Jump to content

У ВОЈСКУ МУШКАРЦИ И ЖЕНЕ: Захтев ПОКС скупштинском Одбору за безбедност


Препоручена порука

ПОКРЕТ обнове Краљевине Србије затражио је од Скупштинског одбора за безбедност да по хитном поступку формира радну групу за израду закона по коме би војни рок поново био обавезан, али овог пута не само за мушкарце, већ и за жене.

- Предлажемо да у радну групу за израду тог закона поред народних посланика, буду позвани и представници ванпарламентарних странака које то желе - изјавио је пуковник Љубинко Ђурковић, члан председништва ПОКС-а.

Ова странка сматра да би регрути, поред обавезног рока од шест месеци, требало да имају и нека права која до сада нису имали, као што је радни стаж током служења војног рока и плату у износу минималне зараде.

Такође, предлажу да запошљавање у државној администрацији, јавним предузећима и локалним самоуправама треба да буде дозвољено само грађанима Србије који су одслужили војни рок.

 

https://www.novosti.rs/c/vesti/politika/1004363/vojsku-muskarci-zene-zahtev-poks-skupstinskom-odboru-bezbednost

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много добар текст на ову тему. Аутор је иначе бивши админ Поука, Нишизава :)

KATODNACEVSVETRPI.BLOGSPOT.COM

  Jedna od najaktuelnijih tema za ispiranje usta virtuelne carsije u nas poslednjih dana svakako je...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@nishizawa

Ако је то Нишизава он је баш прсо. Сећам се како је пенио што Русија није побила све на Мајдану у самом почетку сукоба у Украјини. Тај човек стварно није нормалан. А сада дрви како нема ништа од војске, како смо као народ нико и ништа и ни за шта. Прсо. Рекао бих му ја то лично.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моја рођена сестра је служила две године војску у Израелу. Тамо је унапредила све што јој је требало за посао и сада ради оно што ми сада можемо само да сањамо. Наша војска треба да буде нешто сасвим другачије од онога из времена Југославије. А ови људи који мисле да су Срби најгори и проклињу што су овде рођени, имају времена да се науче, а после како им буде.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bradati, ćelavi Niši je takav postao? :(

Šta se tiče vojske, jesam za vojnu obavezu. Ona treba da bude obaveza demokratskog građanina, da u slučaju jedne agresije brani narod, slobodu, demokratiju i domovinu. Ali da bude organizovana po savremenom standardu, ne onu iz 19. veka, kada je vojnik bio kmet i podanik. Pod tome razumem radno vreme od osam ili deset sati dnevno, minimalna plata (plus dodatna primanja ako je potrebno), i druga prava nalik radničkim. Dakle, vojnik kao radnik, sa jasnim obavezima i jasnim pravima. 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Milan Nikolic рече

@nishizawa

Ако је то Нишизава он је баш прсо. Сећам се како је пенио што Русија није побила све на Мајдану у самом почетку сукоба у Украјини. Тај човек стварно није нормалан. А сада дрви како нема ништа од војске, како смо као народ нико и ништа и ни за шта. Прсо. Рекао бих му ја то лично.

Данашња ВРС је само фабрика за производњу хроничних алкохоличара.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, mirko1929 рече

Данашња ВРС је само фабрика за производњу хроничних алкохоличара.

Ајде молим те не булазни. Знам приличан број војника и официра и ни један није алкос. Многи су истински црквени људи.

Не знам зашто имате те Вук Драшковић пориве да тако трујете у корист душмана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Очигледно је да су неки форумаши који се представљају као хришћани пронашли смисао живота у апокалипси, па не могу да поднесу када се све не распада, него и даље пројектују општи колапс како би нахранили и допунили своју веру.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Вилер Текс рече

Ајде молим те не булазни. Знам приличан број војника и официра и ни један није алкос. Многи су истински црквени људи.

Не знам зашто имате те Вук Драшковић пориве да тако трујете у корист душмана.

Па ја их исто тако знам приличан број и све један је алкос. Неки од официра које знам су чак дали отказе...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Milan Nikolic рече

Очигледно је да су неки форумаши који се представљају као хришћани пронашли смисао живота у апокалипси, па не могу да поднесу када се све не распада, него и даље пројектују општи колапс како би нахранили и допунили своју веру.

Знао сам и свештеника који је починио самоубиство. Где ти живиш? Да ли теби све то делује као здраво друштво?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, mirko1929 рече

Па ја их исто тако знам приличан број и све један је алкос. Неки од официра које знам су чак дали отказе...

Супер. И? Све је црно а бацимо пушке и заиграјмо један хипи денс.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, mirko1929 рече

Знао сам и свештеника који је починио самоубиство. Где ти живиш? Да ли теби све то делује као здраво друштво?

Где ти живиш брате?

Ја знам свештеника који је правдени Јов нашег доба.

Много црно гледаш брате мој без потребе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Супер. И? Све је црно а бацимо пушке и заиграјмо један хипи денс.

Бесмислено је присиљавати људе у војску, кад се то евидентно не свиђа ни онима који су добровољно тамо. А ако је у питању стицање вештина, могу да се организују курсеви. Ако је циљ ограничити ко може да ради у државној бирократији, то може бити условљено добровољним служењем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам и ја једног белог анђела који је отпао, а знамо и за Јуду и за Мила Ђукановића. И шта сад?

Не знам чему такав дефетизам. Као што онај Нишизава прозива све због блуда, а сигурно ни сам није ништа бољи.

Болести код хришћана се на такав начин не могу излечити. Свако треба да прониче у своје застрањење како бисмо нешто променили.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Dragi рече

Bradati, ćelavi Niši je takav postao? :(

Šta se tiče vojske, jesam za vojnu obavezu. Ona treba da bude obaveza demokratskog građanina, da u slučaju jedne agresije brani narod, slobodu, demokratiju i domovinu. Ali da bude organizovana po savremenom standardu, ne onu iz 19. veka, kada je vojnik bio kmet i podanik. Pod tome razumem radno vreme od osam ili deset sati dnevno, minimalna plata (plus dodatna primanja ako je potrebno), i druga prava nalik radničkim. Dakle, vojnik kao radnik, sa jasnim obavezima i jasnim pravima. 

I ja mislim da treba da postoji vojska, veliko ne pitanje da li kao obavezni rok i koliko i kako

Kad sam ja služio to je još bilo nekako ok u principu, doduše imao sam sreće hvala Bogu

U vojsci ima raznih ljudi ali ima i čestitih, obrazovanih i poštenih oficira

Za žene ne bih uvodio obavezni vojni rok

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...