Jump to content

Аутошовинизам-Зоран Ћирјаковић

Оцени ову тему


Препоручена порука

Znate ono, neko nešto proglasi u ime naroda, i mi sad trebamo svi da se slažemo sa njim. E pa ne! Imam i ja dušu, glavu, mogu i ja da mislim.

Srbi, ako mislite da je ono rezati vola na ulici dobro, ili svinju, ovcu, svejedno... vaše je pravo. Ako niste za ono, ne dajte se ućutkati. Recite ne. Niko nema pravo da u vaše ime određuje vama šta vi morate da smatrate da je lepo i dobro i šta nije. Jedan vam je vođa, onaj gore. Svi ostali mogu samo da vam prelože. Ali vi odlučujete.

Za moj pojam ono je ružno, ono je nekultura, i ne bi trebalo da bude. Ono neka rade u radnjama, pekarama, na određena mesta, i da uzimaju obzir na ostali narod. 

Mislim, koja je razlika da pečem vola na ulici ili da teram 200 na sat kroz grad? Zašto oni smeju da peču vola, a ja moram da mučim moga GTC koji bi hteo pojuri ali ne sme....

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Dragi рече

Ja nisam rekao da je Beograd kurva. Ovo ti tumačiš i, svesno ili nesvesno - biće nesvesno, podmećeš

Ne, ne

Kritikovao si beograd a to znaci da ga mrzis i da zelis da ga unistis zato sto si antisrpski zlikovac koji je izdao sve svoje pretke time sto si rekao da su ulice beograda prljave a to kao patriota nisi smeo da primetis.

Svaka kritika je, zna se, atak! Nikako prilika da se bude bolji, jer kako neko ko je savrsen moze da bude bolji?

 

Stidi se...

  • Хахаха 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Вилер Текс рече

Роштиљи се праве на Кошутњаку или на Ади, где има баш предвиђен простор. Рекох малопре, да их газда части ма грађевини, да пеку у дворишту џамије, у реду.

Да блокирају саобраћај и да пеку овцу на сред улице по до сада приложеном, вероватно, аутошовинисти би их бранили.

 

Pa evo, ja sam "autosovinista" i ja ne branim ljude koji peku volove po sred gradskih ulica... 

Cak mi je nebitno dal ga peku srbi il migranti.

A tebi kako vidimo (a nije bilo ni tesko pretpostaviti) pecenje vola ne znaci nista, vise ti znaci KO ga pece... Pa ako ga pece Srbin, gazda, za radnike to je ok, a ako ga pece migrant onda "autosovinisti bi ih branili"..

Pa sto mi da ih branimo? Ti vec branis ljude koji peku volove. Znaci da bi branio i migrante?

Osim ako pecenje volova zavisi od toga sta podrazevas po skup "ljudi" ;)

 

El tako :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, cloudking рече

Pa evo, ja sam "autosovinista" i ja ne branim ljude koji peku volove po sred gradskih ulica... 

Cak mi je nebitno dal ga peku srbi il migranti.

A tebi kako vidimo (a nije bilo ni tesko pretpostaviti) pecenje vola ne znaci nista, vise ti znaci KO ga pece... Pa ako ga pece Srbin, gazda, za radnike to je ok, a ako ga pece migrant onda "autosovinisti bi ih branili"..

Pa sto mi da ih branimo? Ti vec branis ljude koji peku volove. Znaci da bi branio i migrante?

Osim ako pecenje volova zavisi od toga sta podrazevas po skup "ljudi" ;)

 

El tako :)

Случај који описујеш "на сред улице" се није догодио. Онда опет фантазираш и лажеш везано за мигранте и причаш неке хипотетичке приче. 

Лагао си или си био неспособан за просту претрагу на интернету везано за саопштење на сајту СПЦ.

Ако ниси успео да нађеш писмо подршке госн Мустафе, јави да ти нађем.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Dragi рече

 

Za moj pojam ono je ružno, ono je nekultura, i ne bi trebalo da bude. Ono neka rade u radnjama, pekarama, na određena mesta, i da uzimaju obzir na ostali narod. 

 

Ovo mi se svidja...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Lo que somos españoles apestosos, deberíamos ser bombardeados''

 ,,Какви смо ми смрдљиви шпанци, требало би нас бомбардовати''

  • Оплаках :)) 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

,,Lo que somos españoles apestosos, deberíamos ser bombardeados''

 ,,Какви смо ми смрдљиви шпанци, требало би нас бомбардовати''

Jesi li video kakve volove imaju u Spaniji? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Somos ganado que tira la comida, somos peores que esos africanos que se mueren de hambre.''

,,Ми смо стока која баца храну, гори смо и од оних африканаца који умиру од глади.''

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Bilbija рече

Ovo mi se svidja...

 

Ју ју шта ће касти фрајле бечке....Памплона одмах да се деконтаминира и да постане Виена и молим да се једе захер торта. Тко жели сме мирисати пластично цвеће. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Milan Nikolic рече

Надам се да схватате да се глупирам. :D

Зашто? Шпанија треба да прође процес виенизације, јеси видео како је онај шпански четник одсекао шунку са мотке? Нек иде у ресторан бечки на моцарт куглице.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вилер Текс рече

Ју ју шта ће касти фрајле бечке....Памплона одмах да се деконтаминира и да постане Виена и молим да се једе захер торта. Тко жели сме мирисати пластично цвеће. 

 

Sad stavljamo pecenje vola u istu ravan sa tradicijom. 

Pre neku poruku si bese drukše pričao?

 

Protiv ovoga u Pamploni se ljudi vec godinama bore, al eto ima tako nekih patriJota koji smatraju da je jedino merilo njihovog nacionalnog bica slepo drzanje za katkad ekstremno glupe obicaje i tradicije.

 

A znas sta je jos gore? Kad neku random glupost oni vestacki nacine tradicijom samo da bi je odbranili od "autosovinista" jer su odavno svesni da gube bitku i da zapravo nemaju vise za sta da se uhvate u svom kontinuirano bleducem macionalnom identitetu...

Jedino im peceni vo ostao da im cuva srpstvo.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Sad stavljamo pecenje vola u istu ravan sa tradicijom. 

Pre neku poruku si bese drukše pričao?

 

Protiv ovoga u Pamploni se ljudi vec godinama bore, al eto ima tako nekih patriJota koji smatraju da je jedino merilo njihovog nacionalnog bica slepo drzanje za katkad ekstremno glupe obicaje i tradicije.

 

A znas sta je jos gore? Kad neku random glupost oni vestacki nacine tradicijom samo da bi je odbranili od "autosovinista" jer su odavno svesni da gube bitku i da zapravo nemaju vise za sta da se uhvate u svom kontinuirano bleducem macionalnom identitetu...

Jedino im peceni vo ostao da im cuva srpatvo.

Покушаћу још једном.

Печен во није никаква традиција. Јесте обичај да се часте радници кад заврше темељ, излију плочу...негде...човек их частио. Кога брига. Урбанисти дигли фрку је у улици чије име не знају ни да напишу нити знају чије име носи представљају се као просветитељи. 

И на интернету плачу али их као и тебе баш брига за српска страдања то се не коментарише.

Поента је да сте толико отупели да су вам комунални проблеми на првом месту а опстанак Србан ван листе интересовања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...