Jump to content

Отац Зоран Ђуровић постављен за духовника цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kakav bi ja to avva rimski bio kad se ne bih oglasio i sa svog laznog naloga, ovim putem zelim da cestitam sam sebi :aplauz:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 13 часа, Zoran Đurović рече

Мора мало да дирамо Роћка, а @Bokisdу се не јавих, јер иако сам планирао да одемо на вечеру, морао сам да чекам Патријархов позив за сусрет. У Сд ни половину људи нисам видео, а у Бг скоро никога. 2 пута сам и Надбискупу Хочевару отказао. Имао сам хорор распореде. 4 месеца сам био у Србији.

Sjajna vest, juče sam saznao. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Надам се у Господа да ће ова 2 постављења бити на спасење о. Зорана.
 

У заједници оба "амбијента" Духом Светим вођени људи умеју бенефицирати
и расти у Богопознању, а потом и (по)служити ближњима

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 16.8.2021. at 18:05, Поуке.орг инфо рече

АВА РИМСКИ ПОСТАО ДУХОВНИК БОГОРОДИЧИНЕ ЦРКВЕ РУЖИЦА НА КАЛЕМЕГДАНУ! Драги пријатељи, од јуче, 15. августа, године Господње 2021, постављен сам актом Патријарховим сабратом и духовником у цркви Ружици и капели свете Петке на Калемегдану. Такође сам постављен и у Информативну службу СПЦ. Перипетије које су биле ових месеци су разлог мог ретког појављивања на ФБ и ЈТ. Наставићемо и овде дружење, а моћи ћете од 1. да ме четвртком видите у Ружици уживо. Неки су помислили да их игноришем јер ме није било, а и кад сам се на кратко појављивао то је било у стилу Сфингиних енигми:))) – Но, свако ко зна крокодиле међ' којима морам да пливам, разуме ове разлоге. Многи ће се овоме обрадовати и учествовати у Авиној радости, а многи ће – као нпр. Родољуб Лазић – бити огорчени. Овај гест не значи само неки Авин успех, него је и велики знак да се прозори у СПЦ отварају да уђе мало промаје. Напомињем да мој пријем за Архиепископију не значи да сам in toto прихваћен, односно да се мој прошли рад може у целости потписати – јер ни сам не бих све могао потписати – него да је део уметничког и научног рада, као и ревновања за црквено јединство препознат као такав. Закључен је још један мој животни циклус и сада иде закључни у коме се своде рачуни и у коме намеравам да завршим разне научне и уметничке пројекте који су започети. Захваљујем се пред Господом свим драгим пријатељима који су ме подржавали и у овоме што је било, а што је дубоко обележило наш црквено-духовни живот, где су посебну улогу имале Поуке. О томе ће се писати у будућности, јер су темељи наше обнове, иако постављени пре више деценија, били стално ојачавани у мору искушења. И често решења нису била добра. Зато од истраживача очекујемо објективни суд, колико је то могуће. Морам да се нарочито захвалим мојој жени, Сузи, јер се сви њој диве, док мене доживљавају као неког пешадинца. Хвале њену побожност и дуготрпељивост, јер то у мени не могу да нађу:))) Велики поздрав свима!

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4538250459552719&id=100001034309037

Осим на Поукама,да ли је још негде објављена ова вест?:pop::)

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Нифада рече

Осим на Поукама,да ли је још негде објављена ова вест?:pop::)

Антена М се на свој начин бавила овом темом

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Prozor na krovu рече

Ko je ovaj Vladimir Jovanović, zna li neko? Živo me zanima ko je osoba koja je uspela da sastavi ovo i potpiše. Taj mentalni, moralni, šizofreni sklop...

 

То је усташки портал у ЦГ. Дрљевићев мегафон.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Prozor na krovu рече

Ko je ovaj Vladimir Jovanović, zna li neko? Živo me zanima ko je osoba koja je uspela da sastavi ovo i potpiše. Taj mentalni, moralni, šizofreni sklop...

 

Ludaci. Manijaci. A tek što lažu, da čovek ne poveruje. duPljani su apsolutno lud svet. Pravo za ludnicu!

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Александар Милојков рече

То је усташки портал у ЦГ. Дрљевићев мегафон.

Ma znam to. Ne znam ko je čovek koji je potpisao tekst. Da taj postoji, nehospitalizovan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ово је било изненеђујуће. Наравно да аминујем, али сам баш изненађен. На неки начин извући ћу и неке поуке из овога. Везано за Ђуровићеву реторику...суштински сам се често слагао са њим, али мислио сам да ће га "поган језик" спречити у било каквом устоличењу у СПЦ. Очигледно је да они који пазе на сваку реч, виде суштинске квалитете код падреа.

Из овога видим, иако сам мислио да бар нешто знам, уствари немам благе везе. Кад будем у БГ ићи ћу падреу на исповест, ако Бог да.

Значи...ипак се (п)окреће...

ПС: Беше нека трибина, симпосион, у Пожаревцу...све профилисаи теолошки ликови, Зизјуласов подмладак, али и оклеветани профа из Ружице беше ту....и вели он, како његове колеге сматрају да (академска) теолошка реч може да допре до народа, а он вели да се баш и не слаже, већ да је Црква ту да народ "помазује"...да баба која после Св. Причешћа 'оће да јој се чита молитва за здравље и да се помаже уљем зна шта иште...да...баш изненеђујуће...Ава Калемегдански...ако, фала Богу, намучио се и испотуцао са породицом по туђини...а биће д су му и штету нанели неки. Вала попе...мало ћеш мање сад звоцати... :)

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

(А пази моћног Св. Синода: Патријарх, владике: (заменици) Иринеј, Давид, Фотије...нема зезања)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...