Jump to content

Игуман манастира Сопоћани и Александар Вучић - разговор у цркви Светог Саве у Дежеви

Оцени ову тему


Препоручена порука

Вучић - Донели смо одлуку већ у четвртак на влади, тако да имате сва средства на раполагању, сва средства да све завршите (на изградњи цркве Светог Саве). Али је срамота да нисмо имали цркву у родном месту Светог Саве и сад смо ту срамоту исправили једном занавек.

Вучићу се обратио игуман манастира Сопоћани:

Игуман - Господине председниче, ако могу нешто да вам кажем. Ја сам игуман манастира Сопоћани. Сопоћани су ремек дело светског сликарства, али ево већ седамдесет година у нашој порти ми немамо ни један монашки објекат. Немамо трпезарију где можемо да примимо људе...

Вучић - Колико би то у новцу износило?

Игуман - То би било око тридесет и нешто милиона дин. То је трпезарија и кухиња, наравно...

Вучић - То је 250 хиљада евра?

Игуман - Да. Можда мало јаче али, треба да се уради - већ има и идејни пројекат - главни пројекат.

Вучић - Добро. Да вам ми обезбедимо 250 хиљада, ви да обезбедите од народа остатак?

Игуман - Може.

Вучић - Јел договорено?

Игуман - Договорено.

Вучић - То ћемо да решимо у року од месец дана. Је ли вам касно?

Игуман - Није.

Вучић - Да бисте могли да искористите и грађевинску сезону, да одмах кренете да радите.

Игуман - То је стварно велика ствар...

Вучић - Да не остајем ја више...

 

https://youtu.be/o5EboIAUP14?t=1334

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam šta je trebalo ocu Teoktistu da se ovako ponižava. Njegov čin i dostojanstvo je neuporedivo veće od svakog predsedničkog dostojanstva.

Na stranu to što od tog novca neće biti ništa, nego je taj pijačni odnos prepun neukusa.

Oče dragi, ti ostani svet i nepobediv a Bog će dati baš ono što treba i onoliko koliko treba.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је за тебе један лични и братски однос пијачни однос, онда немам ни коментара. У сваком случају јави се кад легну паре и почне се градити. Можда будеш мало другачијег мишљења.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...