог интернет карафековања. Ти тумачиш речи молитве Светитељки "немој да ме разочараш" као гордост, несмирење и критикујеш...а да није баш то показатељ дубоке вере? Знам да можеш, имаш слободу пред Господом и услишиће те, а што не би исцелиио Господ твојим заступништвом ту жену - немој да ме разочараш, стало ми је, успиње ми се душа к'о Сизифове тетиве кад камен гура узбрдо, помагај!

То што је написао поп овде, хвалисање? А шта ако је он јуродив? Шта ако теби говори најгоре речи овде а ноћу плаче и метаније прави молећи  се за тебе?

И...јесте он критиковао ПОСТУПКЕ неких епископа, а ниси ли ти сам с резервом Патријарха прихватио? Теби Патријарх нје акасиос...и то је, онако...шта је Патријарх за твоје веромерје или смиреномерје...

Сама чињеница да не можеш да се откачиш са Ђуровићевих карафека и осталог говори да немаш ни мрву смирења...или оћеш да кажеш да спасавач читаоце форума да их поп не погуби духовно, а ако не реагујеш изгибе народ?

Реторичко питање...не треба одговор, фала. Аман...битно је да је жена оздравила, знамо ми ко чуда чини...а поп ако је луд да их себи припише њему ће о главу и душу, што се ти толико "секираш" за њ'?

 

пре 26 минута, Родољуб Лазић рече

Кад престанеш да се хвалиш чудима и да се саморекламираш, бићу врло срећан и  знаћу да си пронашао прави пут. Надам се да ће доћи и тај дан. 

Па ако ти је толико стало до попа, моли се за њ'! НоћИ су сад дуге, удри Мујо у шаргије. Видео си да га нико не мож' ућуткати, значи мењај методе...уместо препуцавања моли се да би био "врло срећана". Мада ти ја не верујем - јер мен' с' чини да ни Патријарх по теби није "нашао прави пут"...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морам и ово да цитирам, у контексту онога што сам горе Рођи написао:

 

"Тело Богочовека Господа Исуса Христа, које је он примио од Пресвете Богородице и Духа Светога, и тело Његово у светој Евхаристији, као и тело Његово - Црква, све је то, на крају свих крајева, једно тело, јединствено и свеспасоносно".

Свети Јустин Ћелијски, Догматика Православне Цркве III

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Александар Милојков рече

Рођи написао

Погрешно си то мени написао, ја никад нисам ни мислио другачије, него си ти на брзу руку направио сламнатог човека.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ćiriličar рече

 (Јаков  5, 14-15)  Болује ли ко међу вама, нека дозове старјешине црквене, те нека читају молитву над њим, и нека га помажу уљем у име Господње. И молитва вјере помоћи ће болеснику, и подигнуће га Господ; и ако је гријехе учинио, опростиће му се.

Мало си преЋер'о Рођо сад. Мало више...

Нема шансе да полемишем, али да те подсетим да секташким методама дискутујеш. Ајде да користим твоју методу: ђес' ти наш'о "смирење" кад тако друге смираваш? Оно, ја сам оличење смирења и:

 

Можда је поп Ђуровић најнесмиренији човек планете, али ти то не можеш никако занти, ни на основу његовог интернет карафековања. Ти тумачиш речи молитве Светитељки "немој да ме разочараш" као гордост, несмирење и критикујеш...а да није баш то показатељ дубоке вере? Знам да можеш, имаш слободу пред Господом и услишиће те, а што не би исцелиио Господ твојим заступништвом ту жену - немој да ме разочараш, стало ми је, успиње ми се душа к'о Сизифове тетиве кад камен гура узбрдо, помагај!

То што је написао поп овде, хвалисање? А шта ако је он јуродив? Шта ако теби говори најгоре речи овде а ноћу плаче и метаније прави молећи  се за тебе?

И...јесте он критиковао ПОСТУПКЕ неких епископа, а ниси ли ти сам с резервом Патријарха прихватио? Теби Патријарх нје акасиос...и то је, онако...шта је Патријарх за твоје веромерје или смиреномерје...

Сама чињеница да не можеш да се откачиш са Ђуровићевих карафека и осталог говори да немаш ни мрву смирења...или оћеш да кажеш да спасавач читаоце форума да их поп не погуби духовно, а ако не реагујеш изгибе народ?

Реторичко питање...не треба одговор, фала. Аман...битно је да је жена оздравила, знамо ми ко чуда чини...а поп ако је луд да их себи припише њему ће о главу и душу, што се ти толико "секираш" за њ'?

 

Па ако ти је толико стало до попа, моли се за њ'! НоћИ су сад дуге, удри Мујо у шаргије. Видео си да га нико не мож' ућуткати, значи мењај методе...уместо препуцавања моли се да би био "врло срећана". Мада ти ја не верујем - јер мен' с' чини да ни Патријарх по теби није "нашао прави пут"...

 

није ничта претерао у праву је.  То что Родољуб замера Патријарху је други проблем, нема везе са овим.

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Родољуб Лазић рече

Погрешно си то мени написао, ја никад нисам ни мислио другачије, него си ти на брзу руку направио сламнатог човека.

Нисам Рођо. Двојиш светитеље од Тела Христовог, јер (посматрајући све кроз слабости људи) негираш идентитет Цркве - па и идентитет сваког њеног уда (члана), са ставом који си изнео. Није Света Петка велика и молитвено помаже сама по себи, већ зато што је и она уд Тела Христовог. Молитве су увек молитве Цркве, чак и онда када их изговара појединац. Снага молитве је, како рекох, у идентитету Цркве - која је Тело Христово, сами Христос, овде и сада. Ако је тако, а јесте, онда је грех ниподаштавати силу Авине молитве, силу молитава целог братства из Ружице - јер је то молитва Цркве, молитва самог Христа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Onufrije рече

није ничта претерао у праву је. 

Јој...баш супер за њега што је у праву. Јеи чуо ти за ону народну: Ко је ћеро правицу, изгубио главицу!

Нема ти ништа трагичније у животу него кад си у праву а са братом се спориш....то мнооооого боли. А ако ћераш право ради права, а не боли....то је "зла из каце".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ćiriličar рече

Јој...баш супер за њега што је у праву. Јеи чуо ти за ону народну: Ко је ћеро правицу, изгубио главицу!

Нема ти ништа трагичније у животу него кад си у праву а са братом се спориш....то мнооооого боли. А ако ћераш право ради права, а не боли....то је "зла из каце".

Па јесте у праву. А нападаш га као против Патријарха је па онда није у праву. Није можда у праву када напада Патријарха, али ово је друго.

И испада да је јуродивост кад имаш уличарски речник

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ćiriličar рече

Нема шансе да полемишем, али да те подсетим да секташким методама дискутујеш.

Које су секташке методе?

пре 7 минута, Ćiriličar рече

Ајде да користим твоју методу: ђес' ти наш'о "смирење" кад тако друге смираваш? Оно, ја сам оличење смирења

Ја нисам рекао да сам оличење смирења, нити ја било кога смиравам. То ти је обична импутација. Констатујем да је човек сам рекао да није смирен, не измишљам ја нешто своје. А из чињенице несмирења следе одређене духовне реалности. Да ли сам нешто погрешно рекао, да ли сам слагао да се он хвали и саморекламира? 

 

пре 12 минута, Ćiriličar рече

Можда је поп Ђуровић најнесмиренији човек планете, али ти то не можеш никако занти, ни на основу његовог интернет карафековања. Ти тумачиш речи молитве Светитељки "немој да ме разочараш" као гордост, несмирење и критикујеш...а да није баш то показатељ дубоке вере? Знам да можеш, имаш слободу пред Господом и услишиће те, а што не би исцелиио Господ твојим заступништвом ту жену - немој да ме разочараш, стало ми је, успиње ми се душа к'о Сизифове тетиве кад камен гура узбрдо, помагај!

Твоје тумачење је врло дирљиво и прилично нелогично. Али, ако тебе то задовољава, нећу те разуверавати.

 

пре 14 минута, Ćiriličar рече

То што је написао поп овде, хвалисање? А шта ако је он јуродив? Шта ако теби говори најгоре речи овде а ноћу плаче и метаније прави молећи  се за тебе?

Претпоставке које никакве везе немају са било чиме. Можемо претпоставити свашта, а не можемо ничим доказати ни оповргнути. Потпуно ирелевантно.

пре 17 минута, Ćiriličar рече

И...јесте он критиковао ПОСТУПКЕ неких епископа, а ниси ли ти сам с резервом Патријарха прихватио? Теби Патријарх нје акасиос...и то је, онако...шта је Патријарх за твоје веромерје или смиреномерје...

Чак и да је све тачно што си рекао за мене, какве то везе има са тиме што он критикује Сабор? Да ли из евентуалне погрешности мојих поступака следи исправност његових?

пре 19 минута, Ćiriličar рече

Сама чињеница да не можеш да се откачиш са Ђуровићевих карафека и осталог говори да немаш ни мрву смирења.

Чак и да је тачно да не могу да се откачим (при чему ме и он сам у свакој поруци прозива) и да немам ни мрву смирења, какве то везе има са оним о чему причамо? Да ли из чињенице мог несмирења призилази да је он смирен? 

пре 24 минута, Ćiriličar рече

Па ако ти је толико стало до попа, моли се за њ'! НоћИ су сад дуге, удри Мујо у шаргије. Видео си да га нико не мож' ућуткати, значи мењај методе...уместо препуцавања моли се да би био "врло срећана". Мада ти ја не верујем - јер мен' с' чини да ни Патријарх по теби није "нашао прави пут"...

За мене не верујеш да се молим за њега, а за њега претпостављаш да се на коленима моли ноћу. Па ти се још понешто чини за мене, онако успут.

Пријатељу, много си ти свачега написао, али са пуно грешака у размишљању и закључивању. А оно што је мени јасно, јесте да си поприлично пристрасан у овоме. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...