Jump to content

Свети архијерејски Сабор 2021. у крипти Храма 24. маја

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 часа, slovoA рече

Само још да Синод није онакав какав ће бити, па да се и радујем.

И мени је криво што +Иринеј није у синоду, али шта да се ради..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ГРАДОНАЧЕЛНИК НИКШИЋА ЧЕСТИТАО ЈОАНИКИЈУ: Српска православна црква је овим избором показала да најбоље од свих осећа и познаје своју паству

101206_9_f.jpg?ts=1622369115

" У своје лично име и у име општине Никшић, честитам преосвећеном владици Јоаникију избор на место Митрополита црногорско приморског и преосвећеном владици Методију избор на место Епископа будимљанско никшићког. 

Српска православна црква је овим избором показала да најбоље од свих осећа и познаје своју паству, да је упозната са њеном вољом, њеним тежњама и њеним потребама, показала је да је темељ нашег постојања и наше непропадљивости као народа.

Они архијереји који су, предвођени нашим блаженопочившим Митрополитом Амфилохијем, делили са народом и добро и муку, поготово прошле године у борби за очување наших светиња, дошли су на трон Митрополије црногорско-приморске и Епархије будимљанско никшићке. Хапшени и пребијани они су били и остали сведоци своје вере и непоколебљиве слуге Божије. 
Митрополиту Јоаникију и Епископу Методију желим да на ползу читаве наше помесне Српске православне цркве и њеног верног народа обављају нову службу која им је дата."

https://www.novosti.rs/c/crna-gora/vesti/1002025/gradonacelnik-niksica-cestitao-joanikiju-srpska-pravoslavna-crkva-ovim-izborom-pokazala-najbolje-svih-oseca-poznaje-svoju-pastvu

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Да ли ти ово мене частиш, нижим еволуционим обликом?

Не, него частим метафором све који се ту препознају, неће ли престати да лају на митрополите ЦП.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, slovoA рече

Не, него частим метафором све који се ту препознају, неће ли престати да лају на митрополите ЦП.

А ти си самозвани бранич, ниси кер, да ни си овај црквени кмер?

Што ли Сабор одузе титиулу Архиепископа митрополиту ЦП због керова лајача?

Јован Станојевић је добар избор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вукашин рече
пре 13 часа, slovoA рече

Само још да Синод није онакав какав ће бити, па да се и радујем.

И мени је криво што +Иринеј није у синоду, али шта да се ради..

!!!

:dobro:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи коментаришу и Синод, оно што се види да је састав Синод је противуставан, али је Сабор изнад Устава, па је потпуно глупо гледати Устав. Правни хаос одавно влада у СПЦ. Надамо се да ће да се среди.

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само ти говориш о нека додатна два члана као спорна. А потписивање уговора са римокатоличком Црквом је обављено у Ватикану од стране тадашњег црногорског премијера Игора Лукшића и кардинала Бартонела, а уговор је потврдила црногорска скупштина следеће године. Зато немој ти да говориш ко се разуме у ,,државу и државне апарате''.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта наприча Вилотић легалиста, због Аве и авоиманих укину Сабор Совјете? Па није ли такав један совјет бранио Патријарху Иренију долазак, по чијем је налогу поп Жуловић Требиње проглашавао Митрополијом, па кад сам га питао у Цркви да није случајно лапсус направио, он рече; ми смо у "Совјету".

Па се случајно на Острогу Митрополит Архиепископ помену ко Патријарх...

Реално је постојала подчињеност Архиепископу, нема Совјета, нема Архиепископа...

Да не набрајам даље, чуј сад избламирао се Патријарх који је очекивао потпис у БГ и не зна шта је држава, а Кривокапић држи лекције из хришћанског морала.:0426_feel:

Перверзија до перверзије: осјећају се, као што се ти осјећаш родно и полно разликован, па шта сад ту може Црква, да те вјенча за оног травестита у народној ношњи, па да онда буде у складу са својим и државним уставом?:))

Биће ипак да ће +Јоаникије да почисти кмере, то је још најбоља варијанта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Браћо моја у Христу, пишем први пут на овом форуму којег читам годинама. Сада сам се ја јавио због причама о некаквом сепаратизму, о накаквим аутономашима, и те приче одавно трају, приписивано је то блеженопочившем митрополиту, па видим и јуче изабраном митрополиту Јоаникију. Међу свештенством и вјерном народу тога овамо нема, барем ја никада нисам то видио и чуо. Те приче о некаквим аутономијама, самосталности иду од људи који нису ни вјерници наше цркве, тј. атеисти су или љубитиљи оне секте. Такође за нас Србе овамо митрополит није смо епископ, него неко ко нас води као народ и једини ослонац, онај коме највише вјерујемо или коме једино вјерујемо, јер овамо немамо у кога другог. Такође вјерници наше СПЦ овамо су многи национални Црногорци, чак ни од њих никада нисам чуо те приче. 

Такође многе изјаве људи из Србије (не мислим на људе из цркве), штете нама као народу и штете цркви. Овамо није нимало лако, једину тежу ситуацију имају Срби на Космету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...