Jump to content

Život koji nije promašen

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 19 минута, Ђорђе Р рече

Све је то нормално, мање више. Не знаш на шта да се усмериш. И то те плаши. Вероватно си ишла, или завршаваш неку гимназију.

Пробај да се избориш да упишеш факс у другом граду, и да се избориш за дом. Да се одвојиш од родитеља. Ако и омашиш факс, ништа страшно. Ко зна чиме ћеш се бавити, и од чега ћеш живети, може да буде нешто друго од факса који завршиш, ил га и не завршиш.

Пробуди дете у себи, истражуј, слушај себе, шта ти прија, а шта не. Пробај планинарење, иди на базен, плес... Види да се укључиш у неке добротворне/волонтерске омладинске организације (нпр. еколошке, ил хуманитарне). Што више путовања, где ћеш упознати разне људе.

Рашири крила...

Iz Beograda sam i na drugoj sam godini fakulteta. Ako nešto nisam promašila, onda je to fakultet. Krenula sam tatinim stopama i roditelji me svesrdno podržavaju.

Za sve ostalo vidim promašaje u najavi i osećam da sam u slobodnom padu u blato.

Dete u meni ne postoji bar tri godine, od trenutka kada sam postala svesna nekih stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Violetta Valery рече

Za sve ostalo vidim promašaje u najavi i osećam da sam u slobodnom padu u blato.

Које остало?

Којих ствари си постала свесна, када је дете у теби престало да постоји?

Факултет није само школа, него и стварање веза, пријатељстава, другарстава.

Ово ковид време највише штете наноси твојој генерацији, због ограничавања кретања и дружења.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ni ranije se nisam puno družila. Imam nekoliko bliskih prijateljica i koleginica sa fakulteta, sa njima sam redovno u kontaktu.

Kao ni moji roditelji, one nikada neće znati šta mi je na umu.

Ne umem da objasnim. Shvatila sam da sam odrasla, da je sve prolazno i besmisleno. U takvom stanju sam otkrila Boga, ali sam i za Njega nespremna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Violetta Valery рече

Ne umem da objasnim. Shvatila sam da sam odrasla, da je sve prolazno i besmisleno. U takvom stanju sam otkrila Boga, ali sam i za Njega nespremna.

Управо супротно, ништа није без смисла, све је смислено, а то што је пролазно је добро, јер динамика је добра, а статика је лоша. Без динамике нема раста, нема цртежа, слике. Све би било сведено у једну тачку, да није све пролазно. Неки светитељи кажу да је и вечност динамична "пролазна", ал само у расту, асимптотском приближавању Богу, без осцилација, како је у овом свету.

Е драга душо мала, ниси ти открила Бога. Можда си чула за њега и ставила Га у неки свој калуп. Јер да си Га открила, срела, не би имала такво мишљење о Њему и његовом свету.

Потражи на Интернету предавања/емисије о. Луке Анића, нпр. радио емисију Питајте свештеника. На жалост он није више са нама, преселио се у Царство небеско, ал остало је пуно његових надахнутих и лепих речи, човека који је живео са Богом, забележених у аудио формату.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Jokic Z. рече

Promaseni zivot je biti zuti dsovac koji narice nad djindjicevim grobom i glasa za impotentnu opoziciju.

А још горе је бити пропали трол аматер коме је више пута речено да се нико не пали на његове јадне покушаје провокације. А он прстиће у уши и наставља и даље  :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Violetta Valery рече

Ni ranije se nisam puno družila. Imam nekoliko bliskih prijateljica i koleginica sa fakulteta, sa njima sam redovno u kontaktu.

Пробај да изађеш из тог уског круга, у ком се крећеш. Постоје и други факултети, друге активности, где би могла да сретнеш различите људе, да мало боље сагледаш свет око себе.

Пробај некако да се ресетујеш, да кажеш себи да ништа не знаш о свету, и да треба да учиш о њему, да га откриваш.

Путовања су јако битна, не толико да видиш разна места, него што је то прилика да сретнеш разне људе. И то непланирано, спонтано

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Violetta Valery рече

Iz Beograda sam i na drugoj sam godini fakulteta. Ako nešto nisam promašila, onda je to fakultet. Krenula sam tatinim stopama i roditelji me svesrdno podržavaju.

Za sve ostalo vidim promašaje u najavi i osećam da sam u slobodnom padu u blato

Eto vidiš da nisi baš sve promašila, znači upisala si fakultet koji si želela i roditelji te podržavaju.

Nemoj da se previše opterećuješ, ljudi u dvadesetim neke stvari doživljavaju nekako definitivno, statično...ne znam kako da ti to opišem bolje a pišem ti delom i iz svog iskustva.

Suština je da sve može da se promeni, ti sa dvadeset nisi svestan u potpunosti koliko daleko možeš da ideš, i koliko ćeš se dalje razvijati i napredovati.

Ne znaš ti, ni bilo ko od nas šta će se desiti u budućnosti da bih videla promašaje u najavi. Svaki promašaj, uslovno rečeno ako te je naučio nečemu nije promašaj nego lekcija.

Sve sa čim nisi zadovoljna u životu poboljšavaj i menjaj, i sve i može da se promeni.

Ja sam na primer u dvadesetim dosta brinula i nekako nisam živela u sadašnjosti, u smislu da su me mučili neki izbori i događaji iz prošlosti ili sam brinula za budućnost, nisam dovoljno uživala u sadašnjosti. Isto cela srednja škola mi je prošla u nekom grču, sada kada pogledam na to vreme pomislim kako sam trebala više da se opuštam, uživam u momentu ne brinem se previše. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ђорђе Р рече

Пробај да изађеш из тог уског круга, у ком се крећеш. Постоје и други факултети, друге активности, где би могла да сретнеш различите људе, да мало боље сагледаш свет око себе.

Пробај некако да се ресетујеш, да кажеш себи да ништа не знаш о свету, и да треба да учиш о њему, да га откриваш.

Путовања су јако битна, не толико да видиш разна места, него што је то прилика да сретнеш разне људе. И то непланирано, спонтано

Ne mogu. Već sam jednom bila povređena zato što sam ukazala poverenje pogrešnima. Kažem sebi da sam im oprostila kako vera nalaže, a samo sam presekla kontakte i pobegla iz njihovog društva.

Nekada sam volela da putujem. Sada se ne bih naterala da spakujem kofer, a nisam lenja. Više me ne privlači.

Ponekad poželim da odem u tatino selo na nekoliko dana, bez telefona i laptopa, samo da se malo priberem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Violetta Valery рече

Ne mogu. Već sam jednom bila povređena zato što sam ukazala poverenje pogrešnima. Kažem sebi da sam im oprostila kako vera nalaže, a samo sam presekla kontakte i pobegla iz njihovog društva.

Nekada sam volela da putujem. Sada se ne bih naterala da spakujem kofer, a nisam lenja. Više me ne privlači.

Ponekad poželim da odem u tatino selo na nekoliko dana, bez telefona i laptopa, samo da se malo priberem.

Па иди на село, а било би добро и да мало физички запнеш, радиш неко време физички посао.

Треба да испиташ шта те је то повредило. Често је то само неиспуњено очекивање. То што та особа није онаква каква би ми желели да буде. А то онда није до те особе проблем, него до нашег очекивања, наше маште.

Кад кажем да треба да шириш свој круг кретања и познанстава, не мислим на то да треба да будеш блиска са много људи. Него да научиш да слушаш људе, њихове животне приче и ставове, да их препознајеш. То су углавном нека површна познанства, која ретко прерасту у дубља пријатељства. Видећеш како има дивних, једноставних, обичних људи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Violetta Valery Да, добра ти је ова прича. И ти си тако лепа и луташ ,а тако леп и лутам ја. Ако ниси лажан профил, типа Вегито, Мурсама, Неша и тако то, можемо да решавамо проблемо уз пут заједно. Сигурно си  лепушкаста, профилна те одаје, тј верујем, признајем ти то, вако јавно. Може и нека поезија да се деси, рецитација наравно. :)

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala ti.

Stavila sam Mariju Kalas na profilnu sliku, ali ne verujem da sam lepa kao ona. Izabrala sam svoje forumsko ime po njenoj ulozi iz meni najdraže opere. Slušala sam je najviše tokom karantina.

Lep kao Branko Radičević, ili kao Crnjanski?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 27.4.2021. at 14:58, GeniusAtWork рече

А још горе је бити пропали трол аматер коме је више пута речено да се нико не пали на његове јадне покушаје провокације. А он прстиће у уши и наставља и даље  :) 

Misliš da je!!? :scratch_head: 

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam zašto stalno iznova sebe mučim ovom pesmom. Ne znam ni da li je ispravno razumem, ali osećam da do tančine opisuje moj najveći strah.

Seta i kajanje zbog propuštene šanse su opipljivi i bole.

Ona peva o propuštenoj ljubavi, ali može da se odnosi na bilo šta u životu, gde je "prošao voz".

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...