Jump to content

Особа за коју треба да се удате?!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Treba svi da zabatalimo naš jezik i da pređemo na američki, pa da se onda učimo njihovom načinu života iz njihovih video materijala i filmova. Zato zaboravimo naše poreklo i tradicionalne vrednosti i prihvatimo američki način ponašanja i razmišljanja, jer Amerikanci to od nas i traže. Inače nas ne bi bombardovali...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, sanja84 рече

Е људи, одгледах занимљив видео. Шта ви мислите на ову тему?

 

 

Много философирања :scratch_head:

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Плаво Небо рече

Много философирања :scratch_head:

Не пази... Занимљива ми је тема та колико желимо да угодимо другима, да у потпуности заборавимо на своје потребе. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, sanja84 рече

Не пази... Занимљива ми је тема та колико желимо да угодимо другима, да у потпуности заборавимо на своје потребе. 

"Ljubi bližnjeg svoga kao sebe samog." Kako da voliš drugog ako ne voliš sebe? Ne kao egocentričnost, već zdrava ljubav prema sebi.

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Bojan* рече

Treba svi da zabatalimo naš jezik i da pređemo na američki, pa da se onda učimo njihovom načinu života iz njihovih video materijala i filmova. Zato zaboravimo naše poreklo i tradicionalne vrednosti i prihvatimo američki način ponašanja i razmišljanja, jer Amerikanci to od nas i traže. Inače nas ne bi bombardovali...

Ha, ha prvo nas bombarduju raznim pogrešnim pogledima na stvarnost, pa ako se to ne primi evo vam nešto ozbiljnije bombe...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Smaragdni kamičak рече

"Ljubi bližnjeg svoga kao sebe samog." Kako da voliš drugog ako ne voliš sebe? Ne kao egocentričnost, već zdrava ljubav prema sebi.

Bez žrtve nema ljubavi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба се узети за онога ко прихвата понуду. :D

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svako od nas  ima svoje želje  i u zavisnosti od toga bira  i svoga životnog saputnika. Samo dosta puta zapostavimo drugu osobu i njene  potrebe a izgovor  tražimo u tome da je druga strana  kriva :) Za  koga se udati ili koga  oženiti... jednostavno osjetiš da je to,to. Da  li voliš osobu zbog  fizičkog  izgleda,materije  koja ti se nudi ili zbog  onoga što si ti kada si sa tom osobom. Da  li ste vas doje jedna osoba? :) Ko može da kaže šta je dobro za mene  ,ili bilo koga drugoga? Moje iskreno mišljenje je to da u savremenom vremenu "Evropa" nameće neke vrijednosti koje  se direktno sudaraju sa našom pravoslavnom tradicijom. Stvaraju se zakoni koji uništavaju porodicu, promovišu se neke grupe ljudi za  koje odgovorno tvrdim da nisu u skladu sa hrišćanskim duhom. Da ne  pominjem to što živimo u sistemu gdje vlada pravilo da vrijediš koliko ti je dubok džep. Postoji manjina ljudi koja poštuje neke druge vrijednosti, kada upoznaš osobu vidiš u njoj mnogo više od objekta za reprodukciju i materijalne sigurnosti koju dobijaš sa njom. Svako će na kraju dobiti ono što je  i tražio ali pravo pitanje je da  li će ta osoba  biti srećna,zadovoljna  i ispunjena plodovima sopstvenih želja :)

              "𝒦𝒶𝓀ℴ 𝓅𝒶𝒹ℯ 𝓈 𝓃ℯ𝒷𝒶, 𝓏𝓋ℯ𝓏𝒹ℴ 𝒹𝒶𝓃𝒾𝒸ℯ, 𝓀𝒸́ℯ𝓇𝒾 𝓏ℴ𝓇𝒾𝓃𝒶? 𝒦𝒶𝓀ℴ 𝓈ℯ ℴ𝒷ℴ𝓇𝒾 𝓃𝒶 𝓏ℯ𝓂𝓁𝒿𝓊 𝓀ℴ𝒿𝒾 𝓈𝒾 ℊ𝒶𝓏𝒾ℴ 𝓃𝒶𝓇ℴ𝒹ℯ?𝒜 ℊℴ𝓋ℴ𝓇𝒾ℴ 𝓈𝒾 𝓊 𝓈𝓇𝒸𝓊 𝓈𝓋ℴ𝓂: ℐ𝓏𝒶𝒸́𝒾 𝒸́𝓊 𝓃𝒶 𝓃ℯ𝒷ℴ, 𝓋𝒾𝓈̌ℯ 𝓏𝓋ℯ𝓏𝒹𝒶 ℬℴ𝓏̌𝒿𝒾𝒽 𝓅ℴ𝒹𝒾ℊ𝓃𝓊𝒸́𝓊 𝓅𝓇ℯ𝓈𝓉ℴ 𝓈𝓋ℴ𝒿, 𝒾 𝓈ℯ𝓈̌𝒸́𝓊 𝓃𝒶 ℊℴ𝓇𝒾 𝓏𝒷ℴ𝓇𝓃ℴ𝒿 𝓃𝒶 𝓈𝓉𝓇𝒶𝓃𝒾 𝓈ℯ𝓋ℯ𝓇𝓃ℴ𝒿;ℐ𝓏𝒶𝒸́𝒾 𝒸́𝓊 𝓊 𝓋𝒾𝓈𝒾𝓃ℯ 𝓃𝒶𝒹 ℴ𝒷𝓁𝒶𝓀ℯ, 𝒾𝓏𝒿ℯ𝒹𝓃𝒶𝒸̌𝒾𝒸́𝓊 𝓈ℯ 𝓈 𝒱𝒾𝓈̌𝓃𝒿𝒾𝓂.𝒜 𝓉𝒾 𝓈ℯ 𝓊 𝓅𝒶𝓀𝒶ℴ 𝓈𝓋𝓇𝓏̌ℯ, 𝓊 𝒹𝓊𝒷𝒾𝓃𝓊 ℊ𝓇ℴ𝒷𝓃𝓊."                                                                         

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Sun14861 рече

Ha, ha prvo nas bombarduju raznim pogrešnim pogledima na stvarnost, pa ako se to ne primi evo vam nešto ozbiljnije bombe...

Prvo nam nametnu bezbožni američki način ponašanja, kojim se poništavaju tradicionalne vrednosti, što vodi razaranju porodice, zatim nas ekonomski upropaste, pa krenu da uništavaju kulturni i nacionalni identitet i na kraju razore bombama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљиво ми је то да је тражила неког ко ће бити стално покрај ње, и у том расположењу оставила два мужа. У чему је штос? 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, sanja84 рече

Занимљиво ми је то да је тражила неког ко ће бити стално покрај ње, и у том расположењу оставила два мужа. У чему је штос? 

Да није штос у њој?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, sanja84 рече

Не пази... Занимљива ми је тема та колико желимо да угодимо другима, да у потпуности заборавимо на своје потребе. 

Исцрпљујуће је то када неко запоставља себе да би другоме угађао ако притом тај то злоупотребљава. Из овог видео ништа нисам могао да закључим зашто је оставила та три мужа. Али из онога што је рекла у вези своје садашње везе могу да закључим да жели везу без обавезе. Данас је све мање пожртвовања и многи бракови пуцају због тога. Многи се узимају и због тога што девојка затрудни па хајде да живе заједно, венчају се. Када сам једном давно прочитао одломак из књиге Једном за цео живот, а тиче се тога да свештеник каже како се нико никада није венчао из љубави већ из страсти и заљубљености и да љубав само у каснијим годинама може да се ''роди'' мени је то било чудно. Ипак, размишљајући схватио сам да је у потпуности у праву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...