Jump to content

Избори у Србији 2022.

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Bilbija рече

Kad pocnu sendvicari da optuzuju druge sendvicare za sendvicarenje ...12:smeha:

Ту праксу су установили суши сендвичари који су ничим условљен почели да вређају народ који мора негде да се појави и тада добије сендвич и сок. 

А суши сендвичари су сами трчали код СрБских (зинат Б) душмана да за апанажу коју троше на суши и остале малограђанске фетише руше Србију и воде Србе у нестанак. И онда вичу "ми нисмо дрпипци". Нажалост, јесу дрипци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bilbija рече

Kad pocnu sendvicari da optuzuju druge sendvicare za sendvicarenje ...12:smeha:

Вучић добар са лоптом, фудбалери победе португал... није случајност.. још један у низу разлога зашто СНС ваља... 

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.11.2021. at 15:45, Вилер Текс рече

Јел приговор у томе што је председник Вучић рекао да ће добити паре а не премијер Брнабић?

Одакле новци, синовци?

Ако се милионче евра може тек тако одријешити за гањање лопте по трави (и то само за квалификационо, није освојена медаља чак), онда се може исто тако лако одријешити и за кризне случајеве попут болесне дјеце, људи у нужди итд...

А ако се то милионче није могло одријешити из државне касе ни у овом случају за фудбалере, онда је упитно поријекло тог новца.

Е то је проблем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Срндаћ рече

Одакле новци, синовци?

Ако се милионче евра може тек тако одријешити за гањање лопте по трави (и то само за квалификационо, није освојена медаља чак), онда се може исто тако лако одријешити и за кризне случајеве попут болесне дјеце, људи у нужди итд...

А ако се то милионче није могло одријешити из државне касе ни у овом случају за фудбалере, онда је упитно поријекло тог новца.

Е то је проблем.

Колико се сећам, а ти исправи ако грешим, од Слобе на овамо сви су давали спортистима новчане награде за успех. Да, није медаља али је успех велики. Није ни реално да наши узму светску титулу у фудбалу. 

Е сад што се тиче лечења деце, мислим да је у неким случајевима и држава учествовала. А што је здравствени систем лош, питај оне који су разорили Југославију на штету Срба и самим тим раскантали здравство. На првом месту Енглезе, Швабове, Амере (који су је и стварали на штету Срба)

Мислим не би ни ја дао фудбалерима паре јер их имају већ би им рекао да нема шта Срби да се извињавају црнцима. Шта год држава да уади увек се јаве забринути дежурни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Вилер Текс рече

Е сад што се тиче лечења деце, мислим да је у неким случајевима и држава учествовала. А што је здравствени систем лош, питај оне који су разорили Југославију на штету Срба и самим тим раскантали здравство. На првом месту Енглезе, Швабове, Амере (који су је и стварали на штету Срба)

 

Stanje naseg zdrastvenog sistema nema veze sa razaraznjem Jugoslavije. Nas sistem je los jer je dizajniran da bude los a bio je los jos u Jugolsaviji. 

Ja vec 10  godina pricam da nam treba minimum privatizacija po nemackom  ili holandskom modelu, ali slabo ko cuje. 

Sve se cesce i cesce ljudi javljaju kako idu kod privatnika umesto kod drazvnih lekara i da im je iskustvo bolje. I pored toga i dalje imamo neverne tome koje ne bi tu nista dirale.. samo "prave ljude da dovedemo" i ostale gluposti koje slusamo vec 20 godina za svaki problem.. 

Pre 20+ godina krenuli su da rade privatni zubari i dan danas niko nista ne moze da kaze protiv "privatizovanja zubarske medicine" jer skoro svi idemo kod privatnika a kod drzavnog zubara ide samo onaj ko bas mora. 

Sta se desilo sa zubarima bi se desilo i sa zdrastvenim sektorom ako bi krenuli privatizaciju osiguranja i mogucnosti da ljudi sa svojim osiguranjem idu kod privatnih lekara. 

Pa da vidis sta bi konkurencija uradila.... 

Ukratko, svi nasi problemi proizilaze od toga sto ne prihvatamo slobodno trzisnu privredu. Kod nas su sve stranke okrenute levicarskim modelima mesanog privrednog sistema. 

A slobodnotrzisna privreda bi znacila:
1. Ukidanje subvencija svima (osim eventualno poljoprivredi) 
2. Smanjenje svih poreza svima. (posebno siromasnijima i manjim firmama )
3.  Ukidanje mase glupih regulacija, procedura i papira. (osim onih koje se ticu bas bezbednosti ) 

4. Privatizacija ili parcijalna privatizacija svega sto moze da se privatizuje, naprimer: Zdrastveno osiguranje BIRAS OD KOGA CES DA KUPIS. Mozes da kupis drzavno mozes da kupis privatno. A kada ga KUPIS .. sam BIRAS U KOJOJ CES BOLNICI DA GA TROSIS. Mozes na pregled u drzavnu kliniku, mozes na pregled u privatnu kliniku. Kod koga se pregledas, taj dobije pare od osiguranja. 

Pa da vidim da li bi se sestre i doktori u drzavnim klinikama ponasali bahato kada bi njihovek kolege koje se ponasaju pristojno u privatnim zaradjivale vise para..... 

Isto to sto se uradi za zdrastvenu negu moze da se radi i za skolstvo. Lepo roditelj dobije vaucere za skolovanje od roditelja pa sam bira hoce li da ih potrosi u drzavnoj skoli ili privatnoj. 

itd.. al to je prosto nemoguce za Srbiju, jer mi razumemo to kao sto raazumeju svajcarci, nemci, holandjani.. ne razumemo zasto je sloboda izbora i konkurencija izmedju drzave i privatnika ili izmedju vise raazlicitih privatniha - dobra stvar. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Срндаћ рече

Одакле новци, синовци?

Ако се милионче евра може тек тако одријешити за гањање лопте по трави (и то само за квалификационо, није освојена медаља чак), онда се може исто тако лако одријешити и за кризне случајеве попут болесне дјеце, људи у нужди итд...

А ако се то милионче није могло одријешити из државне касе ни у овом случају за фудбалере, онда је упитно поријекло тог новца.

Е то је проблем.

Ne znam da li si cuo, ali izhleda da nisi onavesten, u Srbiji postoji zdravstvena sluzba, domovi zdravlja, bolnice, hirurske sale ...

Ako mislis da treba vise dati za lecenje dece , slazem se. Treba naplacivati visoke kazne onima koji pale skupstinu, napadaju policiju, blokiraju saobracaj ...svakom ucesniku rebnuti nekoliko hiljada evra kazne i bice par, a spotiste i dalje nagradjivati za uspehe..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, haveaniceday рече

Stanje naseg zdrastvenog sistema nema veze sa razaraznjem Jugoslavije. Nas sistem je los jer je dizajniran da bude los a bio je los jos u Jugolsaviji

Не бих се сложио да је био лош систем здравствау Југославији. Слажем се да се уведе и приватна пракса, само што она не сме да се сведе на то да можеш да се лечиш само ако имаш пара. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Bilbija рече

Ako mislis da treba vise dati za lecenje dece , slazem se. Treba naplacivati visoke kazne onima koji pale skupstinu, napadaju policiju, blokiraju saobracaj ...svakom ucesniku rebnuti nekoliko hiljada evra kazne i bice par, a spotiste i dalje nagradjivati za uspehe

Дозволизи аутошовинизам али увести таксу ид 100000000 евра по аутошовинистичкој изјави. 

Порез на нво финансиран од антисрпских извора 900 000 000 000 евра.

Па нек излажу уверења:smeh1:

Али авај они не раде за уверења већ од сушија, бедак.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Вилер Текс рече

Не бих се сложио да је био лош систем здравствау Југославији. Слажем се да се уведе и приватна пракса, само што она не сме да се сведе на то да можеш да се лечиш само ако имаш пара. 

Ne samo da se uvede privatna praksa vec i materijalna odhovornost, pa kada lekar pogresi da rebnu kliniku sa 5-10 miliona evra... Pa bi videli koliko i ko bi otvarao privatne klinike

Ovako im je jeftino i svaka susa moze da otvori "kliniku" lo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Bilbija рече

Treba naplacivati visoke kazne onima koji pale skupstinu,

Ово опет нешто из оног паралелног универзума у коме је Ђинђић позивао на бомбардовање Србије? 

:) 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, GeniusAtWork рече

Ово опет нешто из оног паралелног универзума у коме је Ђинђић позивао на бомбардовање Србије? 

:) 

Ne nego iz onog univezuma u kome si ti navijao za kretene koji su upadali u skupstinu proletos, unistavali sve pred sobom ... Mogao bi da pokusad da se malo prisetis ako si u stanju ...

E takvi bi meni placali debele kazne, tipa deset puta iznos stete koju naprave, pa bih 9/10 kazne u fond za lecenje dece da se pojedinci ne bi puno sikirali za zdravlje dece ...a Srbija bi mogla bez problema da nagradjuje sportiste.

A ono govedo jeste trazilo bombardovanje Srbije i zavrsio je onako kako je zavrsio...,👍👍👍

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Вилер Текс рече

Ту праксу су установили суши сендвичари који су ничим условљен почели да вређају народ који мора негде да се појави и тада добије сендвич и сок. 

Tu praksu su ustanovili oni kojima je normalno da svoj "patriotizam" naplate i oni koji podršku naroda pribavljaju plaćanjem...  dno dna... ali me ne čudi da je to tebi u redu...

 

пре 21 часа, Вилер Текс рече

А суши сендвичари су сами трчали код СрБских (зинат Б) душмана да за апанажу коју троше на суши и остале малограђанске фетише руше Србију и воде Србе у нестанак. И онда вичу "ми нисмо дрпипци". Нажалост, јесу дрипци.

Analogije ti po običajh ne idu... jer narod je te koje bi da pljuješ podržavao bez sendviča... 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Вилер Текс рече

Колико се сећам, а ти исправи ако грешим, од Слобе на овамо сви су давали спортистима новчане награде за успех.

Tako je... u skladu sa propisima koji to regulišu i tačno propisuju koliko se dobija za koji uspeh i koji propisi su i dalje na snazi... a sad imamo dodatno imperatora-boga kojeg nikogovići podrže i brane kad svojim ćefom odlučuje ko će kad i koliko da dobije... naravno da bi se razumela razlika između ta dva i značaj toga potrebno je malo inteligencije i malo poštenja, tako da nema veze, furaj svoju priču...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...