Jump to content

Отац Зоран Ђуровић постављен за духовника цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Bokisd рече

којих да се и ми удостојимо благодаћу Самога Христа као залогу овде, а у најстварнијој истини тамо, у Царству небесном, са онима који Га љубе. Амин."

Aj reci da ovo razumes?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече
Пре сат времена, Bokisd рече

којих да се и ми удостојимо благодаћу Самога Христа као залогу овде, а у најстварнијој истини тамо, у Царству небесном, са онима који Га љубе. Амин."

Aj reci da ovo razumes?

ajd prvo ti.... :D

zalog definicija.... "retoricki. znak, postojanje čega kao dokaz da će se ostvariti nada, da će se što učiniti" .... eto....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Док овде неки паламуде, ја сам поменуо прекјуче ујутро Милојкову жену код Петке и замолио је да је пробуди из коме. Тада се и пробудила. Петка зна шта сам јој рекао, а неки овде нека замишљају. Весели Милојица ми после отписа: 

"Aleksandar Milojkov

Zoran Djurovic помињи и даље, тебе Бог из неког разлога слуша. :: Хвала ти драги мој Аво".

Зато ми делује сумануто што овде неки узимају да причају о Ис природама, о којима ништа не знају, а не баве се постом и молитвом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Недавно је моја супруга нападана на послу, са сузама сам се молио и призвао Авине молитве, одмах ме Ава позвао на телефон, што није урадио ни прије ни посље. Зато једно је нешто знати или схватати на нивоу појма, а друго је молитвено опитовати. Сви се ми молимо и сви некако нешто схватамо, али кад је стани пани, онда се показује, ко памти зна и унапрјед шта је говорено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Hristoslav рече

Додао бих да сједињујући се са људском природом у Христу да Њом и преко Ње се сједињујемо са божанском природом у Христу, али остајемо људи, не постајемо ми Богови него постајемо обожени.

Стоји и све друго што си рекао, али ово наведено сам хтио да чујем, јер је претходна прича била о некаквом изједначавању природе и благодати, превазилажењу природе итд. Али, не вриједи, опет ће @Volim_Sina_Bozjeg пречути то. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

али кад је стани пани, онда се показује, ко памти зна и унапрјед шта је говорено

Корњача сам. Иако сам интелектуалац, ја се уредно молим Богу и свецима, а зато и кажем разнима да дођу и виде. Ваљда после не би хулили, него би одали хвалу Господу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, slovoA рече

јер је претходна прича била о некаквом изједначавању природе и благодати, превазилажењу природе итд.

Ово надилази твоје когнитивне способности. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, slovoA рече
пре 5 часа, Hristoslav рече

Христу да Њом и преко Ње се сједињујемо са божанском природом у Христу, али остајемо људи, не постајемо ми Богови него постајемо обожени.

Стоји и све друго што си рекао, али ово наведено сам хтио да чујем, јер је претходна прича била о некаквом изједначавању природе и благодати, превазилажењу природе итд. Али, не вриједи, опет ће @Volim_Sina_Bozjeg пречути то

Ово није баш најсретније речено, ми се и кроз створену природу сусрећемо са Христом, док са друге стране искуство благодати не мора одмах да води до познања оваплоћеног Бога. 

То на крају значи само усвајње ближњег који оприситњује оваплоћеног Бога, а то није увјек ексциплитно дато него је мудрима лудило а вјернима саблазан, из дана у дан, опет и опет.

Лако је са разовлаћеним богом отјераним за ону страну који ће доћи кад све прође, шта ћемо са оним овдје и сада, да му се за почетак наругамо?

 

пре 23 минута, slovoA рече

Шта има да долазим и видим? Ево видим сасвим јасно какав си.

 

Лакше је осудити него мало  мућнути главом.

Мое се рећи да је искуство благодати  превазилажење створене природе, чак из непалог стања природе, из палог/ нашег стања, благодат омогућује да се закони природе покажу нижим од закона личности, итд.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Мое се рећи да је искуство благодати  превазилажење створене природе,

Не ради се о превазилажењу природе, већ превазилажењу њених ограничења. Само та ситница. Тим превазилажењем природе би разоваплотили Христа.

А и оно за осуђивање подједнако добро видиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo jos nesto malo, valjda je to dostupno svakome da razume.

Prost primer, sv.Simeon Novi Bogoslov u vezi price na poslednjih par strana teme, jes da nema veze direct sa Zokijem (al mozda i ima...:D)

https://svetosavlje.org/sabrane-besede/41/

"А постоји и други слух у најдуховнијим стварима. Шта је то? Обећање добара која ће се дати у будућности. Јер као што приликом првог доласка Господњег,који се објавио кроз пророке, премда су га они и видели и тачно знали, пошто се он у њиховим данима још није догодио, него је имао после тога да се догоди, они су говорили да чују оно што им се о њему открива и показује, пошто је то имало да се обистини доцније, тако и Павле, видевши добра која су припремљена за праведнике који се подвизавају, и сазнавши и тачно се уверивши да ће после другог доласка Господњег и васкрсења из мртвих то примити они који су Бога заволели свом душом, према обећању, повикао је: Чух неисказане речи које човеку није могуће говорити.. (2.Kor.12,4.... Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити...)"

i onda moram malo....cekam VSB i Zokija da mi ovo objasne....:)))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити...)"

Nije ni znao da li je bio telom tamo ili duhom, ali sigurno je video tela sabranih od Boga a ne duše koje sloveste. Koga je apostol video tamo?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, slovoA рече

Не ради се о превазилажењу природе, већ превазилажењу њених ограничења. Само та ситница. Тим превазилажењем природе би разоваплотили Христа.

А и оно за осуђивање подједнако добро видиш.

Наравно, кажем може се рећи, ако се под тим не мисли на укидање или било какву негацију. 

Није Павле усходећи на 7  небо разавоплотио Христа...

Пази, створено и нестворено су увјек заједно дати и пакао постоји по благодати, рјеч је о мјери, када љубав (благодат) расте, створено се "тањи", преображава, превазилази се у смислу којем су то чинили мученици, сматрајући своје тјело за ништа, нису чини ништа против овплоћења.

Нити је сваки захтјев тијела Христова зповјест због обалоћења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nije ni znao da li je bio telom tamo ili duhom, ali sigurno je video tela sabranih od Boga a ne duše koje sloveste. Koga je apostol video tamo?

Pa sta ti mislis sta je video tamo apostol,.... da li mislis da li je sv.Simeon Novi Bogoslov dovoljno autoritativan i merodavan da nam kaze sta je stvarno video tamo apostol....  :stidljiv:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...