Jump to content

Свети архијерејски Сабор 2021. у крипти Храма 24. маја

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Надам се да неће бити изавран

Верујем да нико никога неће равнати!?  :)  

А  у столици Светог Петра Цетињског мора бити мудри али борбени и непоколебљиви дух... удаљен од овоземаљске светине,  а таквих има у СПЦ. Свакако то +Јоаникије јесте!  Али Дух Свети најбоље зна и види унапред, као што је знао и при избору Патријарха Српског!

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Триста, без Ђеновића ништа:

WWW.KURIR.RS

Upražnjena mesta u eparhijama Srpske pravoslavne crkve ni drugog dana zasedanja nisu upražnjena, konačna odluka bi trebalo da bude saopštena u petak, a ono što javnost možda...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, александар живаљев рече
 

Сад листам нешто форум, нисам одавно улазио, и отворим тему "Свети Архијерејски Сабор 2019". Да скратим... Неко је одговорио на поруку "Дејану Мачковићу", потоњем "Вук Моб"-у, те ми је тако и запао за око, јер је промијенио име. Тај Дејан Мачковић је данас за неке новине, а текст је пренијела Антена М, писао против Владике Јоаникија. Искрено, прочитао сам само први пасус, гдје сам видио његово име. Немам живаца за те бљувотине. Ако неко има, нека изгугла. Ја то нећу дијелити. Вјероватно је добар дио извора већини новинара и овај форум, а ево имамо и браћу, који су још и "богослови"(је ли или није, баш не знам, ал' га тако потписују), који су вољни да "сарађују" и да дају информације из "прве руке".

А, ево видим да Хаџи и даље напада Митрополију. Значи, није се ништа мијењало од кад сам био задњи пут. :-)

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, и Председник да се покаже ко Председник:

WWW.KURIR.RS

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ugostiće sutra na ručku u Klubu poslanika u Beogradu patrijarha Porfirija i episkope učesnike Sabora Srpske pravoslavne crkve, saznaje Kurir.Tom...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Golub рече

Верујем да нико никога неће равнати!?  :)  

А  у столици Светог Петра Цетињског мора бити мудри али борбени и непоколебљиви дух... удаљен од овоземаљске светине,  а таквих има у СПЦ. Свакако то +Јоаникије јесте!  Али Дух Свети најбоље зна и види унапред, као што је знао и при избору Патријарха Српског!

"Земља земља поравнање" ,Тако је можда су Духу Светом ближи "Дансс, Н1 и слични медији који лобирају или лажно јавњају од мене, али ко је пратио давно сам говорио да на Порфу и Давиду остаје Црква. Зато и не треба памет него мало поштења.

Пре сат времена, Пг рече

 

А, ево видим да Хаџи и даље напада Митрополију. Значи, није се ништа мијењало од кад сам био задњи пут. :-)

Митрополију? Нападам и светог Василија али молитвама, иначе морам ускоро доћи на Цетиње да ме благослови рука св Јована, ма ко био митрополит, али ето мислим да +Јаћиније није решење, проста ствар, видићемо ускоро да ли грјешим.

Тако сте арлаукали и Јаћиније за патријарха, погледајте само ову бласфемију

https://youtube.com/shorts/9ZHcd1jM0uE?feature=share

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Пг рече

Сад листам нешто форум, нисам одавно улазио, и отворим тему "Свети Архијерејски Сабор 2019". Да скратим... Неко је одговорио на поруку "Дејану Мачковићу", потоњем "Вук Моб"-у, те ми је тако и запао за око, јер је промијенио име. Тај Дејан Мачковић је данас за неке новине, а текст је пренијела Антена М, писао против Владике Јоаникија. Искрено, прочитао сам само први пасус, гдје сам видио његово име. Немам живаца за те бљувотине. Ако неко има, нека изгугла. Ја то нећу дијелити. Вјероватно је добар дио извора већини новинара и овај форум, а ево имамо и браћу, који су још и "богослови"(је ли или није, баш не знам, ал' га тако потписују), који су вољни да "сарађују" и да дају информације из "прве руке".

А, ево видим да Хаџи и даље напада Митрополију. Значи, није се ништа мијењало од кад сам био задњи пут. :-)

E i ovo,..... lepo je sto Vucko prima vladike, ali ima ono za Danajce.... kako se Vucko mesao u izbor Krivokapica i dalje se blago receno nekulturno mesa u njegov poso' tako se mesao i u poslove MCP i pokojnog m.Amfilohija,.... tako mislim da oce da se mesa i u poso e.Joanikija,.... itd... samo sabrati dva i dva....1631325105_55.gif.6f978370047680ab1ae86e7562b1bcd8.gif

P.S. Sad sam malo pogledo sta pise i stvarno sta to treba Mackovicu ... ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Пг рече

А, ево видим да Хаџи и даље напада Митрополију

Не видим да је реч рекао против Митрополије Црногорско приморске.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Вилер Текс рече

Не видим да је реч рекао против Митрополије Црногорско приморске.

Нисам рекао ни против +Јоаникија, али лобирају за њега они који као ђаво говоре: да је добро Цркве у томе да се разори однос духовног оца и сина, +Иринеја и Патријарха, или да се памет пита и сл,  није се довољно дистанцирао од режима, мислим гледајучи инерцију раније није  лако ни могао, али могао је сад рећи: Не одуговлачи са потписом, ко год био митрополит, овако личи на уцјену, а то није начин за Цркву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Важна тема на Сабору. Но, ја бих ставио велики ? на овај текст:

NOVA.RS

Novi sastav Sinoda SPC, odnosno crkvene vlade, jedno je od najvažnijih pitanja ovogodišnjeg Svetog arhijerejskog sabora. Ova tema, koja će se pronaći na dnevnom redu tokom sastanaka...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, александар живаљев рече

@Hadzi Vladimir Petrovic нијесам склон да повјерујем у било шта што објављује Владимир Јовановић.

Текст је смеће, СПЦ назива Црквом Србије итд, али оно што Мачковића наводи личи на Мачковића.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одличан текст

TEOLOGIJA.NET

Јавни дискурс целог српског говорног подручја, у шта се убрајају и говорници црногорског језика, који такође доприносе расправи, испуњен је од упокојења...

 

Када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

ајде реци љепо ко су ДБ владике које си поменуо

Уопште не видиш шта сам рекао. Ни о једном владики нисам причао, већ о проблему менталног склопа у нас Срба, по којем и било који владика може постати службеник "дб-а", небитно којег. Тај "дб" о којем причам је само ознака за ту вјеру, не, по службеној дужности, што ми предочаваш, него по дужности службе свом менталном склопу, која нема никакве везе са благодатним даром. Зато и кажем да је таква вјера удбашка, јер се ту човјек сам опредјељује за нешто, по свом менталном склопу, као изразу заједнице с Богом. Али у том менталном склопу нити има тог Некога који му се открива, нити Га човјек признаје као Бога, већ сам све рјешава, па му ни откровење тако не служи ни за шта. Постајемо, и вјерници, и свештеници, и владике, чисто идеолошки, по том свом менталном склопу. Истом оном по којем смо били слијепи прије тог наводног откровења, у којем нам је благодат вјере, неким чудом, остала потпуно страна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...