Jump to content

Животом и смрћу, Милошевић је заслужио поштовање Србије и Срба

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 16 минута, Bilbija рече

Znas sta, ti si od onih koji konzumiraju propagandu bez potrebe da razmisljaju o informacijama koje im se plasiraju. Ti si kao Titovi pioniri koji veruju u price o dobrim i hrabrim partizanima i zlim domacim izdajnicima. Identican propagandni sablon je upotrebljen i za prvi svetski rat.... Mi nismo bili spremni, nismo mi organizovali atentat, nema Srbija veze sa kampovima za obuku u kojima su se Princip i ostali pripremali itd...

Srbija je bila spremana za rat sa Austrougraskom i vonicki je pobedila , ne slucajno ili zbog besmislice tipa "нису рачунали на тако жесток отпор" ... To sa otporom zestokim je kao prica oi Bosku Buhi ...

Srbija je organizovala atentat i bila spremna za rat sa Austrougarskom sto joj je odgovaralo, da porazi Austriju i ujedini Srbe preko Drine. I sve bi bilo super da nije usla nem,acka u rat a kasnije i svi ostali. Za taj rat Srbija nije bila spremna i nije ga ocekivala.

 

Ма све је супер...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 91
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 12 часа, Тражитељ рече

Милошевићева власт није давала држављанство Србима који су избегли у СР Југославију, а то држављанство тражили.

И то није просто одбила да им да држављанство, о не. Објавила је правила подношења захтева за држављанство, а затим малтретирала људе на тај начин да чекају по шест сати у реду како би питали за статус свог предмета и чули да је још у процесу решавања. И тако годинама, некоме 10 година, некоме 5 година, зависи ко је кад избегао

A za to vreme Šiptari sa Kosova dobijali državljanstvo bez problema :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Срндаћ рече

Парадоксално, ја бих то заправо рекао за Шешеља, да је макар неког добра учинио у Хагу :D

А Милошевић... не знам. 

Slažem se :D Milošević je jedini potpisnik Dejtonskog sporazuma kome je suđeno i koji je umro u Hagu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Bilbija рече

Srbija je organizovala atentat i bila spremna za rat sa Austrougarskom sto joj je odgovaralo, da porazi Austriju i ujedini Srbe preko Drine. I sve bi bilo super da nije usla nem,acka u rat a kasnije i svi ostali. Za taj rat Srbija nije bila spremna i nije ga ocekivala.

 

Који си ти псај. На основу чега тврдиш да је Србија организовала атентат? Знало се шта ће да следи после тога, да гину наши људи, деца, војници због некаквог уједињења...То што причаш је у најмању руку за кривичну одговорност. Иди бре на неки годишњи, пукао си скроз.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Просечан србенда рече

Који си ти псај. На основу чега тврдиш да је Србија организовала атентат? Знало се шта ће да следи после тога, да гину наши људи, деца, војници због некаквог уједињења...То што причаш је у најмању руку за кривичну одговорност. Иди бре на неки годишњи, пукао си скроз.

Bajo, naravno da je Srbija organizovala i Crnorukce i Apisa i sve ostalo. I naravno da nece to nikada priznati. I naravno da je zelela ujedinjenje svih Srba i da je znala da ce biti zrtava kao i svakom sukobu. I naravno da je sve to odlicno uradjeno i trebalo je biti uradjeno. Kao sto je trebalo i slati dobrovoljce preko Drine u zadnjem ratu i naouruzavati Srbe i pomagati im u gradjanskom ratu na sve nacine kao sto je radio i Milosevic.

Sve sto su Srbi uradili u zadnjem veku je uradjeno sa zdravom namerom i zeljom za nacionalnim oslobodjenjem i ujedinjenjem. E sada sto je na kraju ispalo kao je ispalo, stvar je nesretnih okolnosti ali nista u zivotu nije vecno pa ni ova nasa delimicna pobeda nakon raspada Jugodslavije nije konacna i nece biti dok ne oslobodimo sve srpske zemlje. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, dilic рече

Veličanje ovog zločinca je strašno, pa još na sajtu koji se naziva pravoslavnim. Nije ni čudo što nam tako ide, i što preobučeni komunisti još uvek manipulišu narodom

Е, немој се нервирати, добро је то.

Писало се о томе на православном сајту или не, огроман број национално усмерених Срба има тај став, па има. Мислим да на овакве теме треба реаговати позитивно, јер представљају шансу да се на такав став одговори и да људи који тај став имају погледају и другу (српску) страну приче. Поготово јер људи који романтизују Милошевића углавном имају утисак да су против њега само наши ратни непријатељи и Друга Србија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bilbija рече

Bajo, naravno da je Srbija organizovala i Crnorukce i Apisa i sve ostalo. I naravno da nece to nikada priznati. I naravno da je zelela ujedinjenje svih Srba i da je znala da ce biti zrtava kao i svakom sukobu. I naravno da je sve to odlicno uradjeno i trebalo je biti uradjeno.

Брале питао сам те за извор информација а ти идаље трабуњаш неке филофије. Реци зашто је стрељан Апис? Причаш није се знало да ће да се умешају друге државе Немачка итд. Па како се није знало када су оне савезнице Аустроугарске? Нису наши генерали и обавештајци били дилетанти па да то не знају. Русија је исто помогла колико је могла и лоше је прошла.

Твој Милошевић је уводио санкције Реп. Српској.

Много је то све компликовано.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Ćiriličar рече

Шта мислиш оће ли се Слоба спасити?

Шта знам, питање је да ли се икада причестио и колико је веровао а сигурно има и добрих дела. Тих година је огроман терет био на његовим леђима. Бог само зна хоће ли да се спаси ја то прпуштам Њему.

Шта ти мислиш о томе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Просечан србенда рече

Шта ти мислиш о томе?

Најпре, са задовољством сам читао твоје коментаре - ти се ретко ангажујеш, значи да ти је ова тема мало бољка (коме није).

Наравно да уопште немам толико дрскости да чак и имам ма каво мишљење о томе. Али поред што бих желео да се сви спасу, кад ми дођу мисли о томе, везано за неке људе онда помислим на две ствари:

- Питали Владику Николаја зашто неко живи добро на земљи а зло чини, а неко живи лоше а добро чини. Као и питања о смрти. Углавном - не сећам се сад тачно, али парафраза о смрти - он сматра да ако неко ко није баш био з апример страда, умре насилно, да му Господ то рачуна као неко "мање" мученипштво.

-И друга ствар која ми падне на памет је Аркан, рецимо. Мати Макарија (мислим да се зове), духовно чедо владике Данила Крстиће, у књизи о владики Данилу, пише како се Аркан сатима исповедао код владике Данила (вероватно га је овај и питао штотшта), те када је Аркан отишао, владика је рекао: "Овај човек ће се спсти"! И Аркан и Слоба су умрли насилном смрћу.

Мислим да је Слоба имао тежак крст, да је не баш добро одиграо своју историјску улогу, али да је он слика и прилика наше, српске, нациналне свести из тог времена. Тако да је са њим отпочео болни процес буђења и васпостављања наше нациналне свести. Није то ствар идеолошка, то долази изнутра, и то је дуг процес. Тако гледам Слобу. Жао ми га је. И не волим када сви и све пада на њега - то је лаж. Сви од НАТОа и глобалиста, нашух непријатеља, аутошовиниста, његових људи који су се "пресвукли", либераша - сви све на Слобу сваљују...управо ТО ми говори да није тако. Осудио га је овај свет, дакле - просто не може бити тако. Па Лубурића и Павелића не осушују ко Слобу.

Поздарв велики, читамо се.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Просечан србенда рече

Шта ти мислиш о томе?

Најпре, са задовољством сам читао твоје коментаре - ти се ретко ангажујеш, значи да ти је ова тема мало бољка (коме није).

Наравно да уопште немам толико дрскости да чак и имам ма каво мишљење о томе. Али поред што бих желео да се сви спасу, кад ми дођу мисли о томе, везано за неке људе онда помислим на две ствари:

- Питали Владику Николаја зашто неко живи добро на земљи а зло чини, а неко живи лоше а добро чини. Као и питања о смрти. Углавном - не сећам се сад тачно, али парафраза о смрти - он сматра да ако неко ко није баш био з апример страда, умре насилно, да му Господ то рачуна као неко "мање" мученипштво.

-И друга ствар која ми падне на памет је Аркан, рецимо. Мати Макарија (мислим да се зове), духовно чедо владике Данила Крстиће, у књизи о владики Данилу, пише како се Аркан сатима исповедао код владике Данила (вероватно га је овај и питао штотшта), те када је Аркан отишао, владика је рекао: "Овај човек ће се спсти"! И Аркан и Слоба су умрли насилном смрћу.

Мислим да је Слоба имао тежак крст, да је не баш добро одиграо своју историјску улогу, али да је он слика и прилика наше, српске, нациналне свести из тог времена. Тако да је са њим отпочео болни процес буђења и васпостављања наше нациналне свести. Није то ствар идеолошка, то долази изнутра, и то је дуг процес. Тако гледам Слобу. Жао ми га је. И не волим када сви и све пада на њега - то је лаж. Сви од НАТОа и глобалиста, нашух непријатеља, аутошовиниста, његових људи који су се "пресвукли", либераша - сви све на Слобу сваљују...управо ТО ми говори да није тако. Осудио га је овај свет, дакле - просто не може бити тако. Па Лубурића и Павелића не осушују ко Слобу.

Поздарв велики, читамо се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Најпре, са задовољством сам читао твоје коментаре - ти се ретко ангажујеш, значи да ти је ова тема мало бољка (коме није).

Наравно да уопште немам толико дрскости да чак и имам ма каво мишљење о томе. Али поред што бих желео да се сви спасу, кад ми дођу мисли о томе, везано за неке људе онда помислим на две ствари:

- Питали Владику Николаја зашто неко живи добро на земљи а зло чини, а неко живи лоше а добро чини. Као и питања о смрти. Углавном - не сећам се сад тачно, али парафраза о смрти - он сматра да ако неко ко није баш био з апример страда, умре насилно, да му Господ то рачуна као неко "мање" мученипштво.

-И друга ствар која ми падне на памет је Аркан, рецимо. Мати Макарија (мислим да се зове), духовно чедо владике Данила Крстиће, у књизи о владики Данилу, пише како се Аркан сатима исповедао код владике Данила (вероватно га је овај и питао штотшта), те када је Аркан отишао, владика је рекао: "Овај човек ће се спсти"! И Аркан и Слоба су умрли насилном смрћу.

Мислим да је Слоба имао тежак крст, да је не баш добро одиграо своју историјску улогу, али да је он слика и прилика наше, српске, нациналне свести из тог времена. Тако да је са њим отпочео болни процес буђења и васпостављања наше нациналне свести. Није то ствар идеолошка, то долази изнутра, и то је дуг процес. Тако гледам Слобу. Жао ми га је. И не волим када сви и све пада на њега - то је лаж. Сви од НАТОа и глобалиста, нашух непријатеља, аутошовиниста, његових људи који су се "пресвукли", либераша - сви све на Слобу сваљују...управо ТО ми говори да није тако. Осудио га је овај свет, дакле - просто не може бити тако. Па Лубурића и Павелића не осушују ко Слобу.

Поздарв велики, читамо се.

Брате драго ми је да се разумемо. И ја радо читам твоје коментаре.

А јесте тема болна и веома озбиљна.

Добро си приметио да је процес враћања српству унутрашња ствар, то је осећање и здраво расуђивање а не ствар политичке идеологије. Мислим да нам у томе може помоћи само Бог, директно и преко светих. 

Слоба се је суочио са многим проблемима који су се нагомилали за време трајања СФРЈ. Косово и Крајна нпр. Али реално и да је хтео он није могао све да реши јер није имао тог духа у себи а ни политичког умећа и то га је на крају коштало власти. Можда могао још добрих ствари да уради, нешто и да поправи али су се силе дигле против њега, тзв стране и домаће (конвертитске) демократе које помињеш ти и други овде. Па што кажеш сумњиво је то како испада да су они политички безгрешни. Не сумњам да је сплет дејстава тзв. тајних друштава умешан у све то а ту је и окултизам тј. ко се којем богу или јединоме Богу моли и служи.

Ми ако не знамо шта се иза затворених врата и на духовном плану дешава, не можемо у потпуност да схватимо историјска домаћа а ни глобална политичка дешавања а у ствари је све то само Богу знано.

 Такође брате пуно поздрава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...