Jump to content

Препоручена порука

пре 51 минута, dragisa рече

jel tebi uspelo presađivanje? 

pošto vidim na netu da jako teško uspeva u baštama...baš traži šumske uslove..

Nisam probao jos, jer u selu kod zeninih ima toga nadomak kuce kol`ko `oces. Ali ona mi bas malopre kaze da u principu samo presadjivanje ne bi trebalo da bude problem, samo misli da sad nije vreme za to.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, ГорданаП рече

Ако имаш сеновито место, под неким дрветом, или жбуном, без много сунца, и да има довољно влаге, то би било то. 

Eto, ovo cu i ja da zabelezim.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, dragisa рече

@ГорданаП  a jel bitno vfeme kada ga presađujem (ja bi sad ove nedelje) ili treba da se čeka neki drugi period

išao bi u busenu sa planine u baštu

 

Имамо сремуш у башти, није уопште на сеновитом месту. Чак шта више је на југоисточној страни и по цео дан га греје Сунце. Чак га је отац грешком исфрезирао и опет се примио. Не знам само кад је сађен. Са бусеном би ти се сигурно примио.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Надам се да ћу моћи да одем наредних дана до шуме где га има. Мој теча је пресадио сремуш у башти. Колико знам, још му је тамо, али нисам сигуран да му баш нешто погодује. Рецимо, матичњак сам пресађивао из шуме, он лепо напредује. 

И све да вас поздравим, радује ме што прилично активно пишете у овом клубу! 

Ајде, да буде лепше време, па да сликамо више пољопривредне радове. У здрављу се чули! 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Купих данас расад сремуша, те засадих пар комада у башти. Ако преживи мраз и снег наредних дана, видећу да ли ће успети да се развије у обичним, баштенским условима. Расађивање из шуме не би требало да је много другачије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кажу за дињу и за бостан да су поврће. Волим их у сваком случају, било да су воће, било да су поврће. Е сад, пре неки дан сам у неколико саксија са земљом, коју сам купио у пољопривредној продавници, посејао семенке и диње и бостана. Уколико неко има искуства са гајењем ових лепотица био бих му захвалан да подели то овде. Мислим, може на интернету свашта да се научи али другачије је када је знање из прве руке. Ево, ово су прве дињице старе пар, неких 6-7 дана.

IMG_20210405_195215_resized_20210405_084041935.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Плаво Небо рече

Ево, ово су прве дињице старе пар, неких 6-7 дана.

IMG_20210405_195215_resized_20210405_084041935.jpg

Ова претходна слика је од синоћ, а ова након 24 часа. Баш се ''протежу''..

IMG_20210406_185118_resized_20210406_065200937.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта знам, ми семе диње садимо директно у башту. Ако је добра земља, не даш да је коров угуши, кад се буде раширила, нема зиме. Најешћеш се диња сигурно. Са бостаном ти слабо знам. Посадимо по неки, али мале су то лубенице. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, БанеЛ рече

Шта знам, ми семе диње садимо директно у башту. Ако је добра земља, не даш да је коров угуши, кад се буде раширила, нема зиме. Најешћеш се диња сигурно. Са бостаном ти слабо знам. Посадимо по неки, али мале су то лубенице. 

Колико дугачак вреж пуштате да порасте? И да ли га орезујете? Да ли прскате са неком заштитом? И да ли стављате нешто испод плода да не буде директно на земљи? :) Шта ћу, занима ме :stadaradim:За сад толико.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Плаво Небо рече

Колико дугачак вреж пуштате да порасте? И да ли га орезујете? Да ли прскате са неком заштитом? И да ли стављате нешто испод плода да не буде директно на земљи? :) Шта ћу, занима ме :stadaradim:За сад толико.

Ма, јок, брате, нити орезујемо, нити прскамо, нити стављамо нешто под плод. Све начурал. Само нека је квалитетна земља и да нема корова, све иде како треба. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, БанеЛ рече

Ма, јок, брате, нити орезујемо, нити прскамо, нити стављамо нешто под плод. Све начурал. Само нека је квалитетна земља и да нема корова, све иде како треба. 

'фала ;) , Боже здравља, биће диња, само ничу у саксијама, а бостан ни један до сада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ananas (Ananas comosus) je tropska biljka koja rađa ukusne plodove, najveći proizvođači ananasa su Brazila, Kostarika i Filipini.Da li ste znali da na jednostavan način od kupovnog ploda i sami možete da uzgojite svoju biljku ananasa?, e pa to je veoma jednostavno i način na koji to možete uraditi sam  pokazano je  upravo u ovom videu.Da bi smo uzgojili ananas od ploda potrebno je da plod ananasa koji kupimo bude zreo i da gornji deo ananasa gde su listovi bude u što boljem stanju.Nakon odvajanja gornjeg dela ananasa sa listovima prvo poskidamo jedan deo listova sa tog dela i nakon toga zasadimo taj deo u zemlju da bi se ožilio.Saksiju stavimo negde na toplo a da nije na direktnom suncu i zalevanje vršimo po potrebi i uz malo sreće za oko mesec dana naša sadnica ananasa bi trebala da se ožili i da iz srednjeg dela krenu novi listovi sa rastom.Ananas je biljka koja ne podnosi minus temperature tako da ga je potrebno preko zime uneti u grejanu prostoriju gde ga čuvamo do proleća a na proleće ponovo iznesemo saksiju sa sadnicom na osunčano mesto gde može provesti celu godinu sve do sledeće zime.Uz malo sreće možemo čak i da dobijemo plod na našoj sadnici ali za to je potrebno čekati najčešće više od 1-2 godine.Pokazano je   kako izgleda  sadnica ananasa stara oko 5-6 meseci koja je upravo uzgojena na ovaj način koji je  pokazano u videu..
 
 
 
 
SHOW LESS
 
 
 
 
 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Davno sam gledao neku seriju emisija na tv o baštovanstvu i govorili su o tome da neke biljke bolje uspevaju kada se sade sa nekim drugim biljkama a da neke loše uspevaju kada se sade sa istim. Da li neko zna ne[to o tome?

Sećam se samo da je beli luk najbolja zaštita protiv rovca. Sve ostalo mi nekako isparilo iz glave! :scratch_head:

 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Trifke

WWW.AGROMEDIA.RS

U Pravilniku za udruženu sadnju biljaka saznajte koje povrće, voće, cveće i žitarice bi trebalo saditi zajedno, a koje definitivno trebalo razdvojiti.

 

  • Волим 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...