Jump to content

Politicke (ne)prilike u Srbiji

Оцени ову тему


cloudking

Препоручена порука

Управо сада, haveaniceday рече

А н1 иначе нема газду који им наређује шта да објављују, ал си ти заглибио... :))
 

Nema. Ima gazdu. Ali im on ne odredjuje sta ce da pisu.

Vi ste toliko pomerili pamecu od vucicevih halucinogenih pecuraka koja vam stavlja u sendvice da vise niste u stanju ni da zamislite da negde zaista postoje i drzave i mediji koji dobro funkcionisu...

Niko nije savrsen, pa ni N1 ali porediti N1 i Novosti je kao porediti Space X i srpski svemirski program :))

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, haveaniceday рече

Уколико успеју да победе имају. Не знам шта ти није јасно.. ваљда си то видео у пракси да је тако. 
Шиптари су имали право јер су се удружили са јачима и победили Србе.
Срби нису имали право јер су се Хрвати удружили са јачима и  Срби изгубили.


То ти је геополитичко право и правда у два одлична примера. 

Drugim recima  albanci imaju pravo na Kosovo. 

Priznajem ovo od tebe nisam ocekivao. Ali bravo za politicku sirinu...

 

Jel ti nije neprijatno kad se foliras da si kao nekakav patriota znajuci ovo sto si mi sad reko?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado 

Да ли је нормално да се држе у притвору људи који су усмртили неког у саобраћајној несрећи? (осим ако се не ради о намерном убиству? )
 

Iako je Osnovno javno tužilašvo u Novom Sadu pre desetak dana zatražilo pritvor za osumnjičenog, što je i osnovni zahtev protesta, sud još nije doneo odluku o tome.

RS.N1INFO.COM

I večeras se u Petrovaradinu održava protest "Pravda za Ninu", koji organizuju porodica i prijatelji Nine Rađenović, koja je početkom juna nastradala u saobraćajnoj nesreći. Iako je Osnovno javno tužilašvo u...


Ја знам двојицу који су усмртили људе у саобраћајним несрећама, ниједан није држан у притвору. Ја мислим да то није ни обичај ни право (јер за разлику од намерног убиства у питању је несрећа), па нема разлога за притвором јер нису опасност по друге нити су у ризику од бежања.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

Nema. Ima gazdu. Ali im on ne odredjuje sta ce da pisu.

:)):)):)):))

па ти си луд... тотално.. 


У које глупости ти верујеш.... 

Ти стварно мислиш да људи купују информационе медије из профитног интереса, и онда пусте новинаре да воде свој посао?

прво треба да знаш да свака новина има уредника, који одређује ко ће шта да пише и о чему ће да се пише и који чланак иде а који не... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 3 минута, cloudking рече

Drugim recima  albanci imaju pravo na Kosovo. 

Priznajem ovo od tebe nisam ocekivao. Ali bravo za politicku sirinu...

 

Jel ti nije neprijatno kad se foliras da si kao nekakav patriota znajuci ovo sto si mi sad reko?


Није ми непријатно, што би ми било непријатно? Имају људи право док им Срби не одузму то право. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, GeniusAtWork рече

Вођа окренут западу и комесар који извршава беспоговорно сваки налог запада само да би што дуже остао на власти нису исто.

Не видим разлику. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, haveaniceday рече

@Avocado 

Да ли је нормално да се држе у притвору људи који су усмртили неког у саобраћајној несрећи? (осим ако се не ради о намерном убиству? )

Po zakonu nije... mada pritvor ne zavisi od dela (osim najtežih) nego od drugih elemenata.... u praksi je kod nas svašta "normalno"... znam za dedicu, običnog penzionera, nikakva faca, kojeg su držali u pritvoru dok nisu saslušani svedoci, radi eventualnog uticaja na svedoke, a svedoci bivši i sadašnji predsednik opštine (ljudi kojima on ne može da priđe, a ne da utiče).... znam lika kojeg su držali u pritvoru nekoliko meseci (odgovorno lice na gradilištu, povodom pogibije radnika) i onda ga pustili jer nisu ni podigli optužnicu...

Bukvalno svega i svačega ima...

Evo ti šta piše u zakonu, boldirano je kako to i tužilaštvo i sud često "čitaju":

 

 

Osnovna pravila o određivanju pritvora

Član 210

Pritvor se može odrediti samo pod uslovima predviđenim u ovom zakoniku i samo ako se ista svrha ne može ostvariti drugom merom (tj. uvek).

Dužnost je svih organa koji učestvuju u krivičnom postupku i organa koji im pružaju pravnu pomoć da trajanje pritvora svedu na najkraće neophodno vreme i da postupaju sa naročitom hitnošću ako se okrivljeni nalazi u pritvoru (ako tako požele).

U toku celog postupka pritvor će se ukinuti čim prestanu razlozi na osnovu kojih je bio određen (osim ako ne žele da te puste).

Razlozi za određivanje pritvora

Član 211

Pritvor se može odrediti protiv lica za koje postoji osnovana sumnja da je učinilo krivično delo ako:

1) se krije ili se ne može utvrditi njegova istovetnost ili u svojstvu optuženog očigledno izbegava da dođe na glavni pretres ili ako postoje druge okolnosti koje ukazuju na opasnost od bekstva (ili ako ne postoje nikakve okolnosti koje ukazuju na to nego postoji hipotetička mogućnost da lakše pobegne npr. ima para kao Mišković);

2) postoje okolnosti koje ukazuju (ili se mogu zamisliti hipotetičke mogućnosti) da će uništiti, sakriti, izmeniti ili falsifikovati dokaze ili tragove krivičnog dela ili ako osobite okolnosti ukazuju (ili se mogu zamisliti hipotetičke mogućnosti) da će ometati postupak uticanjem na svedoke, saučesnike ili prikrivače;

3) osobite okolnosti ukazuju (ili se mogu zamisliti hipotetičke mogućnosti) da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo ili dovršiti pokušano krivično delo ili učiniti krivično delo kojim preti;

4) je za krivično delo koje mu se stavlja na teret propisana kazna zatvora preko deset godina, odnosno kazna zatvora preko pet godina za krivično delo sa elementima nasilja ili mu je presudom prvostepenog suda izrečena kazna zatvora od pet godina ili teža kazna, a način izvršenja ili težina posledice krivičnog dela su doveli do uznemirenja javnosti (ili su način i posledice potpuno uobičajne za to delo ali se javnost uznemirila jer je žrtva dete) koje može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog postupka.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, haveaniceday рече

:)):)):)):))

па ти си луд... тотално.. 


У које глупости ти верујеш.... 

Ти стварно мислиш да људи купују информационе медије из профитног интереса, и онда пусте новинаре да воде свој посао?

прво треба да знаш да свака новина има уредника, који одређује ко ће шта да пише и о чему ће да се пише и који чланак иде а који не... 

 

Veze ti nemas ni sta su mediji ni kako funkcionisu... drs ti ti... cega god se drzis. Bolje sprmeaj neki poklon, VUcicev rodjendan ce uskoro...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, haveaniceday рече

Ја се ломим доста око њега. Са једне стране има фину причу, са друге стране нисам сигуран колико је у делима искрен. 
Има и онај снимак где прича како он ”је*е по србији” .

У принципу када би стварно неко понудио тако несто, уз неке друге ствари о којима сам причао ја бих стварно врло радо гласао за ту особу.
Али то тек могу да видим када дођу избори и крену дебате и обећања. Овде сада свако све и свашта прича. 

У сваком случају питао сам клаудкинга да га завитлавам, јер он крије кога подржава што ми је дно дна.. да си политички активан, причаш приче, а нећеш да станеш иза неке странке или човека... мало ми је смешно, као неки чикица из кладонице који би причао фудбалерима како да играју фудбал, а када би му понудили да буде селектор или заигра само би подвио реп.. 

Да и мени се чини да је Јеремић један од јачих опозиционара Вучићу. Нисам читао неки програм његове странке али сам чуо на конференцији да што се тиче неких мера за побољшање финансијске ситуације, нуди подршку домаћим предузећима и то из разлога што је њима овде корен и нису попут страних компанија, само огранци који могу бити затворени кад год се то њима тј њиховим матицама исплати, тј. не исплати да раде овде. А друго су та судска процесуирања. Мада што кажеш то све то превише лепо звучи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Просечан србенда рече

Да и мени се чини да је Јеремић један од јачих опозиционара Вучићу. Нисам читао неки програм његове странке али сам чуо на конференцији да што се тиче неких мера за побољшање финансијске ситуације, нуди подршку домаћим предузећима и то из разлога што је њима овде корен и нису попут страних компанија, само огранци који могу бити затворени кад год се то њима тј њиховим матицама исплати, тј. не исплати да раде овде. А друго су та судска процесуирања. Мада што кажеш то све то превише лепо звучи.

Ја сам читао програм, што се програма тиче има један од бољих. Рецимо много би ми лакше пало да гласам за њега него за Ђиласа.

Њих макар на папиру није срамота да кажу да су десничари, једна од главних тачака им је питање косова и слично. 

такође економски план им је добар

Цитат

Залажемо се за постизање праведног и одрживог решења за сва отворена питања у вези са АП Косово и Метохија, уз пуно поштовање Устава Србије, Резолуције СБУН 1244 и међународног права.

Цитат


Србија не може успети без слободног, иновативног и по обиму растућег приватног сектора, и зато ћемо се залагати за смањење бирократије, поједностављење прописа и нижа пореска оптерећења на рад и запошљавање.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Po zakonu nije... mada pritvor ne zavisi od dela (osim najtežih) nego od drugih elemenata.... u praksi je kod nas svašta "normalno"... znam za dedicu, običnog penzionera, nikakva faca, kojeg su držali u pritvoru dok nisu saslušani svedoci, radi eventualnog uticaja na svedoke, a svedoci bivši i sadašnji predsednik opštine (ljudi kojima on ne može da priđe, a ne da utiče).... znam lika kojeg su držali u pritvoru nekoliko meseci (odgovorno lice na gradilištu, povodom pogibije radnika) i onda ga pustili jer nisu ni podigli optužnicu...

Bukvalno svega i svačega ima...

Evo ti šta piše u zakonu, boldirano je kako to i tužilaštvo i sud često "čitaju":

 

 

Osnovna pravila o određivanju pritvora

Član 210

Pritvor se može odrediti samo pod uslovima predviđenim u ovom zakoniku i samo ako se ista svrha ne može ostvariti drugom merom (tj. uvek).

Dužnost je svih organa koji učestvuju u krivičnom postupku i organa koji im pružaju pravnu pomoć da trajanje pritvora svedu na najkraće neophodno vreme i da postupaju sa naročitom hitnošću ako se okrivljeni nalazi u pritvoru (ako tako požele).

U toku celog postupka pritvor će se ukinuti čim prestanu razlozi na osnovu kojih je bio određen (osim ako ne žele da te puste).

Razlozi za određivanje pritvora

Član 211

Pritvor se može odrediti protiv lica za koje postoji osnovana sumnja da je učinilo krivično delo ako:

1) se krije ili se ne može utvrditi njegova istovetnost ili u svojstvu optuženog očigledno izbegava da dođe na glavni pretres ili ako postoje druge okolnosti koje ukazuju na opasnost od bekstva (ili ako ne postoje nikakve okolnosti koje ukazuju na to nego postoji hipotetička mogućnost da lakše pobegne npr. ima para kao Mišković);

2) postoje okolnosti koje ukazuju (ili se mogu zamisliti hipotetičke mogućnosti) da će uništiti, sakriti, izmeniti ili falsifikovati dokaze ili tragove krivičnog dela ili ako osobite okolnosti ukazuju (ili se mogu zamisliti hipotetičke mogućnosti) da će ometati postupak uticanjem na svedoke, saučesnike ili prikrivače;

3) osobite okolnosti ukazuju (ili se mogu zamisliti hipotetičke mogućnosti) da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo ili dovršiti pokušano krivično delo ili učiniti krivično delo kojim preti;

4) je za krivično delo koje mu se stavlja na teret propisana kazna zatvora preko deset godina, odnosno kazna zatvora preko pet godina za krivično delo sa elementima nasilja ili mu je presudom prvostepenog suda izrečena kazna zatvora od pet godina ili teža kazna, a način izvršenja ili težina posledice krivičnog dela su doveli do uznemirenja javnosti (ili su način i posledice potpuno uobičajne za to delo ali se javnost uznemirila jer je žrtva dete) koje može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog postupka.

 

Ок значи ови који почињу да демонстрирају за свако убиство у саобраћају мало претерују макар што се тиче судске праксе јер су почели да захтевају да се притвара свако ко на жалост усмрти неког у саобраћају без  обзира на чињенице и околности ....?


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, haveaniceday рече

Ја сам читао програм, што се програма тиче има један од бољих. Рецимо много би ми лакше пало да гласам за њега него за Ђиласа.

Њих макар на папиру није срамота да кажу да су десничари, једна од главних тачака им је питање косова и слично. 

такође економски план им је добар

И мени је Јеремић одувек био готиван лик. Паметно и одмерено прича.

Једини проблем који имам са њим је што ми све више делује као класичан салонски политичар који увек и у свакој ситуацији има исправне ставове, али се све увек заврши на томе. Добра прича, али нећемо ништа преко тога.

Нзм, надам се да грешим...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, cloudking рече

Ovo je mnogo tuzno.

Sta vise s tobom da se prica...


Једино тужно у овој прили јесте ово :

Цитат

Nema. Ima gazdu. Ali im on ne odredjuje sta ce da pisu.


Мени је импресивно да си ти прихватио слободно тржиште и све то, и кренуо да разумеш људске мотиве и како размишљају али онда сву ту логику изгубиш када су у питању новинари.. тотално почнеш те власнике новина и те новинаре да посматраш као неке анђеле којима је главни циљ да ја и ти имамо праве информације..... стварно забрињавајуће... 

Исто колико је теби главни циљ да ”забавиш своју публику” и сличне изјаве које су тако за документрце да лакше лажемо друге о нашим мотивима... 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...