Jump to content

Свети архијерејски Сабор 2021. у крипти Храма 24. маја

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 10 минута, Пг рече

О чему причаш, брате? Ова држава је протекторат. Је л' стварно не разумијеш или се прави

А реци ти мени шта је Црна Гора као држава, ко је и шта Кривокапић као државник? Србија је данас светлосним годинама испред свих земаља целе Европе, да не кажем и шире по питању самосвести и самосталности. А то што црногорски обавештајци сву активност усмерују против Србије мора да има последице, мора много да се страда, али победа је гарантована, а предаја није опција.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Пг рече

О чему причаш, брате? Ова држава је протекторат. Је л' стварно не разумијеш или се прави

Знам ја да је протекторат брате. А да је толики протекторат да се не сме послати честитка у Бања Луку нисам знао. И у протекторату постоје неке границе.

Шта то значи? Сутра да се каже скочи с моста ајмо. Опрости, без љутње, док год не буде границе бићемо гажени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Пг рече

Србија, која је сила за Црну Гору, па не смије да каже да је у Јасеновцу био геноцид.

Ајде не причај глупости молим те.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Пг рече

После 30 година добро је да смо скинули ово зло са врата које је имало у плану да од Цркве направи некога ко би слушао оно што они кажу. Мислиш да нам је лако да то прогутамо - ово што кажеш за Р. Српску?! Србија, која је сила за Црну Гору, па не смије да каже да је у Јасеновцу био геноцид. Стефан Лазаревић је ратовао за Турке после  Косовског боја. Је л' био издајник? Као да не знате какво је стање у свијету и ко кроји светску политику. Што каже брат Оле преко главе нам је професионалних Срба који нас 20 година завлаче. Због њих немамо језик, лагано је прошло признање КиМ-а, улазак у НАТО и замало и Цркву изгубисмо. И они некоме, и њихов газда, да причају нешто?! Не мијеша се Вучић?! Је л' вас срамота да то кажете? Па што не изабраше Митрополита? Која је мука?

Бојим се да није скинут. Не мислим.

Како мислиш да Србија не сме да каже да је било геноцида у НДХ? Па та тема је никад присутнија у јавном животу у Србији. Као и тврдња да у Сребреници није било геноцида. Није. Ал није Здравко Стефан Лазаревић. Идемо сад у општа места. Јесам ја крив што је прошло лагано признање Косова и Метохије? Ја сам чак и рекао раније да неке ствари није лако исправити, као то са КиМ и Нато али да није ни немогуће. Здравко ми делује као потпуно неспособан и за мање. 

Мислим да је природно да се Срби у ЦГ ослањају на Србију, у оваквим околностима, био председник Вучић или Јеремић или Пера Перић.

Немам ја ништа против ни да ЦГ буде независна, ал да не буде расрбљена.

Што се тиче избора Митрополита, то је ствар Сабора. Нема ту ти и ја шта да причамо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Milan Nikolic рече

Па ја не знам коме ћеш ту причу продати овде. Кривокапић је верник таман колико и Порошенко. А ја бих рекао да је још подлији. Као што патријаршија у Турској данас граби ка беспућу пупут Римске Цркве, тако и верници попут Кривокапића не знају где ударају.

Ја ти казах како је а живи били па видели.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Вилер Текс рече

Решење је да се поставе границе испод којих се не иде.

Доња граница некада мора бити јако ниска. Нажалост. 

Свиђало нам се то или не алтернатива је пад владе и добра шанса да се Мило поново врати

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ole Gunnar Solskjær рече

Ја ти казах како је а живи били па видели.

Тако и неке бабе стално причају.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Tasjanac рече

Доња граница некада мора бити јако ниска. Нажалост. 

Свиђало нам се то или не алтернатива је пад владе и добра шанса да се Мило поново врати

И Борис Тадић је имао више границе. Много, много више и за Кривокапића је државник парекселанс. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба само уредити бирачки списак да се Мило никада више не врати. Али то је опет некаква игра међу црногорцима, транге франге. Све на уштрб Срба.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све ове наше политичке приче неће много допринети. Ми као деца СПЦ највише можемо допринети тиме да се молимо за нашег Патријарха, архијереје, свештенство, монаштво и народ Божији.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Патријарх је у шоку шта се догодило, а овде се распредају приче. Сама Његова изајава да је угрожено српство у Црној Гори показује колико је Кривокапић напаравио проблем тј да је издајник. Поле овога не би требало да се одреди митрполит једно пола године до следећег заседања да се браћа Црногорци замисле куда су кренули, доста је било толерисања безобразлука и нерада.

Србија

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.spc.rs/files/p_porfirije.jpg

 

А ово је одговро на Кривокапићеве небулозе да је народ Црне Горе за Владику Јоаникија. 

У јавности је, као последица медијске кампање инстуриране последњих недеља од стране политичких кругова са подруја које је шире од оног које називамо српским земљама, тенденциозно креирана недоумица ко уопште заступа верни народ у најважнијим црквеним питањима и ко утиче на доношење одлука у најважнијим црквеним телима и органима.

Одговор на ова питања је јасан и једноставан, заснован је на канонима Цркве и одредбама Устава помесне Српске Православне Цркве. 

1. Верни народ са било ког подручја у Сабору било које помесне Цркве, заступа и у име тог верног народа у Сабору и ван Сабора доноси одлуке у крајњој инстанци искључиво надлежни епархијски архијереј;

2. Архијереји, чланови Сабора неке помесне Цркве, у овом случају Српске Православне Цркве, не доносе одлуке под утицајем политичких или медијских кампања или притисака, него искључиво под свом расуђивању водећи се искључиво бригом за спасење и за добро на овом и ономо свету тог верног народа. Било какви и било чији притисци, медијска халабука, у реалном животу Цркве Христове немају утицај на одлуке Сабора, укључујући избор архијереја, њихово назначење на поједне епископске катерде и слична питања.

 

 

Србија

Link to comment
Подели на овим сајтовима

28. Мај 2021 - 22:56
Саопштење Информативне службе Српске Православне Цркве

У јавности је, као последица медијске кампање инстуриране последњих недеља од стране политичких кругова са подруја које је шире од оног које називамо српским земљама, тенденциозно креирана недоумица ко уопште заступа верни народ у најважнијим црквеним питањима и ко утиче на доношење одлука у најважнијим црквеним телима и органима.

Одговор на ова питања је јасан и једноставан, заснован је на канонима Цркве и одредбама Устава помесне Српске Православне Цркве. 

1. Верни народ са било ког подручја у Сабору било које помесне Цркве, заступа и у име тог верног народа у Сабору и ван Сабора доноси одлуке у крајњој инстанци искључиво надлежни епархијски архијереј;

2. Архијереји, чланови Сабора неке помесне Цркве, у овом случају Српске Православне Цркве, не доносе одлуке под утицајем политичких или медијских кампања или притисака, него искључиво под свом расуђивању водећи се искључиво бригом за спасење и за добро на овом и ономо свету тог верног народа. Било какви и било чији притисци, медијска халабука, у реалном животу Цркве Христове немају утицај на одлуке Сабора, укључујући избор архијереја, њихово назначење на поједне епископске катерде и слична питања.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ристо Подвожњак рече

не смета вам Вучич који је рекао да че поништити све Боркове споразуме, па кад је дошао, потписао Бриселски и предао суверенитет на Косову. Браво Срби. Како Раковић и Бокан Србују, они би Живојина Мишића наткерали да буде Јован Дивјак 12:smeha:

Нек се Вулин огласио, партија је увијек знала да штити Цркву.

:) 

Партија је, ономад. штитила и Србе из Карајине...   Како су наступали и како наступају Андрија Мандић и Медојевић, к'о да копирају Мартића и Бабића из бивше ,, Крајине СрБске'', плахо срБски и безкомпромисно србски, жустро и борбено уз сву подршку АВа, као некоћ Слободана... 

(да не бијаше мудрог и светог Амфилохија, сад би Андрић и Кнежевић били у апсу, али брзо се заборавља реална ситуација и машта преузима примат)

И шта би са Крајином?  и Србљима из Крајине? 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је то. А овде можемо да пичемо до сутра Сабор ће донети једино што је нормално. Проблем је што се јављају ликови који подмећу клипове јер раде за разне интересе који нису верници СПЦ

Србија

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...