Jump to content

Свети архијерејски Сабор 2021. у крипти Храма 24. маја

Оцени ову тему


Препоручена порука

А, у међувремену, у граду под Горицом, пробудио се премијер:

DAN.CO.ME

Желимо да на најдостојанственији начин што прије угостимо Патријарха...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo sa Krivokapićem sinoć kao u vicu: kad je Mujo iz Doboja čuo da Ante u Zagrebu prodaje Mercedes pa seo na voz, pa autobus i pravo u Zagreb na adresu. Pokuca na vrata izađe Ante predstavi se Mujo i pita jeli vi prodajte Mercedes Ante potvrdi a Mujo kaže došao sam da vam kažem da ja neću da ga kupim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Док се наши архијереји баве главоболним темама имовине цркве у САД, медији се разигравају дотле да.тврде да бивши њујоршки парох и професор у Либеривилу, др Живојин Јаковљевић, хоће да постане - епископ ваљевски!

 

PINK.RS

Sveštenik Živojin Jakovljević milioner iz Njujorka, poznat po luksuznom i boemskom životu ne štedi novac...

На ову пасквилу смирено је одговорио професор Академије за црквену уметност и конзервацију, Горан Јанићијевић:

STANJESTVARI.COM

У медијском мраку као и light show–у, на основу способности стварања опсена, ружичасти...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа да поједини у врху СПЦ желе натраг Ђукановића, само да им не буде по вољи њиховој.

Колико непознавање прописа и принципа, да се потпише Уговор који прво мора да прође Владу, као што је прошао и Сабор. Сами признају да су га усагласили ујутро, па онда треба увече да се потпишу. Кривокапић да стигне на миг. И није обећао да ће да потпише него да ће да дође да разговарају, опет неко лаже у саопштењу. Али добро, научили смо да се с времена на вријеме провуче лаж на сајту СПЦ, о чеме смо писали на форуму. Прво мора да буде сједница Владе, која онда овласти премијера да потпише, ваљда је то јасно свакоме, осим недобронамјерном састављачу опскурних чланова овог тзв. саопштења. Бојим се да је било све теледириговано с обзиром да се саопштење издало у поноћ, а да су онда кренуле акције по друштвеним мрежама, кад поштен свијет спава, неко чека саопштење да га фура кроз мреже, не би ли ујутро читалац био затпан једнолинијским тумачењем догађаја.

Драго ми је само да је трпљење владике Јоаникија велико и да се видило да он не уцјењује, јер да уцјењује, оплело би се по њему у саопштењу. Да ли ће Кривокапић да има још веће трпљење, не знам. Надам се да да, и да се потпише уговор. Али процрногорске странке у Влади бојим се неће. 

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Ристо Подвожњак рече

Изгледа да поједини у врху СПЦ желе натраг Ђукановића, само да им не буде по вољи њиховој.

Колико непознавање прописа и принципа, да се потпише Уговор који прво мора да прође Владу, као што је прошао и Сабор. Сами признају да су га усагласили ујутро, па онда треба увече да се потпишу. Кривокапић да стигне на миг. И није обећао да ће да потпише него да ће да дође да разговарају, опет неко лаже у саопштењу. Али добро, научили смо да се с времена на вријеме провуче лаж на сајту СПЦ, о чеме смо писали на форуму. Прво мора да буде сједница Владе, која онда овласти премијера да потпише, ваљда је то јасно свакоме, осим недобронамјерном састављачу опскурних чланова овог тзв. саопштења. Бојим се да је било све теледириговано с обзиром да се саопштење издало у поноћ, а да су онда кренуле акције по друштвеним мрежама, кад поштен свијет спава, неко чека саопштење да га фура кроз мреже, не би ли ујутро читалац био затпан једнолинијским тумачењем догађаја.

Драго ми је само да је трпљење владике Јоаникија велико и да се видило да он не уцјењује, јер да уцјењује, оплело би се по њему у саопштењу. Да ли ће Кривокапић да има још веће трпљење, не знам. Надам се да да, и да се потпише уговор. Али процрногорске странке у Влади бојим се неће. 

Ко то жели?

Молим те ја сам неук, ајде нађи неку вест о заседању владе или скупштине поводом потписивања уговора са РКЦ или Исламском Заједницом или Јеврејском? Ако је заседано и ако се потписује исти такав уговор што да заседају опет кад могу на дојч скокнути? 

А што да не дође на миг Сабора? Има ли лепшег и свечанијег позива?

Видели смо да се на неке мигове кад је реч о Сребреници одазива ко муња.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.PODACI.NET

Скупштина ратификује као што треба да бива са сваким уговором, осим ако држава није Недођија...

Част је премијеру Кривокапићу да на миг Сабора дође и да потпише уговор који је тек тог јутра опет усаглашен, а част је Сабора да на миг Вучића оде на ручак да им прича бајке како се бори за Косово. Какви ишчашење мозга и елементарне логике се просипа са масмедија. Словце једно о Вашингтонском споразуму се не рече, а овдје се тренутно непотписивање због више објективних разлога третира као чин дискриминације, а предсједник Владе долази на миг да разговара, чиме руши свој углед као премијера једне земље. Његова је грешка што је дошао као вјерник, а не као премијер замље, о што је као вјерник дао изјаву у православно романтичарском заносу. А они, или потпиши сад или ћемо да те прогласимо за издајника. Ово је дало вјетра у леђа свим процрногорско настројеним људима и распирило даље процесе дезинтеграције. Послије ће да се кука да је Запад, Ватикан, митрополит, владика Јоаникије, али се никад неће поменути онај ко потписује оваква саопштења. 

Онај ко је написао овакво саопштење, свјесно или несвјесно, ради за рачун и ползу Мила Ђукановића.

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Ристо Подвожњак рече
WWW.PODACI.NET

Скупштина ратификује као што треба да бива са сваким уговором, осим ако држава није Недођија...

Част је премијеру Кривокапићу да на миг Сабора дође и да потпише уговор који је тек тог јутра опет усаглашен, а част је Сабора да на миг Вучића оде на ручак да им прича бајке како се бори за Косово. Какви ишчашење мозга и елементарне логике се просипа са масмедија. Словце једно о Вашингтонском споразуму се не рече, а овдје се тренутно непотписивање због више објективних разлога третира као чин дискриминације, а предсједник Владе долази на миг да разговара, чиме руши свој углед као премијера једне земље. Његова је грешка што је дошао као вјерник, а не као премијер замље, о што је као вјерник дао изјаву у православно романтичарском заносу. А они, или потпиши сад или ћемо да те прогласимо за издајника. Ово је дало вјетра у леђа свим процрногорско настројеним људима и распирило даље процесе дезинтеграције. Послије ће да се кука да је Запад, Ватикан, митрополит, владика Јоаникије, али се никад неће поменути онај ко потписује оваква саопштења. 

Онај ко је написао овакво саопштење, свјесно или несвјесно, ради за рачун и ползу Мила Ђукановића.

Брате, прочитај ово испод и мало размисли о свему. 

 

пре 50 минута, Поуке.орг инфо рече

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Размислио сам о свему и на удбашка масла не насједам ни у лудилу.

Квазинационална и удбашка пјешадија, потпомогнута појединцима из Цркве, од којих су поједини на овом форуму, су оптуживали владику Јоаникија да је у дилу са Кривокапићем и да они условљавају избор потписивањем уговора. То ствара подозрења од многих чланова Цркве према владиици Јоаникију, на исти начин као што је то било и према митрополиту. Владика Јоаникије не жели да буде виђен као неко ко то ради, и онда он тражи потписивање уговора и наравно жели да покаже да ни он ни нико други из МЦП није тражио да Влада ЦГ условљава потписивање уговора било чим. Отуда је разумљиво да он овако реагује. Али се заборавља да је потписивање условљено позитивним прописима, правилником о раду Владе, договором коалиционих странака, чувањем достојанства Владе и државе. Све ово је било нарушено, позивом, дођи да потпишеш. Прво, уговор и не треба да се потпише у Београду, него у Подгорици, и то је став Владе. Невјероватно је да је за СПЦ у реду да се темељни уговор са Хрватском потписује у Загребу и да га потпише епископски савјет, а да овдје, и поред добре воље Владе да се потпише са Патријаршијом у Београду, неко инсистира да се уговор потпише под окриљм ноћи у Београду. Влада ЦГ није испостава СПЦ, нити једне њене митрополије ни епископије. Она је највећи извршни орган једне суверне државе. И предсједник Владе води рачуна и о томе. Ево и тај јуначки ДФ, нека обори ову Владу и нека ради по тим српским интересима који они желе. Шта је проблем? Што се снебивају? Ево сад ситуације, нека се обори Влада и мирна Бачка. Али буквално, мирна Бачка.

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ристо Подвожњак рече

Али се заборавља да је потписивање условљено позитивним прописима, правилником о раду Владе, договором коалиционих странака, чувањем достојанства Владе и државе

Ја причам о Кривокапићу. Ту ми је ствар јасна. А ти поред свега држиш страну Кривокапић, Абазовићу и сличним политичким фигурама. Само ти брини од достојанству владе и државе. Мислим да си у дубокој заблуди. Жив био, опрости за личне прозивке од раније. Христос Васкрсе!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљиве тезе о синоћним собитијима историчара А. Раковића:

WWW.DANAS.RS

Istoričar Aleksandar Raković izjavio je danas da crnogorski premijer Zdravko Krivokapić nikada neće...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Ја причам о Кривокапићу. Ту ми је ствар јасна. А ти поред свега држиш страну Кривокапић, Абазовићу и сличним политичким фигурама. Само ти брини од достојанству владе и државе. Мислим да си у дубокој заблуди. Жив био, опрости за личне прозивке од раније. Христос Васкрсе!

Исто причам о Кривокапићу и стављам се у његове ципеле. Ја овдје држим страну принципа. Кривокапић не може да каже кога жели за митрополита, он може да то каже као вјерник, али кад долази као премијер, тога не може да буде. Али исто тако је недостојно да се од предсједника Владе једне суверене државе тражи да дође и да потпише уговор који је тек ујутро усаглашен између тимова. Исто као што је то одобрио Синод, треба да одобри и цјелокупна Влада. Плус, аргумент ЦГ владе да се потписује у ЦГ је бвише него смислен.

Ја мислим да си ти у заблуди и да ће вријеме показати да је ово ударање у српску тамбуру и прича о српском свијету само маска да се сакрије велики лоповлук и издаја. Али вријеме ће да покаже ко је био у праву. Жив био, не замјери ни мени. Људи смо, нисмо мумије, што је говорио владика Атанасије. Ваистину Христос васкрсе! Бог ти свако добро дао.

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ристо Подвожњак рече

Али исто тако је недостојно да се од предсједника Владе једне суверене државе тражи да дође и да потпише уговор који је тек ујутро усаглашен између тимова

Брате, Здравко Кривокапић је на том месту управо због тога да заштити СПЦ. На крилим литија. Од 30. августа је имао кад да мисли од децембра да делује. Ништа није урадио само је мутио. Нема никаквих оправдања за ово. Не желим даље да коментаришем, просто ћемо опет доћи у дубиозу, такође и друге ствари које си писао и пишеш а са којима се уопште не слажем не желим да коментаришем.из истог разлога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...