Jump to content

Молитве у разним приликама

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

  • Одговори 413
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Владико, Човекољупче, Царе векова и добара Дароватељу, Који си непријатељства преграду разорио и мир подао роду људскоме, даруј и сада мир слугама Својим : епископу Максиму и јереју Зорану: укорени у њих страх Свој и међусобну љубав утврди, угаси сваку распру, отклони од њих све саблажњиве несугласице. Јер Ти јеси Мир наш и Теби славу узносимо, Оцу и Сину и Духу Светоме,сада и свагда и у векове векова. Амин.

 

 

Као првомученик Твој Стефан, који Ти се молио за оне који су га убијали, и ми Ти Господе припадамо и молимо да опростиш свима који нас мрзе и вређају, и нека ниједан од њих не погине нас ради, већ све спаси благодаћу Твојом, Боже Сведобри. Амин.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 12.9.2013. at 19:46, JESSY рече

Молитве при узимању Богојављенске водице


Слава неисказаној и неиспитаној доброти, слава неизмерном и кротком дуготрљењу

Молио бих за објашњење речи дуготрљењу

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владико, Човекољупче, Царе векова и добара Дароватељу, Који си непријатељства преграду разорио и мир подао роду људскоме, даруј и сада мир слугама Својим : епископу Максиму и јереју Зорану укорени у њих страх Свој и међусобну љубав утврди, угаси сваку распру, отклони од њих све саблажњиве несугласице. Јер Ти јеси Мир наш и Теби славу узносимо, Оцу и Сину и Духу Светоме,сада и свагда и у векове векова. Амин.

 

Као првомученик Твој Стефан, који Ти се молио за оне који су га убијали, и ми Ти Господе припадамо и молимо да опростиш свима који нас мрзе и вређају, и нека ниједан од њих не погине нас ради, већ све спаси благодаћу Твојом, Боже Сведобри. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Владико, Човекољупче, Царе векова и добара Дароватељу, Који си непријатељства преграду разорио и мир подао роду људскоме, даруј и сада мир слугама Својим : епископу Максиму и јереју Зорану укорени у њих страх Свој и међусобну љубав утврди, угаси сваку распру, отклони од њих све саблажњиве несугласице. Јер Ти јеси Мир наш и Теби славу узносимо, Оцу и Сину и Духу Светоме,сада и свагда и у векове векова. Амин.

 

Као првомученик Твој Стефан, који Ти се молио за оне који су га убијали, и ми Ти Господе припадамо и молимо да опростиш свима који нас мрзе и вређају, и нека ниједан од њих не погине нас ради, већ све спаси благодаћу Твојом, Боже Сведобри. Амин.

Амин! Боже дај!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Молитва за хришћанско смирење
Светога Јована Дамаскина
 
Господе, Ти знаш слабости мог срца, Ти знаш колико се често предајем ђаволским искушењима и испуњавам се гордошћу и надменошћу. Имам високе мисли о себи, гордим се пред својим ближњима, и због самољубивости очекујем од њих да ме поштују много више него што заслужујем. Мислима, речима и делима, ја ниподаштавам Твоју славу у мојој жељи да се прославим пред другима; зато, Господе, моја опустошена душа нема смирење и моје срце не налази утеху. У мојој самољубивости гордост ме изједа и не да ми спокоја, унижава ме преда мном самим, нарушава ми односе са ближњима, наводи ме на свађу, и нерасуђивањем ми уноси растројство у живот. Како могу да станем пред Тебе, или да учиним нешто достојно Твоје величине, када сам оптерећен мислима и осећањима који су противни Теби, Господе велики; јер си Ти Сам дао пример смирења и поучио нас да будемо смирени у срцу. Ти си се понизио примивши на Себе обличје човека да би спасао род човечански. Твој живот на земљи је био подвиг смирења. Ти си опрао ноге Својим ученицима, Ти си им служио и сам живот си жртвовао за спас човека. Са смирењем си претрпео страдање и понео Крст. Дао си нам пример смирења и поруку: Научите се од мене јер сам ја кротак и смирен срцем и наћи ћете мир душама вашим. Господе, нисам достојан да ти се обратим, нисам достојан да искажем Твоје свето име, ни да подигнем поглед ка Теби и осеним се Твојим светим Знамењем; јер моја гордост и самољубље удаљили су мој дух од Тебе. Владико, Човекољупче, смилуј се на моју нераскајану душу, ослободи ме од смрдљиве гордости, од огавне надмености, и од рђавог црва самољубља. Господе, нека моја душа нађе мир у заједници са Твојим савршеним и Божанским Духом. Дај ми силу да победим злог духа који ме напада и мучи, и који ме тера да се гордим; да не будем осуђен заједно са њим. Приведи ме смирењу; смирењем ме утврди у љубави према Теби; а љубав нека оправда моју веру која ће ме привести спасењу. Кроз смирење учини ме наследником Твога вечног Царства. Уздигни ме изнад слабости мога садашњег духовног стања; да све што поседујем и што ћу имати - сва добра, част знање, име, положај и све у овоме свету, буде у славу Твоју. Ти Који дајеш истинска добра дај да она и мени послуже на изградњу Твога Царства у људским душама. Учитељу благи, ако ми даш ову велику милост сачувај ме од погубног утицаја надмености над другима и удостојме да са смирењем носим оно што си ми даровао. Боже, буди милостив мени грешном. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
МОЛИТВЕ И АКАТИСТИ
 
 
 
 
 
 Почетна АКАТИСТИ МОЛИТВЕ КАНОНИ ПСАЛМИ 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Молитва праведним Богородитељима Јоакиму и Ани

 
О, приснославни Христови праведници, Свети Богооци Јоакиме и Ано, који стојите пред Небеским Престолом Великог Цара и имате велику смелост према њему, који се од Преблагословене Кћери ваше, Пречисте Богородице и Приснодјеве Марије, изволео да оваплоти, вама, као многомоћним заступницима и усрдним за нас молитвеницима, прибегавамо ми, грешни и недостојни, молите Његову благост да одврати од нас гнев Свој, који се праведно на нас подиже и да многобројна наша прегрешења превиди, обрати нас на пут покајања и на стазама заповести својих да нас утврди.

Такође, молитвама вашим у миру живот наш сачувајте и измолите добру помоћ у свему доброме, све за живот и благочешће потребно од Бога нам дарујући, од свих искушења и несреће и изненадне смрти заузимањем вашим нас избављајући и од свих непријатеља видљивих и невидљивих нас штитећи, да бисмо тихо и мирно житије поживели у сваком благочешћу и чистоти и тако у миру проживевши овај пролазни живот да вечни достигнемо мир и да се вашим светим молитвама удостојимо Небеског Царства Христа Бога нашег, коме приличи свака слава, част и поклоњење са Оцем и Пресветим Духом у векове векова. Амин!

Издање: „Молитве за децу и благосиљање у породици“, Видик, Београд, 2004.
Извор: „Молитвы о детях о благополучии семьи“, Москва, 2001.
Превод са руског: Биљана Вићентијевић

 
 
 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

 

МОЛИТВА Светом Апостолу Луки

О, Свети Лука, Богом изабрани и Мајком Божијом благословени, проповедниче по свој васељени Еванђеља Христовог, мучениче и апостоле, помоћниче свима који те молитвено призивају, помози и нама, непотребним слугама Господњим. Јер ми се због наших многих прегрешења налазимо у тами и сени смртној и удаљени смо од Бога безмерно далеко. А због стида који осећамо због тога, и немајући смелости да Га сами замолимо за опроштај, призивамо тебе, велики светитељу Божји, као онога који у Његовој неизмерној светлости пребиваш, да Га уместо нас молиш да се смилује на нас. Умоли Га, Свети Лука, да се поново у нама роди страх Господњи, страх који рађа љубав, а грех одгони. Јер ми смо толико навикли да грешимо свакога дана и часа, па и у сну, као да смо заборавили речи Господње: "Стражите, јер не знате часа када ћу Ја доћи". Као да нас сваког трена не може позвати из овог привременог живота у вечни. Тај страх, тај осећај, ту премудрост, како каже Псалмопевац Давид, пробуди у нама, Свети Лука. И нека се онда, твојим молитвама, у нама роде сузе покајања. Сузе које ће све закутке наше душе да очисте од греха који се наталожио на њој. Јер ми, по свом безосећају и духовној обневиделости, не можемо ни да плачемо над својим мртвацем, над самима собом, а тако много суза, потоке суза, требали би да пролијемо за безбројне грехе које учинисмо. Помози нам, неукима и неразумнима да "разумемо Писмо" које си и ти писао, јер онај ко га истински разуме, ко истински схвати речи његове, тај бежи од греха као од огња, и свим силама тежи да се приближи Богу. Јер тај схвата да је грех смрт, а Бог живот. Помози нам зато, Свети Лука, да се, то схвативши, очистимо од греха, и пређемо из смрти у живот. Да нам Бог буде све у свему. Да од сада увек будемо у Његовој близини. Нека нам, као теби и Клеопи када сте ишли за Емаус срце и душа стално трепере од Његовог присуства. Тада ће мир владати у нама, небески мир, који ће нам утврдити наду на Царство Небеско, и том радошћу ћемо добити снагу да стреле лукавога које свакога часа лете ка нама, лако одагнамо од себе. А са том надом ће љубав Божија која је у нама да нас припреми за пут ка Вечној Отачбини, где су све Силе Небеске, сви Свети, и Мајка Божија пред њима, чији си ти благи лик у икони, тобој насликаној, овековечио. Нека нам очи срца нашег непрестано гледају ту лепоту, и њоме се наслађују, како би се већ овде зацарило у нама Царство Небеско, у које нека се твојим молитвама, Свети Лука, и преселимо када нас Господ једном позове, па да онда вечно славимо Бога у Светој Тројици: Беспочетног Оца, Јединородног Сина и Свесветог Духа, кроз сву вечност бесконачних векова. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...