Jump to content

Свети архијерејски Сабор 2021. у крипти Храма 24. маја

Оцени ову тему


Препоручена порука

Избор владика би требало да је у току.

Донете одлуке поводом проблема епархија у САД:

WWW.BLIC.RS

Danas bi na Saboru Srpske pravoslavne crkve (SPC) trebalo da budu izabrana tri episkopa na...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bokisd рече

Da se nasalim reko jednom onaj trener Vujosevic realnost nije nesto sto nas zanima i drao sve najbolje timove evrope...:D

Vidi, ali zar nije realnost da je Milo samo ovakvom kombinatorikom nove vlasti u CG mogao da bude skinut sa vlasti. Ja stvarno ne znam ako bi recimo pala Vlada i bili novi izbori da li Milo ponovo mogao da se pobedi u ovakvoj haoticnoj situaciji.

I to je ta realnost koja je trebala da se nadogradi jer sigurno nije ova nova Vlada savrsena, daleko od toga, ali je to Vlada koja je srusila Mila i koja je imala potencijal da i u buducnosti garantuje da se Milo ne vrati na vlast i trebali smo svi da podrzimo tu Vladu od pocetka i da koliko je moguce zajedno radimo u korist Srba i SPC u CG.

Ja bih voleo da sam u krivu i da su Madnic i drugi 100% u pravu i da mogu da pobede Mila na nekim buducim izborima, ali ipak nisam optimista po tom pitanju jer mislim da je realnost malo drugacija.

Није ваљда тај Вујошевић био неизантересован за распоред играча и учио своје да додају лопте другом тиму, допуштао дунстерима и противнцима да облаче његв дрес и пуне његов кош? Не он је мислио на нешто друго.

Нпр, Мило држи све полуге власти у ЦГ, дио полуга у околним државама, дио нарко тржишта, али ми нећемо са њим, макар молитвом, како мисли и гласа народ ЦГ, а Мило ће пасти када не буде има свога Судију, Пресједника Владе, Митропилита, Генерала Полиције, свој бирачки списак... Осим тога нама уопште није циљ да падне Мило, него да не буде његов митрополит, јер хоће да прави ЦПЦ, а ни против тога не би били да је благословено, односно да се изводи на Црквен начин. Проблем је што је неко пимјешао подлост и поквареност са мудрошћу.

Тако да нису наши противници Мило и идеја ЦПЦ, нити држава ЦГ, него демони, мафија и продане душе, лаж и превара.

То што је он називан ђавоиманим и обрнуто сотоном су приче за малу дјецу, била је то дуготрајна и плодна сарадња која се покушава пренијети са кољења на кољено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ole Gunnar Solskjær рече

Ова тема је више  "Кривокапић и СПЦ" него тренутни СА Сабор.

Има ли каквих информација са Сабора?

Ово је по мени добар знак што са Сабора излази мало информација.

 

Колико сам чуо, укинути су епископски савјети у свакој земљи.

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад Бокан и Раковић неког нападају, значи да је тај неко непријатељ београдско одјељење УДБЕ која заводи народ за Голеш планину већ 70 година. Кривокапић дијели лекције из државничког понашања, али и из хришчанског морала. Свака част.

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одликована др Надежда Басара, стручњак у области матичних ћелија:

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Свети архијерејски сабор СПЦ наставио је данас рад, у оквиру којег је професорки др Надежди...

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тензије подигну авоимани, видовданци, удбаши попут Раковића, онда кад се узбуни народ, онда, јао народ да буде смирен и да не диже тензије

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bokisd рече

Da se nasalim reko jednom onaj trener Vujosevic realnost nije nesto sto nas zanima i drao sve najbolje timove evrope...:D

Vidi, ali zar nije realnost da je Milo samo ovakvom kombinatorikom nove vlasti u CG mogao da bude skinut sa vlasti. Ja stvarno ne znam ako bi recimo pala Vlada i bili novi izbori da li Milo ponovo mogao da se pobedi u ovakvoj haoticnoj situaciji.

I to je ta realnost koja je trebala da se nadogradi jer sigurno nije ova nova Vlada savrsena, daleko od toga, ali je to Vlada koja je srusila Mila i koja je imala potencijal da i u buducnosti garantuje da se Milo ne vrati na vlast i trebali smo svi da podrzimo tu Vladu od pocetka i da koliko je moguce zajedno radimo u korist Srba i SPC u CG.

Ja bih voleo da sam u krivu i da su Madnic i drugi 100% u pravu i da mogu da pobede Mila na nekim buducim izborima, ali ipak nisam optimista po tom pitanju jer mislim da je realnost malo drugacija.

Није ваљда тај Вујошевић био неизантересован за распоред играча и учио сбоје да додају лопте другом тиму, облаче његв дрес и пуне његов кош? Не он је мислио на непто друго. Нпр, Мило држи све полуге власти у ЦГ, дио полуга у околним државама, дио нарко тржишта, али ми нећемо са њим, макар молитвом, како мисли и гласа народ ЦГ, а Мило ће пасти када не буде има свога Судију, Пресједника Владе, Митропилита, Генерала Полиције, осим тога нама уопште није циљ да падне Мило, него да не буде његов митрополит, јер хоће да прави ЦПЦ, а ни против тога не би били да је благословено, односно да се изводи на Црквен начин. Проблем је што је неко пимјешао подлост и поквареност са мудрошћу.

Тако да нису наши противници Мило и идеја ЦПЦ, нити држава ЦГ, него демони, мафија и продане душе, лаж и превара.

То што је он називан ђавоиманим и обрнуто сотоном су приче за малу дјецу, била је то дуготрајна и плодна сарадња која се покушава прењети са кољења на кољено.

Који је ово пут по реду да се америчким владикама даје нахкраћи рок да се врате у поредак? Трећи или пети? Колико се укупно временски налазе у том стању ван поредка?

Заиста велико смирење..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изабран Синод: уз Патријарха чланови: митрополит Хризостом, епископ Василије, епископ Давид и епископ Фотије.

WWW.NOVOSTI.RS

САБОР Српске православне цркве (СПЦ) данас је на заседању изабрао Синод.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, александар живаљев рече

Изабран Синод: уз Патријарха чланови: митрополит Хризостом, епископ Василије, епископ Давид и епископ Фотије.

WWW.NOVOSTI.RS

САБОР Српске православне цркве (СПЦ) данас је на заседању изабрао Синод.

 

Синод Српске Православне Бачке Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Ole Gunnar Solskjær рече

Синод Српске Православне Бачке Цркве.

ne_shvataШта се може када ми из Тасиног и Амфилохојевог окружења највише вјерујемо +Бачком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.IN4S.NET

Нови Митрополит Јоаникије, изабран је данас у Храму Светог Саве на Светом архијерејском...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изволе се Духу Светоме и САСабору СПЦ!

Амин! На многа љета драги валдико!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.5.2021. at 18:11, Ole Gunnar Solskjær рече

Гарантујем да ће нови митрополит ЦП бити Јоаникије али дефинитивно мора да се постигне дил са бачким а за то треба времена.

Ја рекох. Достојан. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ole Gunnar Solskjær рече

Ја рекох. Достојан. 

Ја сам прехлађен па ме заобишли пророчки даров, и зато сам још радоснији :))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...