Jump to content

Архимандрит Петар (Драгојловић): Не мораш сине, не мораш

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, Драшко рече

Ja čuh da nismo nikad dostojni 

Vladika Nikolaj kazu pričešćuje narod i pita svakog ko prilazi "jesi li grešan?" Svakog ko kaže "da" pričesti 

Jedna žena rekla "ne" i on joj reče da odstupi jer "ovo je za grešnike"

Doduše to je anegdota koja moguće ima korena u realnosti 

Niko ne treba da se namerno valja u blatu ali post nije WD 40, univerzalno sredstvo za sve probleme

 

Има оно кад му неки поп каже, све је код тебе добро владико, само не ваља што пушиш. А владика му одговара, код тебе ништа не ваља попе, само је добро то што не пушиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 124
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 22 минута, Драшко рече

Još ima dosta te prakse ispovest pred svako pričešće 

Post

Negde 7 dana

Negde traže pon sred pet na vodi 

I onda dobijaš vizu 

A Hristos ne pita za vizu već kaže "pijte iz Nje svi!"

Sreća pa se praksa ipak menja

Што је најгоре, исповест се своди на то да ти свештеник прочита разрешну молитву пре литургије.

Ово за 7 дана знам, али то за понедељак први пут чујем.

Озбиљан је проблем то. Неко дође једном у сто година у цркву, а живи ко зна како. И шта поп да му ради? Овај не зна ни Символ Вере. И онда му каже 'ајде пости ти 7 дана на води и онда му прочита разрешну молитву пре литургије и то је то. Тако откачиш провуковце.

Проблем је кад се то примењује и на ове редовне вернике, који већ посте 2/3 године (ха, а Боксид каже оци установише Четрдесетницу) и озбиљно се исповедају. Па ако хоћеш да се причестиш, додатно постиш, иако већ постиш и превише и на путу си да запатиш дијабетес. Онда почнеш да умишљаш грехе и да правиш спискове. Био је онај чувени што се вукао по интернету, где је један од грехова био муљала сам бомбону по устима. Ја сам имао моје спискове, и мада никада нисам отишао баш толико далеко, један свештеник ми је рекао да се оканем ћорава посла и престанем с тиме (католици су још гори, они бележе и колико пута су сваки грех учинили). На жалост, нисам га послушао, него сам још дубље пролупао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Драшко рече

Ja čuh da nismo nikad dostojni 

Vladika Nikolaj kazu pričešćuje narod i pita svakog ko prilazi "jesi li grešan?" Svakog ko kaže "da" pričesti 

Jedna žena rekla "ne" i on joj reče da odstupi jer "ovo je za grešnike"

Doduše to je anegdota koja moguće ima korena u realnosti 

Niko ne treba da se namerno valja u blatu ali post nije WD 40, univerzalno sredstvo za sve probleme

 

Nismo, ali valjda je fora u tome da se spremimo da pridjemo sto dostojnije, svako zna za sebe po savesti i kroz ispovest koliko je dostojan, nemamo svi bas istu meru (dostojnosti).

(a sta ako je neko reko..... mozda.... :D)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svasta procitah na ovoj temi, te ovaj koji ide u Crkvu je veci vjernik od onog sto ne ide, pa dostojniji da se pricescuje...a ko smo mi da to znamo? Svako treba da radi za sebe onako kako misli da treba il po blagoslovu duhovnika. 

I za ta pravila isto, ko zna zasto ih neki duhovnici daju i zbog cega, mozda je nekome podvig da posti 7 dana, a neko posti sve postove pa se osjeca da to nije dovoljno. I to treba ostaviti svakome covjeku. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Maslacak_ рече

Svasta procitah na ovoj temi, te ovaj koji ide u Crkvu je veci vjernik od onog sto ne ide, pa dostojniji da se pricescuje...a ko smo mi da to znamo? Svako treba da radi za sebe onako kako misli da treba il po blagoslovu duhovnika. 

I za ta pravila isto, ko zna zasto ih neki duhovnici daju i zbog cega, mozda je nekome podvig da posti 7 dana, a neko posti sve postove pa se osjeca da to nije dovoljno. I to treba ostaviti svakome covjeku. 

Не знам за достојност, али ми није јасно како неко уопште може очекивати да се причести ко није на литургији (а није болесник па да му се носи кући)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...