Jump to content

Аутошовинизам-Зоран Ћирјаковић

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 19 минута, Рапсоди рече

А јес вала,  свако ко се не слаже шта  опозиоциона Елита  мисли о Вучићу, чак и ако покуша неострашћено  са дистанце  да анализира " феномен Вучић ", обавезно је сендвичар...евентуално  ако се баш буса у груди либералне, проевропске, а не слаже се са форумским  (а шта су то леминзи :D)  онда може бити  само обични во са ВРачара :) 

Nije valjda tebi neko rekao da si sendvičar?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se vratimo:

I ja nisam protiv vola, ili pečenja. Koliko puta sam ovo morao da slušam. Čak mi jedan brat od tetke to piše, kao mi Srbi u Beču (ja sam, kao, svi Srbi u Beču) volimo turski kebab a nećemo pečenje... Ne! Ali neka bude iza kuće, na slobodnome, na određena mesta gde nikome ne smeta. A neba mi, nikad nisam imao da neko peče otvoreno na ulici! Tek u poslednje dane su neki navalili sa time, i mi sada svi moramo da se divimo tome.. Njet! Sigurno da ne. Da neće sutra neko da nas nagovaraju da u ime nacije i naroda jedemo i fekalije? Zbog toga i govorim: Budimo svoji, volimo sebe (što je uslav da volimo i druge), i ne dozvolimo da nas manipulišu i nagovaraju svakim glupostima! Ako smo nacionalisti, budimo nacionalisti, ali pravi, istinski, a vođa je samo jedan, onaj na nebu.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Dragi рече

Zlatni pogodak!

Eno, da zakolju ovcu i peču u onim parkovima, ala bi bilo šokiranih i skandalizovanih... 

Mada se pitam da li bi drugosrbijanci onda branili da se peče na ulici? :)))

Роштиљи се праве на Кошутњаку или на Ади, где има баш предвиђен простор. Рекох малопре, да их газда части ма грађевини, да пеку у дворишту џамије, у реду.

Да блокирају саобраћај и да пеку овцу на сред улице по до сада приложеном, вероватно, аутошовинисти би их бранили.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Dragi рече

Debeli nek ide..

Debeli je bolestan. Autošovinizam je psihička bolest. Ali nije svako autošovinista. Ovde moramo da pazimo, da ne upadnemo u fašistički lov na veštice, što je isto jedna antinarodna manipulacija pa i da se poziva na naciju i državu. I najzad u banalizaciju ove definicije. 

Autošoviniste prepoznajemo po jednoj permanentnoj, iracionalnoj samomržnji. Original je u one self-hating-Jews, samomrzeće Jevreje; odatle smo preuzeli self-hating-Serbs, samomrzeće Srbe, a odavde smo dobili autošovinizam. Prvo smo se lomili između autošovinizma i autorasizma, ali najzad je nadvladao pojam autošovinizam. Malo istorije novih komunikacija ;)

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Dragi рече

Debeli je bolestan. Autošovinizam je psihička bolest. Ali nije svako autošovinista. Ovde moramo da pazimo, da ne upadnemo u fašistički lov na veštice, što je isto jedna antinarodna manipulacija pa i da se poziva na naciju i državu. I najzad u banalizaciju ove definicije. 

Autošoviniste prepoznajemo po jednoj permanentnoj, iracionalnoj samomržnji. Original je u one self-hating-Jews, samomrzeće Jevreje; odatle smo preuzeli self-hating-Serbs, samomrzeće Srbe, a odavde smo dobili autošovinizam. Prvo smo se lomili između autošovinizma i autorasizma, ali najzad je nadvladao pojam autošovinizam. Malo istorije novih komunikacija ;)

Није свако аутошовиниста али може да има елементе истог. Ти јеси показао елементе истог називајући Београд ку..., говорећи да су ћевапи и опанци смрдљиви. Не желим да те увредим, кажем ти ово братски и добронамерно. Лако се упада у то ако не пазимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Вилер Текс рече

Док нису "застаклили кафане" Врачар је имао другачији шмек,

I ti si sa Vračara?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Вилер Текс рече

Svakome je jasno cija je svesno/nesvesno produzena ruka autosovinizam ili drugosrbijanstvo ali evo i potvrde.

 

E, svasta, :stidljiv: .... ovako na prvu sam nesto nasao u vezi Dobrice Cosica :

Цитат Добрице Ћосића који највише воле Муслимани и Хрвати је измишљен - као и већина њихове историје... • Фронтал.СРБ

WWW.FRONTAL.RS

Сигурно вам се бар једном десило, сурфајући по интернету, да сте наишли на наводни цитат Добрице Ћосић о Србима који гласи: Ми лажемо да би обманули себе...

I evo za tebe Viler jedna poslastica na temu autosovinizma :

Ово цитирање Ћосића завршићу једном његовом биљешком о "прогресивним Србима" у којима можемо препознати данашње људскоправашке активисте, невладину интелигенцију и новинаре:

"Срби који своју прогресивност доказују антисрпством, по свему судећи, постојаће док је српства. Тај национални синдром из турских времена пренет је у европска времена. А то је синдром роба. У турским временима не бити Србин, обезбеђивало је главу и још понешто уз њу; у европским временима Србије, не бити Србин, то значи бити Европејац."

:POPOcorn1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вилер Текс рече

Није свако аутошовиниста али може да има елементе истог. Ти јеси показао елементе истог називајући Београд ку..., говорећи да су ћевапи и опанци смрдљиви. Не желим да те увредим, кажем ти ово братски и добронамерно. Лако се упада у то ако не пазимо.

Ja nisam rekao da je Beograd kurva. Ovo ti tumačiš i, svesno ili nesvesno - biće nesvesno, podmećeš. Ja volim Beograd. I želim da jednoga dana bude lepši, ili barem pogodniji za život, i od Beča.

Ovim ti obezvređuješ pojam autošovinizma i radiš autošovinistima u njihovu korist, koji, takođe, gledaju da obezvrede pojam autoovinizam, govoreći da je ono iditozam i hajka od strane neobrazovanih, stupidnih Srba. A time što pravdaš vola na ulici, isto radiš za njih. Sorry. Oni samo čekaju na "divljake" koji im služe kao krunski dokaz za njihovu navodnu kulturnu superiornost.

No, ako hoćemo da se ćeramo - nisi mi odgovorio na pitanje da ako u dva ujutru pustim muziku da ti dete ne zna kud od plača, da li isto važi "moj stan, šta se tiče tebe? - a mora da si i izdajnik i autošovnista!" Ili što reče Cloudking - a šta da ono urade migranti? 

Dalje, ko je zvao policiju? Autošovinisti, ili stanari onog kraja, dakle tamošnji narod? Vox populi vox dei, glas narodni je glas Božiji. Slušaj narod.

A što autošovinisti možda jedu proju u vezi onoga vola - verujte mi da ja nisam naišao ni na jednu takvu izjavu! Ali zato na gomilu onih koji se tome dive, takvoj za moj pojam nekulturi i prostatluku, dok svako drugo mišljenje gone u autošovinizam.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo sam se bavijo istoriskim tezama Latinke Perovic.

 

Sta da kazem ne samo prost narod zeli lepe neke price i gusla o Kosovskom bogu. Nego i Latinka voli neki lep narativ koji je toliko lep da jedino veze za stvarnoscu nema.

Kako otac srpskog nacionalzma Dositej Obradovic postade preteca Druge Srbije, to samo moze u balkansom absurdistanom. Znam kako je moguce nije Latinka hteti poceti srpski nacionalizma za covekom koji se dobisivao za Voltairom i koji je bio Feminista. To ne pase u sliku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Dragi рече

Ja nisam rekao da je Beograd kurva. Ovo ti tumačiš i, svesno ili nesvesno - biće nesvesno, podmećeš. Ja volim Beograd. I želim da jednoga dana bude lepši, ili barem pogodniji za život, i od Beča.

Ovim ti obezvređuješ pojam autošovinizma i radiš autošovinistima u njihovu korist, koji, takođe, gledaju da obezvrede pojam autoovinizam, govoreći da je ono iditozam i hajka od strane neobrazovanih, stupidnih Srba. A time što pravdaš vola na ulici, isto radiš za njih. Sorry. Oni samo čekaju na "divljake" koji im služe kao krunski dokaz za njihovu navodnu kulturnu superiornost.

No, ako hoćemo da se ćeramo - nisi mi odgovorio na pitanje da ako u dva ujutru pustim muziku da ti dete ne zna kud od plača, da li isto važi "moj stan, šta se tiče tebe? - a mora da si i izdajnik i autošovnista!" Ili što reče Cloudking - a šta da ono urade migranti? 

Dalje, ko je zvao policiju? Autošovinisti, ili stanari onog kraja, dakle tamošnji narod? Vox populi vox dei, glas narodni je glas Božiji. Slušaj narod.

A što autošovinisti možda jedu proju u vezi onoga vola - verujte mi da ja nisam naišao ni na jednu takvu izjavu! Ali zato na gomilu onih koji se tome dive, takvoj za moj pojam nekulturi i prostatluku, dok svako drugo mišljenje gone u autošovinizam.

Рекао си свакако нешто ружно за Београд, са једне стране је био хвалоспев за Беч како је то млада девојка или шта већ са са друге је Београд нешто много много горе и ружније.

Потом си причао о смраду ћевапа и опанака убацујући ниоткуда Андрића.

За мигранте сам ти одговорио. Музика у дваујутро је друга ствар и ја је лично трпим али не пљујем по Србима и Београду због тога.

Шта год се десило, во, без вола, реако ово или оно аутошовинисти ће пљувати по Србији јер су оболели од самомржње, нажалост.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...