Jump to content

Отац Зоран Ђуровић постављен за духовника цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

АВА РИМСКИ ПОСТАО ДУХОВНИК БОГОРОДИЧИНЕ ЦРКВЕ РУЖИЦА НА КАЛЕМЕГДАНУ! Драги пријатељи, од јуче, 15. августа, године Господње 2021, постављен сам актом Патријарховим сабратом и духовником у цркви Ружици и капели свете Петке на Калемегдану. Такође сам постављен и у Информативну службу СПЦ. Перипетије које су биле ових месеци су разлог мог ретког појављивања на ФБ и ЈТ. Наставићемо и овде дружење, а моћи ћете од 1. да ме четвртком видите у Ружици уживо. Неки су помислили да их игноришем јер ме није било, а и кад сам се на кратко појављивао то је било у стилу Сфингиних енигми:))) – Но, свако ко зна крокодиле међ' којима морам да пливам, разуме ове разлоге. Многи ће се овоме обрадовати и учествовати у Авиној радости, а многи ће – као нпр. Родољуб Лазић – бити огорчени. Овај гест не значи само неки Авин успех, него је и велики знак да се прозори у СПЦ отварају да уђе мало промаје. Напомињем да мој пријем за Архиепископију не значи да сам in toto прихваћен, односно да се мој прошли рад може у целости потписати – јер ни сам не бих све могао потписати – него да је део уметничког и научног рада, као и ревновања за црквено јединство препознат као такав. Закључен је још један мој животни циклус и сада иде закључни у коме се своде рачуни и у коме намеравам да завршим разне научне и уметничке пројекте који су започети. Захваљујем се пред Господом свим драгим пријатељима који су ме подржавали и у овоме што је било, а што је дубоко обележило наш црквено-духовни живот, где су посебну улогу имале Поуке. О томе ће се писати у будућности, јер су темељи наше обнове, иако постављени пре више деценија, били стално ојачавани у мору искушења. И често решења нису била добра. Зато од истраживача очекујемо објективни суд, колико је то могуће. Морам да се нарочито захвалим мојој жени, Сузи, јер се сви њој диве, док мене доживљавају као неког пешадинца. Хвале њену побожност и дуготрпељивост, јер то у мени не могу да нађу:))) Велики поздрав свима!

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4538250459552719&id=100001034309037

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Сматрам ово великом похвалом за моју маленкост. Као и све покуде, увреде и клевете које је Ђуровић благоизволео износити о мени на Поукама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић ниси ни ти остао дужан 😂

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За покуде да, за увреде и клевете не. 

Небитно уосталом. Али хвала му што ме је поменуо на овај начин.Није лепо уживати у похвалама, човек може да се уобрази, али ето, признајем да ми је улепшао дан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Родољуб Лазић рече

За покуде да, за увреде и клевете не. 

Небитно уосталом. Али хвала му што ме је поменуо на овај начин.Није лепо уживати у похвалама, човек може да се уобрази, али ето, признајем да ми је улепшао дан.

А нека честитка? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Поуке.орг инфо рече

А нека честитка? 

Честитам студентима ПБФ-а и Западноевропској епархији Румунске Праввославне Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Родољуб Лазић рече

Честитам студентима ПБФ-а и Западноевропској епархији Румунске Праввославне Цркве.

Их, што си такав човек на крај срца...

Ваљда је хришћански радовати се туђој радости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

Сматрам ово великом похвалом за моју маленкост.

"Чашћу чините већима једни друге", :))) 

Дођи до Ружице па да се лично упознамо. 

Сада ћу ваљда моћи да пишем на Поукама као клирик СПЦ? :)) Када сам вам говорио да има много цвладика који ме цене, ти си се смејао на то. Сада сам се запрепастио колико је других владика који су ми прилазили и хтели  да ураде селфи са мном. Да не говорим о монасима, монахињама, свештеницима, лаицима. 

Добро смо семе сејали, сада иде берба и ново орање и сејање. 

Ава  Римски, Залудни слуга  Божији...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Поуке.орг инфо рече

не значи да сам in toto прихваћен, односно да се мој прошли рад може у целости потписати – јер ни сам не бих све могао потписати – него да је део уметничког и научног рада, као и ревновања за црквено јединство препознат као такав.

... i Rodja i Boksit nisu bas sve potpisivali, :stadaradim: ..... u svakom slucaju srecan povratak kuci, da se lepo skrasis, i da budes na korist crkvi,...... (bio sam u autu pobeze mi pre mesec dana ispred nosa u smederevo,.... ce te nadjemo smederevska mafija u Ruzici....:kriminalac: :smeh1:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Zoran Đurović рече

Дођи до Ружице па да се лично упознамо

Рекох ја да ће @Родољуб Лазић бити чтец код вас.

Можда и ја имам.зера пророчког дара, видећемо:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Вилер Текс рече

Рекох ја да ће @Родољуб Лазић бити чтец код вас.

Замисли да постане екумениста! 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Замисли да постане екумениста! 12:smeha:

Доста да у послушности чтецира. :)

Добродошли у Београд!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мора мало да дирамо Роћка, а @Bokisdу се не јавих, јер иако сам планирао да одемо на вечеру, морао сам да чекам Патријархов позив за сусрет. У Сд ни половину људи нисам видео, а у Бг скоро никога. 2 пута сам и Надбискупу Хочевару отказао. Имао сам хорор распореде. 4 месеца сам био у Србији.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...