Jump to content

Нова стварност: вакцина-пасоши


Ćiriličar

Препоручена порука

  • Одговори 287
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, Марек рече

A ček, sad je znači pogrešio, pre par postova nije

Kazem - cak i u slucaju da jeste.

пре 2 минута, Марек рече

Ali ovde ne pričamo o deklarativnom stavu crkve, već o tome da se u 12:00 iznese stav da "građani treba da se pridržavaju mera" a u 1:00 50 episkopa i 30 000 vernika prisustvuje sahrani mitropolita koji je preminuo od korone.

Pa da, razume se da je sahrana mitropolita bila glavni uzrok sirenja epidemije, kako se toga nismo setili odma`. Samo sto nigde nema nikakve cifre, cak i zvanicne, koja ce to da potvrdi.

A sve to neodoljivo lici na vreme svinjskog gripa 2009. godine, kad je isti ovaj ekran-doktor galamio kako ce da umre milion ljudi ako se ne uradi to-i-to, a onda u to vreme padne sahrana patrijarha Pavla, gde oko 700k ljudi dodje na sahranu. I od galame ne bude nista.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan Evo otkriću ti nešto što svako zna: Jako puno ljudi je fasovalo koronu na Amfilohijevoj sahrani. Da bi to zaključio, dovoljno ti je da znaš matematiku iz prvog gimnazije i malo statistike. Možeš da se opet vadiš na to da "nema zvaničnih podataka" jer, gle čuda, nema nijednog mogućeg načina da se to utvrdi, ali znaš i sam da je to istina 😊

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Марек рече

Što se tiče toga šta TI VIDIŠ u svom mestu što se tiče brojs obolelih, to apsolutno ne menja ništa, možda se zaista u tvom mestu smanjuje broj obolelih, možda je to tvoj utisak, ali evo, u mom mestu na primer broj raste, što se poodudara sa vizuelnim stanjem na terenu, ispred kovid ambulante svaki dan puno ljudi, kao i ispred kovid bolnice u kojoj se radi dalja dijagnostika.

Колико пратим вести, код нас расте број оболелих али не свуда. У неким градовима је осетно већи број, у другима нема никаквог пораста. Зато су и прво планирали да ове нове мере (тачније "мере") не важе за целу земљу, ал ето на крају испало да важе.

Тако да овде можете и ти и Оби да будете у праву - код њега нема пораста новозаражених, код тебе има.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, obi-wan рече

A, kad smo vec kod toga - zasto niko od zvanicnih npr. pre svega ne obavesti ljude koje maske stvarno stite od ovog virusa, a koje ne? Ko ce da odgovara za masu preminulih koji su pokusavali da se zastite hirurskim maskama i (jasno) nisu uspeli? Npr. na mojoj autobuskoj linij je preminuo vozac koji je apsolutno uvek nosio hirursku masku.

Поента хируршких маски је да их сви носе. Само тада имају смисла јер је њихова сврха да заштите друге људе од оног ко носи маску и потенцијално је заражен.

Ако само ти носиш, онда мислим да је заштита нешто око 30%. Што је јако слабо. Али ако их сви носе, онда је око 98%. Скоро потпуна. Нормално, под претпоставком да се правилно користе и иза тога бацају.

Има наравно и оних које штите само оног ко их носи, али таквих колико сам разумео нема у слободној продаји јер њих користе здравствени радници. И нема их довољно да би се масовно продавале грађанству као хируршке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Digitalni kovid pasoši spremni: počeće da se koriste za nekoliko nedelja i evo šta to znači za putnike

 

https://noizz.rs/noizz-travel/digitalni-kovid-pasosi-su-spremni-i-pocece-da-se-koriste-za-nekoliko-nedelja/ssc1gne

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, obi-wan рече

Bas kao i oni koji u svoje vreme budu odbili konacno zigosanje. "Nismo mi, sami ste krivi sto gladujete, ponasate se necivilizovano."

Sad se radi o vakcini, sto samo po sebi niko nece da ospori, jer je u pitanju zdravlje. Ali ovo, bez ikakve sumnje, u isto vreme predstavlja jednu savrseno sklopljenu zloupotrebu (jer zdravlje predstavlja savrsen paravan za potpuno porobljavanje svih, ko bi, uostalom, uopste i naseo na bilo sta drugo?), koja u sebi krije pokusaj da se konacno dodje do vaseljenskog konc-logora.

Zasto? Zato sto ovakvo ponasanje kod virusa cija je smrtnost cca 0,14% nema bas nikakvog smisla ni osnova.

Nikad se ljudi nisu ovako bubulejski ponasali kod neke nevolje, kao sto to rade sad. I u produzetku to itekako moze da kosta ceo svet petrakajgane, ako se samo i dalje dozvoli ovakva manipulacija i krivotvorenje stvarnosti.

Брате, жигосање је процес који је несумњиво повезан са развојем технологије. Од личних карата, пасоша, пореских бројева, кредитних картица итд...до ко зна с чим ћемо се у будуће суочити. Како свему овоме треба приступити тамо где су границе када се нарушавају људски интегритет и слобода и где треба попустити у корист друштва, нешто је о чему треба и о чему се може расправљати на вријеме и поступати ссходно

Видим већ сте прочешљали цифре и проценте на ових 10 страна. Они, у које ти не спадаш, али најавише се цифрају овим процентима су они који ковид занемарију као опасну болест, своде је на сезонску прехладу и из тога извлаче закључке да се непотребно диже паника. Занемари за тренутак било какве цифре и проценте о смртности, и само погледај шта се дешава око нас. Три велика архијереја смо изгбуили, и Артемије се ту може рачунати као јустиновац, Таса је болестан не знамо хоће ли се извући, Буловић, Јоаникије, Теодосије...2/3 владика нам заражене до мјере да им треба медицинкса помоћ. 

Када се десило да нам оволико важних личности оде у тако кратком времену? 

Када се десило да читаве породице буду десетковане од једне те исте болести широм меридијана? линк, линк, линк, линк 

Мој буразер и његова породица у Њемачкој су донедавно комплет сви били заражени короном. То се никад није десило за вријеме његовом бивања тамо, да у једној сезони сви истовремено буду болесни од прехладе рецимо, а камоли од грипа који је као сличнији корони по симптомима и то у вријеме када су у Њемачкој на снази карантинске мјере!!!

Ми имамо проблема са врло опаком болешћу и то не због тога што има не знам какву смртност, него због тога што је много заразна и што односи животе на начин с којим се не суочавамо сваке сезоне. Претјерана паника није свакако здрава, јер онда производи контра ефекат и спречава да се посегне за рационалним потезима, али не можемо се понашати као да се ништа не дешава. Ниси у праву што се тиче понашања људи да се нешто као екстра нервозно понашају као никад досад. Напротив када би читао извјештаје из прошлости када су се људи суочавали са панедмијама и епидемијама, исто су паничарили, исто је било завјера, исто је било дискриминације по разним основама. 

Имамо проблем, требамо га ријешити, ковид пасоши су једна од солуција да се многим људима олакша кретање и систем врати у функцију, и убацивање некакви завјера неће помоћи.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Justin Waters рече

Занемари за тренутак било какве цифре и проценте о смртности, и само погледај шта се дешава око нас. Три велика архијереја смо изгбуили, и Артемије се ту може рачунати као јустиновац, Таса је болестан не знамо хоће ли се извући, Буловић, Јоаникије, Теодосије...2/3 владика нам заражене до мјере да им треба медицинкса помоћ. 

Када се десило да нам оволико важних личности оде у тако кратком времену? 

Плус више од 100 здравствених радника смо изгубили од овога у задњих годину дана. Хирурзи, доктори, зубари, медицинске сестре...било је дана где су по 2-3 доктора умрла у само 24 часа. И то људи који најбоље знају са чиме имају посла и како да себе заштите.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@GeniusAtWork bravo, to se nisam setio da pomenem. Ogroman broj lekara je preminuo, to se ni u jednoj epidemiji nije desilo i to govori samo jedno - suočeni smo sa opasnom bolešću. Takođe, episkopi, glumci, pevači, javne ličnosti svih profila - svi su oni do sad imali grip ili prehladu pa nisu umirali na respiratorima od nje. Sada je očigledno da je nešto drugo po sredi i da je ova bolest jako rizična.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ćiriličar рече

Digitalni kovid pasoši spremni: počeće da se koriste za nekoliko nedelja i evo šta to znači za putnike

 

https://noizz.rs/noizz-travel/digitalni-kovid-pasosi-su-spremni-i-pocece-da-se-koriste-za-nekoliko-nedelja/ssc1gne

može i negativan kovid test. to je dobro

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вукашин рече

Нисам вадио пасош од када ми је истекао плави папирни, па нећу ни овај :D

Џони Штулић је ипак јачи играч, он није вадио пасош још од СФРЈ:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Justin Waters рече

Када се десило да нам оволико важних личности оде у тако кратком времену? 

Uglavnom mogu da se slozim sa napisanim, ali nadam se samo da ne zaboravljas "da su nam i dlake na glavi sve vec izbrojane" i da "nijedan vrabac ne padne bez znanja Oca naseg", kamoli ljudi.

Ovaj zivot je neprocenjivo vredan, ali je ipak privremen. Oni koje si pobrojao su listom svi, ma na kojoj strani se tog momenta nalazili, bili uvek duboko svesni ovih jevandjelskih cinjenica i ziveli u skladu sa tim da niko ovde nije doveka. Svi su oni, u to nema nikakve sumnje, vece i noc susretali onom cuvenom molitvom "Gospode, hoce li mi ova postelja postati grob, ili ces dusu moju bednu jos obasjati danom?"...

I ja bih voleo da zivim ovde dugo, da dozivim npr. 90 godina, ali sam svestan da moja zelja ne mora da se poklopi sa onim sto Roditelj zna i promislja o nama. Sto rek`o jedan dobar kaludjer ovde kod nas, da, "Bog ne lomi ljudima vratove tek tako, kako neki misle", ali da su ove vladike otisli tek pukom greskom - sa tim liturgijski covek jednostvano nema sanse nikad da se slozi. To je prosto hula na Duha Promislitelja.

Oni se svi jesu cuvali, ali ne po cenu gubljenja lica i covecnosti, ne po cenu da postanu strasila i neljudi. Niko od njih nije srljao u nepromisljenost i ludost, nego je svoj zivot, kao i uvek pre toga, prepustio Bogu. Za njih ova bolest nije bila nista srasnija nego neki rat, nego zemljotresi i nepogode, nego bilo koja druga nevolja koja moze da snadje ljude.

Oni su dobro znali da u Domacina nema greske, iako je kod nas ljudi ima premnogo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Марек рече

I skače mi po ganglijama kada se ljudi ne osvrću na činjenice, kada ih diskvalifikuju ne zato što su netačne, već zbog toga što se ne uklapaju u njihov religiozni sistem vrednosti. Nazvati ovu bolest nepostojećom kao što to rade "duhovni autoriteti" ili je potcenjivati i time ugrožavati ljudske živote, za mene je to zločin.

Jako mi je drago sto sam ovako nesto procitao upravo ovde. Jer ljudi poput vas vade ideju o crkvi i veri iz one tamne price o tome da je to JEDINO o cemu se misli.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...