Jump to content

Свети архијерејски Сабор 2021. у крипти Храма 24. маја

Оцени ову тему


Препоручена порука

Све у свему, колики требаш бити дилетант да као премијер и државник предложиш некога за митрополита. Замислите само када би било који српски политичар предложио било кога за неку епархију, како би га нападали сви од реда, а ово што се јуче збило само појединци који још имају морала то износе у медије.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НАЈНОВИЈЕ СА САБОРА:

Како преноси велики број медија, да вас не оптерећујем сад линковима, данас је вођена дуготрајна расправа о цркви у Северној Америци ( чувени проблем „једночланих корпорација" на који је уписана имовина. Ова расправа наставиће се и сутра пре подне, а тек по доношењу одлука о тој теми, приступуће се попуњавању епархија, избору нових епископа и новог састава Светог Синода.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс Шта нисам одговорио? 

Да, само тај сат није сада прорадио, па да се чудимо.

Ево да кажем још једном. Мислим да је у ЦГ избор направљен да је боље направити компромис, чак и са људима којима можда смета Р. Српска и који су за независно Косово, али су против Мила. И да се искористи ово време да се претходни режим демонтира, бирачки спискови среде, судство и тужилаштво уреде.. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Bokisd рече

Naravno da ne mora da bude rodjen, nego mislim da bi doslo do kakvog takvog smirivanja tenzija ako bi se izabrao Joanikije nego bilo ko iz Srbije, ne znam stvarno kako bi se odvijala situacija ako bi dosao 'nov' mitropolit sa strane i kako bi se snasao morao bi bas da bude mudar i smiren i da poznaje dole situaciju. U tom smislu je Joanikije u prednosti.

А ко диже тензију? И зашто диже?

Ево не знам да је неко у мојој парохији нешто постављао питања епископу кад нам је додељен нови поп. Молиш се ко и до сад а епископ нек мисли ко ће бити поп. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

КРИВОКАПИЋ ПОКУШАО ДА УЦЕЊУЈЕ СПЦ: Премијер Црне Горе хтео да злоупотреби владику Јоаникија

ЦРНОГОРСКИ премијер Здравко Кривокапић нема намеру да потпише Темељни уговор државе Црне Горе са СПЦ, тврди историчар др Александар Раковић.

Коментаришући долазак црногорског премијера у Београд, где је према претходно постигнутом договору у Патријаршији требало да потпише усаглашени Темељни уговор са патријархом Порфиријем, Раковић је оценио да је црногорски премијер синоћ приредио "незабележени скандал".

- Кривокапић и његово окружење су сматрали да ће Темељни уговор бити оснивачки акт тзв. 'Православне цркве у Црној Гори' као издвојеног тела у оквиру Српске православне цркве - навео је Раковић, који је иначе веома добро упућен у ова питања и односе СПЦ и државе Црне Горе.

Према речима Раковића, то се, међутим, није догодило јер је Свети архијерски синод Српске православне цркве 25. марта 2021. донео одлуку да је изричито име епархија у Црној Гори искључиво Српска православна црква.

- Та одлука је коначна и не може се променити. А Свети архијерејски сабор је подржао све одлуке Синода које се тичу Темељног уговора - навео је Раковић.

Кривокапић је, каже, мислио да може да уцењује Српску православну цркву избором митрополита црногорско-приморског, а уколико се та уцена оствари, да онда испостави нову уцену да Темељни уговор потпише митрополит црногорско-приморски а не патријарх српски.

- Нажалост, Кривокапић је за своје парацрквене намере покушао да злоупотреби владику Јоаникија, који чврсто стоји уз одлуку Синода да Темељни уговор измеду Црне Горе и Српске православне цркве потпише српски патријарх Порфирије - навео је Раковић.

https://www.novosti.rs/c/crna-gora/vesti/1001673/krivokapic-pokusao-ucenjuje-spc-premijer-crne-gore-hteo-zloupotrebi-vladiku-joanikija

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Tasjanac рече

направљен да је боље направити компромис, чак и са људима којима можда смета Р. Српска и који су за независно Косово, али су против Мила

Такви нису против Мила. И да јесу џабе им јер су против Срба. А ко је против Срба, Томсон му је брат.И то је труо компромис. Да не дође Мило ми ћемо бити уцењени од "милића" којима смета Српска и волели би да је нема највероватније.

То ти на крају на то дође, веровао ти мени или не.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако је професоре

WWW.VIJESTI.ME

Biću potpuno direktan: gospodo lideri Demokratskog fronta i svi koji se krijete ispred ili iza njih nemojte mene učiti o mojoj vjeri i o mojoj crkvi. Vaš odnos prema Crkvi, Mitropolitu Amfilohiju a...

 

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

A bre Vlado nije valjda da mislis da je bas ovako kako si opisao, mislim da ovako ostro pravis raspodele i linije po razlicitim stranama, i da ce to da resi bas dolazak e.Davida (ne ulazeci da li on ima ili nema takve kapacitete).

I ne ulazeci u to da je prakticno u CG pola za Mila i pola protiv njega i samo ova koalicija je mogla da ga svrgne sa vlasti.

Meni deluje ako ovako pricas i da imas i ideju kako da se Milo ne vrati sa nekim novim opstim izborima, ja ne vidim tu mogucnost ako se nastavi sa ovakvim razvojem dogadjaja gde je sve lose po defaultu u vezi Krivokapica i Vlade.

Mislim da ucestvuje i aktivno nekim svojim planovima i akcijama u smislu da podpiruje ovu krizu i negativne price protiv Krivokapica i Vlade i Joanikija i SPC i MPC jer mu to i odgovara, svaka vrsta nestabilnosto koja ce dovesti do novih izbora gde bi imao velike sanse da se vrati na vlast.

Ко год неће Србе преко Цркве да замајава има све потребне капацитете, не мора да буде наручито надарен као +Давид. Да ли је благословени Кривкапић тај? Да ли је +Јоаникије? Није, није успио да се огради, што сам му замјерао на почетку теме, оградио се тек кад  уцјена није прошла, што није благовремено, а нисам сигуран ни да је искрено. 

Колико је +Јоаникије свјесно, а колико несвјесно дио ових замајавања не знам, сигурно има и једног и другог, али за позицију на кпјој се налази, а камоли за оне на које је претендовао и претендује, морао би много боље да расађује духове, да сагледа ко су људи који га стављају за свог кандидата и какве су им све намјере и мјерила, као и ко су људи који му не дају те позиције и какве су њима намјере и мјерила.

Нису му сви пријатељи који га гурају нити су му сви непријатељи који га оспоравају. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кривокапић је директно против српског народа. Он каже да Бог не познаје народности, али не онако како Бог то гледа, него како не би било српства. Они који познају Јеванђеље и Откривење знају да у Царство Божије улазе ,,народи'', ,,многи народи'', где неће бити политичких подела него један Божији народ. Тај један народ већ постоји и живи у литургијском животу Цркве. Али, Кривокапићу није стало до таквог народа, него до обезличења свега српског у Црној Гори, а српску Цркву хоће да претвори у безлично православље не само у Црној Гори него и у Србији и свим местима где су Срби. Такву теологију већ видимо код појединих теолога ,,заједнице другости'' и томе слично, код појединих епископа који слепо следе фанарско беспуће - папоцентризам какав до сада није виђен, поткрепљен теолошким застрањењима горим него до сад виђеним.

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Црногорски премијер Здравко Кривокапић оптужио је лидера Демократског фронта Андрију Мандића да стоји иза...

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

И то је труо компромис. Да не дође Мило ми ћемо бити уцењени од "милића" којима смета Српска и волели би да је нема највероватније.

То ти на крају на то дође, веровао ти мени или не.

Разумем шта кажеш и слажем се, али шта онда? Какав је избор био? Је ли бољи Мило или "милићи"? 

Труо или не, али то је у датом тренутку био једини начин да се промени власт. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Tasjanac рече

Разумем шта кажеш и слажем се, али шта онда? Какав је избор био? Је ли бољи Мило или "милићи"? 

Труо или не, али то је у датом тренутку био једини начин да се промени власт. 

Решење је да се поставе границе испод којих се не иде.Кривокапић те границе нема. Нико 30.августа није гласао за то да се не честита празник Р. Српској. У коалиционом споразуму ништа али буквално ништа Кривокапић није избоксовао за Србе. Ни после тога. А дозвољава себи да не честити празник Републици Српској. Ако му је то фрка или не сме због било кога, па шта даље очекивати. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све у свему треба да буде јасно да су господа из ДФ-а и разноразни Мандићи и Медојевићи само политичари и далеко су од схватања и живота Цркве какво има Кривокапић.

 

Тек ћете видјети шта је Кривокапић у поређењу са овим професионалним политичарима који много тога овдје и кувају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вилер Текс рече

Решење је да се поставе границе испод којих се не иде.Кривокапић те границе нема. Нико 30.августа није гласао за то да се не честита празник Р. Српској. У коалиционом споразуму ништа али буквално ништа Кривокапић није избоксовао за Србе. Ни после тога. А дозвољава себи да не честити празник Републици Српској. Ако му је то фрка или не сме због било кога, па шта даље очекивати. 

О чему причаш, брате? Ова држава је протекторат. Је л' стварно не разумијеш или се правиш блесав? После 30 година добро је да смо скинули ово зло са врата које је имало у плану да од Цркве направи некога ко би слушао оно што они кажу. Мислиш да нам је лако да то прогутамо - ово што кажеш за Р. Српску?! Србија, која је сила за Црну Гору, па не смије да каже да је у Јасеновцу био геноцид. Стефан Лазаревић је ратовао за Турке после  Косовског боја. Је л' био издајник? Као да не знате какво је стање у свијету и ко кроји светску политику. Што каже брат Оле преко главе нам је професионалних Срба који нас 20 година завлаче. Због њих немамо језик, лагано је прошло признање КиМ-а, улазак у НАТО и замало и Цркву изгубисмо. И они некоме, и њихов газда, да причају нешто?! Не мијеша се Вучић?! Је л' вас срамота да то кажете? Па што не изабраше Митрополита? Која је мука?

Измењено од Пг

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ole Gunnar Solskjær рече

Све у свему треба да буде јасно да су господа из ДФ-а и разноразни Мандићи и Медојевићи само политичари и далеко су од схватања и живота Цркве какво има Кривокапић.

 

Тек ћете видјети шта је Кривокапић у поређењу са овим професионалним политичарима који много тога овдје и кувају.

Па ја не знам коме ћеш ту причу продати овде. Кривокапић је верник таман колико и Порошенко. А ја бих рекао да је још подлији. Као што патријаршија у Турској данас граби ка беспућу пупут Римске Цркве, тако и верници попут Кривокапића не знају где ударају.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...