Jump to content

Đorđe Balašević, pro et contra

Оцени ову тему


Јаков.

Da li volim Balaševića?  

50 члановâ је гласало

  1. 1. Da li volim Balaševića?

    • da
      3
    • ne
      15
    • ravnodušan-na
      7


Препоручена порука

Јесте, увјек је било и биће, али мислим да је то у савременој култури достигло свој врхунац. Не знам каква су твоја искуства али сам ја од раног дјетинства имао прилику да се сусретнем са нашим "ортодоксним-аутентичним" сељацима, то је брате готова па други свијет. Мислим да ипак постоји разлика између епоха по том питању.

не постоји кулминација. Увек може да буде горе

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 249
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Da se vratimo na Balasevica... bilo bi dobro da cujemo jos poneko razmisljanje na temu...

Po meni, tema je već upropaštena.

u početku sam se plašio da će skliznuti u priču o uticaju demona na čovjeka, a na kraju je završila u nekoj drugoj ali podjednako jalovoj priči.

Bilo bi dobro da nešto i Ivan napiše, jer meni sada uopšte nija jasna njegova intecija pri otvaranju teme.

Može biti da smo spamovali od samog početka?

Без изворне очигледности Ничег нема самобитности ни слободе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uvek se tema rasiri na neke srodne oblasti, a jesu ovi pametnjakovici ispamovali cele 2 strane, to je jasno.

Nego, mozemo da se vratimo polako na temu, nije upropascena... sto kazes, mogao bi Ivan da doda po neku rec, pa da se tako usmerimo dalje...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo, tema je malo sredjena, svi postovi o Dimitrijevicu su prebaceni ovde:

https://www.pouke.org...ic/page__st__72

A mi da polako nastavimo sa temom o Balasevicu i njegovoj poeziji...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne pada mi na pamet da gledam sta ova spodoba misli o Balasevicu.

Bolje neka se pokrije usima i cuti posle onoga sta je napravio od sopstvenog braka i pokojne supruge!

Измењено од Иван Цветковић
Недопустив речник на Поукама. Следећи пут обратите пажњу како се изражавате. Администрација.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Đoletove pesme su vrhunske u prvom redu jer su istinite,iako možda nisu zasnovane na istinitom događaju.A to zbog čega volimo njegove pesme jeste istina u njima koju prepoznajemo i u kojoj se i mi pronalazimo.

 

Na stranu što je jedan od retkih pravih kantautora na našoj sceni uopste.

Doćiće Dan Kada Dan Neće Doći

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

MOSTAR – Jedan od najboljih kantautora ovih prostora Đorđe Balašević, zajedno s Panonskom mornaricom, održat će u petak, 5. jula koncert na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru, a publiku očekuje istinski spektakl, najavljuju organizatori.

 

Balasevic.jpg

 

Ulaznice za ovaj veliki koncert su u prodaji po cijeni od 25 maraka za tribine, te 40 maraka VIP ulaznica.

Balasevic-1.jpg

 

Regija je na nogama i veliki interes vlada za ovaj koncert, kažu organizatori Balaševićevog koncerta u Mostaru, Agencija Croatiastudio i PS produkcija.

Organizatori obećavaju istu produkciju i pozornicu kao što je bile i na Koševu, koji je tri puta veći stadion od stadiona na Bijelom brijegu.

 

Koncert Đorđa Balaševića, koji će sa svojom Panonskom mornaricom nakon osam godina uploviti u Mostar, bit će održan pod nazivom “Osmeh se vratio u Mostar”. Balašević je novi album pod nazivom “Osmeh se vratio u grad” objavio prošle godine, a u avgustu 2012. Opatija je bila prva stanica njegove nove turneje. Uoči turneje, istoimenu pjesmu je objavio na internetu i, naravno – oduševio.

 

Preuzeto sa Bljesak.info

 

http://mojahercegovina.com/

 

Шта за духовни живот хришћанина значи св. Причешће јасно је из те речи самога Господа: "Ја сам живи Хлеб који је сишао с неба. Kо једе од овога Хлеба живеће вечно... Ако не једете тела Сина човечијег и не пијете крви његове, живота нећете имати у себи. Kо једе Тело моје и пије Kрв моју има живот вечни и ја ћу га васкрснути у последњи дан. Јер је моје Тело право јело и Kрв моја право пиће."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Balasevic je dobar muzicar, nula od covjeka. Jedan od rijetkih na ovim prostorima kod koga ne mogu odvojiti dobru muziku od njegovih stavova koje ima prema Srbima. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не разумијем ту фасцинацију према том човјеку...

 

Pa ima dobru muziku, to se ne moze poreci. Nastupi su mu odlicni uzivo, interakcija sa publikom, pa kad prica neke price izmedju pjesama, sve to ostavlja odlican utisak za nastup. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne pratim njegove nastupe ali znam da u Banja Luku jos nije dolazio od raspada Jugoslavije. Postoji navodno neki konflikt izmedju njega i Banja Luke, navodno zbog nekog koncerta kojeg je drao u Skenderiji za svu djecu u BiH povodom ratnih desavanja, pa je ispalo da se grupi Srba nije svidjalo pa su pale teske rijeci i to navodno ima problem sa Banja Lukom i nije dolazio nikaako. Ali nije dolazio samo u Banja Luku, nije ni u Bijeljinu ni u Trebinje ni u druge gradove RS. Dok je bio u Sarajevu nekoliko puta, u Tuzli takodjer, evo sad ce u Mostar. U Beogradu je bio ove godine prvi put nakon 16 godina, a zivi u Novom Sadu sto je pomalo tuzno. U Hrvatsku redovno ide, cak je promociju jednog od proslih albuma zapoceo u jednoj maloj Opatiji. Dok nisam siguran da li uopste ide juznije u Srbiju, u Kragujevac, Krusevac, Nis itd.....Ok on je navodno pola Hrvat, po majci, pola Srbin. Ali cini mi se da se ne osjeca Srbinom toliko, da li uopste, nego Vojvodjaninom, a sustinski Jugoslovenom. 

 

Kakva god imao uvjerenja, ruzan mu je takv stav jer u tim gradovima, u koje nece da dolazi ima mnogo ljudi koji ga slusalju i vole i rado bi ga vidjeli na koncertu, bilo da je Banja Luka, Modrica ili Negotin, mislim da gdje god da se pojavi da su sale uvijek pune. Nije mi jasno da takvi poput Balasevica ne daju priroritet ljudima koji ih cijene i vole njegov rad, nego daje priroritet ljudima koji ga ne cijene i zbog kojih navodno i ne dolazi. Uvih koji vole njegovu muziku sigurno je daleko vise i to je ono sto jednog muzicara treba da interesuje jedino, nastup pred njegovom publikom, a ne niske politicke predrasude i trvenja. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...