Jump to content

Нова стварност: вакцина-пасоши


Ćiriličar

Препоручена порука

I skače mi po ganglijama kada se ljudi ne osvrću na činjenice, kada ih diskvalifikuju ne zato što su netačne, već zbog toga što se ne uklapaju u njihov religiozni sistem vrednosti. Nazvati ovu bolest nepostojećom kao što to rade "duhovni autoriteti" ili je potcenjivati i time ugrožavati ljudske živote, za mene je to zločin.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 287
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 36 минута, obi-wan рече

OK, izSvinjavam se, nisam to naglasio u pocetku. :)))

No problemo... bitno da smo se razumeli...

 

пре 36 минута, obi-wan рече

To mi je uglavnom jasno, ali koga god od lekara sam pitao rekao je da prosto nema sanse da je broj zarazenih toliki koliko je izmereno, nego da fakticki mora da premasi tu cifru mnogostruko.

To se uzima u obzir... 

 

 

Цитат

A ovo sto sam postavljao o procentu u odnosu na populaciju je samo jasna slika koliko bolest suma-sumarum ima zahvata u celoj populaciji. To je svakako vrlo vazan podatak ako zelimo da znamo koliko je data bolest stvarno opasna.

I jeste i nije... jer mnogo smrti od kovida je sprečeno ovim postupanjem... kao što je nekada mnogo smrti od bolesti prouzrokovano ratovima i gladima... pa su takva poređenja neadekvatna... skoro sve te bolesti koje su nekad odnele stotine miliona danas ne bi uradile ništa... ko zna koliko bi kovid odneo u vreme u kojem ne bi ni znali kako se prenosi..

 

Цитат

Inace, zamisli bolest kao sto je npr. spanska groznica - gde god se mrdne, ljudi umiru u ogromnim brojevima svaki dan. Npr. u Prvom svetskom ratu je harao tifus, i kosio je kao mitraljezom. I gle - ljudi ne samo da nisu dizali paniku i bezali, nego su se licem u lice gledali sa svim opasnostima, i odlucno uzeli da brane zemlju od mnogo fizicki jaceg neprijatelja. O uslovima koje su imali za zivot u odnosu na ovo sto mi imamo da i ne pricamo.

Druga vremena... ne bih rekao da su bila bolja...

 

 

Цитат

Naravno, kad ovo kazes obozavaocima panike, oni te odma` obeleze kao neodgovornog, koji ne pazi na zdravlje, koji ugrozava druge, trt, mrt, a samo zato sto se usudjujes da jedan problem sagledas iz jednog sasvim drugog ugla.

No to smo vec videli i pre, na zalost - nije neka novina.

Da ali i ti malo preteruješ... niko ne voli da bude uolašen i u panici... 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

ko zna koliko bi kovid odneo u vreme u kojem ne bi ni znali kako se prenosi..

Da, ali mi znamo o ovome dosta, a panika potpomognuta medijima raste, ne smanjuje se.

пре 7 минута, Avocado рече

Druga vremena... ne bih rekao da su bila bolja...

Ne znam na koje vreme ovde mislis, ali nase svakako jeste bolje i u uslovima i u mnogo cemu drugom.
Pa ipak, umesto da i mi budemo bolji, srozavamo se sve nize.

Uostalom, seti se samo pomracenja sunca `99-te.

пре 9 минута, Avocado рече

Da ali i ti malo preteruješ... niko ne voli da bude uolašen i u panici... 

Ne kazem da voli, ali joj se mnogi lako predaju, jer je lakse to nego da budes promisljen i trezan.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Марек рече

Pa ne bih o stavovima jer su trenutno nedefinisani

OK, nista obavezno, razume se.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Марек рече

I skače mi po ganglijama kada se ljudi ne osvrću na činjenice, kada ih diskvalifikuju ne zato što su netačne, već zbog toga što se ne uklapaju u njihov religiozni sistem vrednosti. Nazvati ovu bolest nepostojećom kao što to rade "duhovni autoriteti" ili je potcenjivati i time ugrožavati ljudske živote, za mene je to zločin.

Koji je to duhovni autoritet nazvao ovu bolest nepostojecom??
Tako nesto nisam video nigde do sad, ni kod jednog duhovnika, klirika, vidjenijeg teologa.

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo, ja sam baš juče pročitao neku Nikanorovu izjavu. Pokušaću da nađem link, možda je i hoax. To je recimo sa episkopskog položaja, a o jeromonasima po manastirima, raščinjenim i poluraščinjenim vođima da ne govorim.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Марек рече

Evo, ja sam baš juče pročitao neku Nikanorovu izjavu. Pokušaću da nađem link, možda je i hoax. To je recimo sa episkopskog položaja, a o jeromonasima po manastirima, raščinjenim i poluraščinjenim vođima da ne govorim.

Kroz ovaj forum je proslo brdo materijala o svemu ovome, nijednom nisam video vazeci link koji pokazuje da je bilo ko od duhovnika tako nesto ili bilo sta slicno izjavio. Mozda mi je nesto promaklo, ali ovi duhovnici koje ja drzim za najbolje i pratim nemaju tako neceg ni u tragovima.

U redu je svaka blagorazumna kritika na racun klira, ali izmisljanje nije u redu, ma od koga doslo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bokisd рече

@obi-wan mene ubaci u.... nacionalisticko zavereolosko konzervativno crkveno.... i mrzovoljni, :0120_angryy:.... tip..... :smeh1:

Ma ti si ubacen odavno...

...

 

  • Хахаха 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Марек рече

Dobro, i? Na ovom linku i na ona dva snimka, sta po tebi tacno fali i nije u redu?

Nigde ne vidim da je neko negirao stvarnosti virusa, nego svi odreda kritikuju besmislenost sirenja panike, pa ma kojim povodom. Cak i o. Simeon, sa kojim se skoro pa nikad ne slazem u onome u cemu sam ga slusao, ovde nije rekao bas nista sto bi moglo da bude nerazumno i nerazborito.

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, obi-wan рече

Dobro, i? Na ovom linku i na ona dva snimka, sta po tebi tacno fali i nije u redu?

Nigde ne vidim da je neko negirao stvarnosti virusa, nego svi odreda kritikuju besmislenost sirenja panike, pa ma kojim povodom. Cak i o. Simeon, sa kojim se skoro pa nikad ne slazem u onome u cemu sam ga slusao, ovde nije rekao bas nista sto bi moglo da bude nerazumno i nerazborito.

Jel stvarno ne vidiš diskurs iza ovakvih izjava? Ne vidiš kakav uticaj ovakva izjava može da ima na vernike, na nekog ko nema definisan stav? Stvatno ti nije problematično spominjanje antihristova, zavera, slugu đavoljih itd itd?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Марек рече

Jel stvarno ne vidiš diskurs iza ovakvih izjava? Ne vidiš kakav uticaj ovakva izjava može da ima na vernike, na nekog ko nema definisan stav? Stvatno ti nije problematično spominjanje antihristova, zavera, slugu đavoljih itd itd?

Ne. Ako si liturgijski covek Crkve, dakle stvarno i uzivo verujuci, bez problema ces da razumes o cemu oni to pricaju. Ako nisi, a ti si ovde otprilike pokazao da nisi, onda prosto nema sanse da to ikako uklaviris.

Inace, u istoriji Crkve poznato je dosta dogadjaja gde su ljudi masovno umirali od raznih bolesti, da bi nakon npr. odsluzenih litija citavog naroda i klira tog kraja (na primer, ima i drukcijih slucajeva), ti pomori sasvim prestajali.

Ovo sve kazem pod uslovom da sam dobro ukapirao sta tebi tu nije jasno, jer se nisi izjasnio sta bi tu tacno bilo problem. Pa ako te ne mrzi da kucas, ajd` sad napisi sta po tebi tacno ovde ne valja.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...