Jump to content

Savremena iskusenja i mladi

Оцени ову тему


Препоручена порука

:aplauz: istina, ali dvoje ako se upotpunjuju i ako su umesni a uz to i kreativni mogu i od toga da naprave romantiku :)

А може и секс да се искомбинује са рибањем подова...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

eroticnost

 Хм... Е, а шта мислите да отворимо тему о томе? Можда чак и више тема. Неке би биле у подфоруму за уметност, неке у црквеним... Ионако је пост... :D

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако би неко био љубазан да ми очита лекцију о романтици која би притом била сасвим објективна био бих му веома захвалан

 

Не постоји. Романтика је субјективна и релативна, тако да не постоји права дефиниција. Могло би се поистоветити са поклањањем пажње, али не мора да значи. Нпр. док сам био у вези за мене је романтика била пољпци на киши, али девојка то није хтела, неће да покисне. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja nešto razmišljam, pročitah skoro cijeli Novi Zavjet, Stari sam samo počeo ali zbog Vaših predloga prešao na Novi. I sad, nigdje ne naiđoh da se govori o ljubavi između muškarca i žene. Na početku Starog Zavjeta je bilo samo ono rađanje, Avram rodi onog, pa onaj rodi onog i nema istaknute ljubavi između muškarca i žene, ili možda ja nisam stigao do tog dijela.    Htio bih da Vas pitam, kako Bog gleda na ljubav dvoje, pa ajde da kažemo djece, tinejdžera?
 

 

Има на једном месту у Новом савет да мушкарци требају да воле жене, а жене да слушају мушкарце, мада је то размишљање тадашњег патријархатског доба. Ето можда то може бити наговештај. 

 

Но, у сваком случају треба да схватиш да су Свето Писмо писали људи пре пар хиљада година са ставовима и размишљањем тог доба када се женило и удавало са 15-16 година, није било толико те тинејџерске ''љубави'' као данас. Ни данас у неким конзервативнијим крајевима света нема, јер те ожене са тамо неком умотаном у мараму чим брчиће пустиш, а кад скинеш ту мараму можеш да се изненадиш свим и свачим. Слобода у ''љубави'' је новијег датума, па зато нема ништа написано о томе у Библији. 

А љубав између мушкарца и жене није толико описано јер је Свето Писмо приказ љубави Бога и човечанства. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa predpostavio sam da nema mnogo o tome jer ima mnogo važnijih stvari. Vi odplivaste u daleke vode, erotika, seksualnost, romansa, ne bih ja o tome  :D Može li nešto konkretno za mene, šta mislite, oće li moja nadanja jednostavno da propadnu?  :0222_shocked:   :.mislise. Jeste li Vi ikad razmišljali o ovome kad ste bili mladi i kakvo je bilo stanje kog Vas?  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:) naravno da ti nece propasti nadanja. Naicice prava devojka, bas onakva kakva treba, jednoga dana, kada to najmanje budes ocekivao...

 

Jeste li Vi ikad razmišljali o ovome kad ste bili mladi i kakvo je bilo stanje kog Vas? 

 

Licno, nisam o tome razmisljala kada sam bila u tvojim godinama, ne na takav nacin, i ne uopste. :)))  Bila sam, i ostala, romanticna, umetnicka dusa, i tada sam, kao i sada, imala neke neuobicajene standarde za odabir partnera,u odnosu na moje vrsnjakinje. Nisam mastala o princu na belom konju, niti o mangupu iz kraja, vec o prosecnom muskarcu koji se iz gomile izdvaja necim sto samo moje oci vide a srce prepoznaje. :)

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako moze monah da ga savetuje o ljubavi sa zenom? Monah koji je u celibatu.... moze o ljubavi prema ljudima, o ljubavi prema poslu.. ali nesto mislim da nije dobar izvor saveta o musko-zenskim odnosimaa.

 

No...

A sta ti je tu pitanje? Imas infatuaciju/zaljubljenost, ljubav (predanost), Ljubav (odnos, dvoje u ljubavi), strast (zelju da sa nekom devojkom imas telesni odnos)....

Nema tu jedne "ljubavi" to je sve spletka mnogo ljubavi.....

 

Hristos tu ne moze da te savetuje jer ti te vrste ljubavi nisu bitne za spasenje.... bitno je, za tebe kao hriscana, da ljude sa kojim si u odnosu, volis kao ljude prvenstveno, pa ond sve ostale ljubavi..

Ако ниси чуо за оца Арсенија да ти кажем да је имао веома буран живот прије монашења о чему и отворено говори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam nekako planirala da se ne udajem i budem sama i nezavisna kad sam bila mlada.

 

Onda sam imala par razočaravajućih vezica u tinejdžerskim danima. Na prilično neprijatnom kraju jedne od njih sam nekako počela da verujem i počela da se molim, ne znam ni sama tačno za šta - i onda sam sa 18 godina upoznala svog sadašnjeg muža.  :D

 

Naravoučenije: ne znaš kako će ti život izgledati ali se molitva uvek isplati!

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravoučenije: ne znaš kako će ti život izgledati ali se molitva uvek isplati!

 

Da, i mnogo mi je lakše kad se pomolim, svaki put imam isti osjećaj da mi je Bog tačno izviše glave i da me sluša.  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Nedostatak ideala, velika nezaposlenost kao i neangažovanost mladih u važnim pitanjima za njihov razvoj u društvu, nedostatak usmerenja na pravilno korišćenje slobodnog vremena, dovodi do još većeg razbuktavanja nagonskih potreba i nepravilnog kanalisanja prisutne agresije kod dela mladih.

 

Svi pogrešni koraci koji mladi čine danas, samo su posledica onog prvog koraka, prvog izbora puta, koji je drugi izabrao umesto njih.

 

Bez pravih putokaza mladi ljudi tumaraju duhom i prepuštaju se igri slučajnih okolnosti ili ne znajući šta da rade u slobodnom vremenu postaju robovi dosade. "Duh nezaposlenosti", "duboka dosada" povećavaju nemir i socijalnu otuđenost mlade generacije.

 

http://www.artnit.net/društvo

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 years later...
On 5.10.2009. at 0:19, Лазар Нешић рече

Љубави, љубав не сме да се гади никоме...макар неко као ја, непостојећи, то рекао...чему такве речи од стране неког ко тако добро познаје шта је прави а шта "непостојећи брачни ерос"...?

Наравно да постоји "увод" у богословље и то управо за душице као што си ти, које не знају да постоји "брачни ерос"...али, млада си ти душица, научићеш, има времена.

Не знам...никада нисам читао свете оце, не знам грчки, нити господина Јеротића, јер немам пара да купим књиге, и слабо сам писмен, додуше...једва сричем некако слова...писање још увек учим...али молим се Христу да ме описмени: Боже Христе, Ти који пострада и васкрсе да уништиш ништавило, учини мене који нисам и нема ме, писменим. Амин.

Ипак, Дух Свети и нама неписменима и непостојећима открива, као Цркви, ствари које не морају бити "код светог оца",...нити негде другде...јер Дух Свети доноси увек нешто неочекивано...Дух Свети није "папагај" који врти као покварена плоча свете оце и мртве фразе...баш ме жуља што тога нема код светих отаца...има код Духа Светог... :smiley:

Дакле, драго ми је што је твоја душица тако добро упозната са оцима, ја пак нисам читао.

Даље не знам ништа о томе, љубави.

:)) 

Lepi "vaskrsni (forumski) " ko Lazar (a i tako se zoves) molim te!

Poceo sam da kopam po "groblju/arhivi" Foruma, i tu leze najdragocenije stare "sveske, crtezi, igracke, neupotrebljeni kondomi itd...." foruma

Ovaj post sam morao i da srcujem i da se slatko nasmejem!

Vrati se! I svet ce opet biti Lep!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...