Jump to content

Đorđe Balašević, pro et contra

Оцени ову тему


Јаков.

Da li volim Balaševića?  

50 члановâ је гласало

  1. 1. Da li volim Balaševića?

    • da
      3
    • ne
      15
    • ravnodušan-na
      7


Препоручена порука

Ma, uzalud… Uz život se ne prilaže uputstvo za upotrebu i svako to odredi kako ume: zanemi tamo gde bi drugi viknuo, nasmeje se gde bi drugi zaplakao, uvredi se tamo gde bi se drugi obradovao… Uđe u pogrešan vagon, siđe stanicu pre ili kasnije… Pokoleba se, samo prebaci veslo iz ruke u ruku, a struja ga odnese presudno dalje, odredi drugo mesto gde će pristati.
 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 249
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Prezirem lik,
:0426_feel:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 weeks later...

48020_572767739424267_1292965856_n.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам нешто одушевљен њиме али не због њега, него што генерално нисам љубитељ тог шансоњерског жанра. Али објективно је одличан песник, можда један од најбољих и има одличне и племените поруке тако да разумем да има армију обожавалаца. Волим неке његове песме... али не "легну" ми увек.

 

Једино ми нису јасни они што га, као, "воле као песника, а мрзе као човека", тј. као лош је човек. Није ми то јасно, није то као када је неко феноменалан музичар на инструменту, певач, сликар, а лош је човек. Песник шаље поруку из срца, ако је лош као човек он не може да пише поеме о љубави и племенитим осећањима, него о освети, самоћи, болу итд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма не може, не иде то тако. :) То као да Чорба напише песму како се олешио од алкохола и троши четврту паклу пљуге, па оде да сецка целер и припрема семенке лана за после џогинга. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako ne moze, napise pesmice za album, a kasnije nastavi da mrzi dodjose i neke druge.

 

 

Волео бих да видим неке доказе за ту наводну мржњу.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Волео бих да видим неке доказе за ту наводну мржњу.

Npr. Sugar rap :) a koliko se secam pominjao je nekad izbeglice i dodjose u negativnom kontekstu. Na kraju krajeva, covek je autonomas, taj po definiciji ne voli dodjose.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. Sugar rap :) a koliko se secam pominjao je nekad izbeglice i dodjose u negativnom kontekstu.

 

Помињао избеглице у негативном контексту?

 

Na kraju krajeva, covek je autonomas, taj po definiciji ne voli dodjose.

 

 

Мислим да грешиш јер су "дођоши" створили аутономаштво (да није било "дођоша" у Војводини не би ни било комуниста). Па и данас... Чанак, Костреш и цела компанија око ЛСВ и аутономашке идеје су углавном "дођоши".

 

Иначе Ђ.Б. није аутономаш 100%... Слушао сам га како говори против тога. ;) Југоносталгичар јесте... али ја не знам никог ко је старији од 45 а да није југоносталгичар...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. Sugar rap :) a koliko se secam pominjao je nekad izbeglice i dodjose u negativnom kontekstu. Na kraju krajeva, covek je autonomas, taj po definiciji ne voli dodjose.

Sugar rap ti je isto što i Tesna koža samo što je prvo pesma a drugo film. Je li i film Tesna koža neki dokaz mržnje? 

Tvoje sećanje nije argument, daj nešto konkretno.

Što se tiče autonomaštva, na stranu to što širiš predrasude, koliko znam on je yu nostalgičar i podržavao je Demokratsku stranku a ne LSV.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što se tiče autonomaštva, na stranu to što širiš predrasude, koliko znam on je yu nostalgičar i podržavao je Demokratsku stranku a ne LSV.

 

Да, подржао је ДОС 2000. и на оним једним изборима Тадић-Николић кад су све живе јавне личности подржале Тадића и он је подржао. Генерално пљује по власти, као и сви ми, да је политички ангажован подржавао би некога или би му неко у породици био на некој функцији, а није.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1996.

Đorđe Balašević:

"Izbeglicama nije lepo ovde, a ni mi se ne osećamo dobro dok su oni tu!"

 


 

Moguce da sam ja ovo pogresno shvatio, ne znam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

1996.
Đorđe Balašević:
"Izbeglicama nije lepo ovde, a ni mi se ne osećamo dobro dok su oni tu!"
 
 
Moguce da sam ja ovo pogresno shvatio, ne znam.

 

Ne mogu nigde da nađem taj citat a da nije izvor taj blog. Čak i da je istina da je tako rekao, može biti izvučeno iz konteksta, ne mora da znači da je to rekao sa mržnjom.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...